Podnoszenie ciężarów > Trzy medale na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

JAK
W zawodach zorganizowanych przez Atletyczny Klub Sportowy Koszalin, udział wzięło 16 zawodniczek i 55 zawodników z 11 klubów woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Fot. Jacek Wójcik
W hali sportowej ZOS przy ulicy Orlej w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do 16 lat w podnoszeniu ciężarów.

Wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Marta Tesmer z klubu Krajna Sępólno Krajeńskie. W dwuboju uzyskała wynik 107 kg (rwanie 46 kg + podrzut 61 kg) i 133,0 punkty natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Krystian Sadura (Flota Gdynia) - 242 kg (112+130) i 290,26 pkt.

Nasz region reprezentowały cztery zawodniczki i dwunastu zawodników. Zdobyli oni łącznie 3 medale. Srebrne krążki wywalczyły Marlena Midyk z AKS Koszalin w kategorii wagowej do 53 kg z wynikiem w dwuboju 55 kg (22+33) oraz Aleksandra Boczek z AKS Białogard w kat. 58 kg z wynikiem 66 kg (27+39).

Wśród chłopców na podium zdołał się przebić tylko Daniel Kwiatkowski z AKS Białogard. W wadze do 85 kg był trzeci z wynikiem dwuboju 174 kg (75+99). Warto dodać, że w pięciu na osiem kategorii zawodnicy z naszego regionu zajmowali miejsca tuż za podium.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Krajna Sępólno Kraj. z dorobkiem 21 pkt przed AKS Myślibórz (18 pkt) i Zawiszą Bydgoszcz (15 pkt). AKS Białogard uplasował się na czwartym miejscu z dorobkiem 10 pkt natomiast AKS Koszalin był ósmy gromadząc 5 pkt. Klasyfikację wojewódzką wygrało kujawsko-pomorskie (49 pkt) przed zachodniopomorskim (43) i pomorskim (13).