Podium dla MKP Szczecinek się oddala. Skuteczność Rasela Dygowo

kmb
W przedostatnim meczu sezonu Rasel Dygowo pokonał na własnym terenie MKP Szczecinek, rewanżując się tym samym za przegraną 0:1 z pierwszej części sezonu.

Teraz to spotkanie dla obu ekip nie miało aż tak wysokiej temperatury (nie licząc oczywiście tego, co wskazywały termometry, bowiem panował straszny skwar); obie drużyny albo bezpiecznie plasują się w górnej części stawki z szansami na podium (MKP), albo zapewniły sobie utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym (Rasel).

Wynik otworzył dopiero w drugiej połowie Michał Lampa, który uderzeniem na krótki róg wykorzystał sprytne wstrzelenie piłki przez Andrzeja Wojciechowskiego z rzutu wolnego. Podwyższył w 82. minucie Łukasz Wiśniewski, który popisał się efektownym rajdem, minięciem trzech zawodników MKP i uderzeniem po krótkim rogu. Wcześniej, w 8. minucie pierwszej połowy Sebastian Ginter nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 22. minucie podobną szansę zmarnował Wojciechowski. W 38. minucie, po zagraniu Wiśniewskiego, ponownie przestrzelił Ginter.

Po stronie MKP też sytuacji nie brakowało. Groźnie uderzali w pierwszej części meczu Daniel Szymański, czy Marcin Kaszczyc. Raz nawet piłka wpadła do siatki, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Po przerwie goście kierowali sporo dośrodkowań w pole karne, ale albo piłkę wybijali obrońcy Rasela, albo futbolówkę łapał bramkarz, albo uderzenia szczecineckich piłkarzy były niecelne.

Rasel Dygowo - MKP Szczecinek 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Lampa (66.), 2:0 Wiśniewski (82.).
Rasel: Waśków - Ejzygmann, Żdanow, Lampa (90. Miłoszewicz), Sobiegraj, Ginter, Zejfer, Wiśniewski, Kołodziejski, Wojciechowski, Śmielewski (60. Niemierzycki).
MKP: Sochalski - Kusiak, Drzewiecki, Jurjewicz (46. Sadzik), Palus (78. Bedliński), Jureczko, Bednarski (72. Schab), Góra, Kaszczyc, Szymański, Kizielewicz (65. Jabłoński).