Podnoszenie ciężarów : Agnieszka Zacharek ze srebrem MP LZS

Agnieszka Zacharek.
Agnieszka Zacharek. Jacek Wójcik
W Nowym Tomyślu odbyła się część Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS juniorek i juniorów do lat 18 w podnoszeniu ciężarów. Medalistką tej imprezy została Agnieszka Zacharek z AKS Białogard.

Zawody planowane były do niedzieli, ale w związku z tragedią w Smoleńsku i ogłoszoną żałobą narodową, na pomoście zdążyły zaprezentowały się jedynie dziewczęta oraz chłopcy z najlżejszej kategorii wagowej do 56 kg.

W kategorii do 53 kg A. Zacharek uzyskała w dwuboju 134 kg (rwanie 60 + podrzut 74), co dało jej drugie miejsce. Zwyciężyła Paulina Sroka z Tarpana Mroczaa z wynikiem 143 kg (63+80).

Wśród chłopców okazję do zaprezentowania się miał jedynie Krystian Sokólski z AKS Koszalin. W wadze do 56 kg zajął ósme miejsce z wynikiem 116 kg (51+65).

W klasyfikacji wojewódzkiej wśród dziewcząt zachodniopomorskie zajęło trzecie miejsce z dorobkiem 27 punktów, ulegając jedynie wielkopolskiemu (64 pkt) i mazowieckiemu (61 pkt).

Zawody prawdopodobnie zostaną dokończone podczas finałów Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży, które odbędą się pod koniec sierpnia w Kielcach.