Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po sesji rady miasta w Koszalinie. Miejskie obszary do rewitalizacji

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Do rewitalizacji wskazano m. in. Śródmieście (w całości) - na zdjęciu i os. Lechitów (z wyłączeniem terenów nowej zabudowy przy ul. Wenedów)
Do rewitalizacji wskazano m. in. Śródmieście (w całości) - na zdjęciu i os. Lechitów (z wyłączeniem terenów nowej zabudowy przy ul. Wenedów) Radek Koleśnik
Koszalińscy radni miejscy głosowali wczoraj m. in. uchwałę dotyczącą wyznaczenia w mieście obszarów zdegradowanych i koniecznych do rewitalizacji.

- To potrzebne, by przyjąć program rewitalizacji, który z kolei jest niezbędny, by ubiegać się o dofinansowanie z funduszy unijnych takich inwestycji, jak rewitalizacja. Przygotowanie całości składa się z kilku etapów - wyjaśniał Marcin Ługawiak z firmy Lider Projekt Poznań, która za ok. 35 tys. zł przygotowuje cały projekt na zlecenie ratusza.

Do rewitalizacji wskazano os. Tysiąclecia (w całości), Śródmieście (w całości), Lechitów (z wyłączeniem terenów nowej zabudowy przy ul. Wenedów), Nowobramskie (wschodni fragment do terenów kolejowych), Wspólny Dom (kwartały pomiędzy ulicami Piłsudskiego - Waryńskiego - Hołdu Pruskiego - Zwycięstwa oraz po przeciwnej stronie Zwycięstwa; ulice Wyspiańskiego, Chełmońskiego, część Wojska Polskiego).

Obszar rewitalizacji zamieszkuje około 28 tysięcy osób. Wcześniej w ratuszu zostały przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami. Zainteresowanie było jednak niewielkie. Dodajmy, że zarówno konsultacje, jak i powstały następnie program dotyczący obszarów zdegradowanych i do rewitalizacji wynikają z tego, że weszła w życie ustawa, która narzuca pewne warunki.

Podczas konsultacji wpłynęło osiem formularzy z propozycjami dotyczącymi rewitalizacji, z czego dwa nie zawierały żadnych uwag, a jedynie podkreślały słuszność podjętych działań. Podczas wczorajszej sesji została zaprezentowana seria sprawozdań za miniony rok, które przygotowały służby, m. in. policja, straż miejska, straż pożarna.

Przy okazji komendant koszalińskiej straży pożarnej Mirosław Pender przyznał, że na razie nie ma mowy o budowie planowanej siedziby dla strażaków w rejonie ul. Fałata - w budżecie państwa (stamtąd miały pochodzić fundusze) nie ma na to bowiem przewidzianych pieniędzy.

Zobacz także Laury Koszalińskiego Sportu

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!