Podnoszenie ciężarów: Agnieszka Zacharek wicemistrzynią LZS

Ponad 240 zawodników i zawodniczek z 35 klubów rywalizowało w Siedlcach w Mistrzostwcha Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w podnoszeniu ciężarów juniorek i juniorów do 18 i 20 lat.

Z pięcioosobowej ekipy AKS Białogard najlepiej spisała się Agnieszka Zacharek. Startując w kategorii do 20 lat zdobyła srebrny medal do 58 kg, poprawiając w trakcie zawodów sześciokrotnie rekordy życiowe!

Najbardziej utytułowana białogardzka sztangistka, po dwa razy poprawiała życiówkę w rwaniu i podrzucie oraz w dwuboju. Ostatecznie uzyskała 157 kg (69+88) i ustąpiła tylko Katarzynie Grabarczyk (LKS Dobryszyce) - 174 kg (75+99).

W kategorii do 18 lat czwarte miejsce zajął Jarosław Terech (kat. do 94 kg), szósta była Aleksandra Boczek (53 kg), a jedenasty Mariusz Pytliński (85 kg). Do lat 20 piąte miejsce do 85 kg zajął Rafał Domagała. Trenerem zawodników jest Franciszek Bochenek.