Po wymianie ciosów Gwardia pokonała KS Meble Wójcik

Krzysztof Marczyk
W drugim meczu sezonu drugie zwycięstwo. Gwardia pokonała KS Meble Wójcik na wyjeździe.

Od początku spotkania obie drużyny naprzemiennie raczyły się bramkami, żadna nie potrafiła zdominować drugiej. W 10. minucie było 4:4 i próżno było szukać faworyta w tym spotkaniu. Kolejne minuty wcale nie zapowiadały tego, by sytuacja miała ulec zmianie. W 19. minucie zrobiło się 8:8, a gospodarze wykazywali się bardzo dobrą skutecznością z rzutów karnych. Jednocześnie nie zawsze potrafili przedrzeć się przez zasieki stawiane przez gwardzistów, w związku z czym podopieczni Piotra Stasiuka mieli okazje zainicjować kilka skutecznych kontrataków. Ostatnie słowo w pierwszej fazie gry należało do ekipy z Elbląga, którzy wykorzystali stały fragment gry i objęli minimalne prowadzenie. Sprawa wyniku wciąż była jednak otwarta.

Po zmianie stron podopieczni trenera Piotra Stasiuka z animuszem ruszyli do odrabiania strat. Za tą ofensywną nawałnicą poszła też solidna gra w obronie, zwłaszcza bramkarz Marcin Teterycz popisywał się kapitalnymi interwencjami. Dość powiedzieć, że długie minuty minęły, nim Elbląg zdobył pierwszą bramkę w drugiej części meczu. Dopiero w 39. minucie udała się ta sztuka, ale w tym momencie gwardziści prowadzili już 16:14 i to miejscowi musieli gonić wynik. I cel ten zrealizowali dość szybko, a spotkanie znów mocno się wyrównało. W końcówce więcej sił i zimnej krwi zachowali koszalińscy szczypiorniści, którzy skutecznie zdołali wypunktować gospodarzy.

KS Meble Wójcik Elbląg - Gwardia Koszalin 23:25 (13:12)