Podnoszenie ciężarów: Nasi weterani zdobyli medale Mistrzostw Europy

JAKZaktualizowano
Cztery medale Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów zdobyli w Linzu (Austria) weterani z naszego regionu.

Po raz kolejny mistrzem Europy weteranów został koszalinianin Jerzy Żalejko. Wystartował on w grupie wiekowej 55-59 lat w kategorii do 85 kg. W dwuboju uzyskał wynik 225 kg (rwanie 95 + podrzut 130). Żalejko został także najlepszym zawodnikiem w swojej grupie wiekowej.

W tej samie grupie, ale w wadze do 94 kg po złoty medal sięgnął Zbigniew Cabaj z Dobrowa. Uzyskał w dwuboju 216 kg (98+118) i następnego Duńczyka Prebena Krebsa wyprzedził o 11 kg.

Trzeci tytuł mistrzowski dla naszego regionu zdobył Jan Borkowski z Białogardu. Startując w grupie wiekowej 75-79 lat w kategorii do 77 kg został mistrzem z wynikiem 137 kg (57 +80).

W grupie wiekowej 60-64 lata w kategorii 85 kg brązowy medal zdobył Stanisław Kozłowski z Żabina (koło Wierzchowa Złocienieckiego). Uzyskał on wynik 194 kg (85+109). Ponadto w kategorii do 62 kg czwarty z wynikiem 118 kg (50+68) był Krzysztof Korniowski z Białogardu.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.