Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podróż drogą krajową nr 11 nad morze oznacza wielogodzinne stanie w korkach. Co robi policja, by ułatwić przejazd?

Rafał Nagórski, [email protected]
Ostatnia niedziela. Godzina 11. Korki na wjeździe do Bobolic od strony Szczecinka.
Ostatnia niedziela. Godzina 11. Korki na wjeździe do Bobolic od strony Szczecinka. Fot. Rafał Nagórski
Sytuacja powtarza się niemal w każdy letni weekend. Wielokilometrowe korki tworzą się najczęściej w okolicach Bobolic i Mścic, gdzie krzyżuje się kilka dróg. - Co robi policja, by ułatwić przejazd zatłoczoną trasą?! - pytają wściekli kierowcy.

- W minioną sobotę wracałem z wczasów do Koszalina. Korki na jedenastce zaczęły się już w Poznaniu, gdzie dwie godziny stałem w sznurku samochodów. Nie lepiej było w okolicach Szczecinka i Bobolic - relacjonował nam kierowca z Koszalina.
Sytuacja powtórzyła się w niedzielę. Już o godzinie 10 rano przed Bobolicami ciągnął się kilkukilometrowy sznurek samochodów. Podróż ze Szczecinka do Bobolic zajęła mi blisko trzy godziny - denerwowała się Iwona ze Szczecinka. - To skandal, by w cywilizowanym kraju na drogach działy się takie historie.

Kierowcy zdają sobie sprawę, że nie szybko doczekają się nowej, szerokiej trasy prowadzącej nad morze. Wskazują jednak, że korki można rozładowywać doraźnie, z pomocą policji. - W Jastrowiu, gdzie w środku miasta zawsze włączona jest sygnalizacja świetlna, ostatnio ją wyłączono, a ruchem kierował policjant. Dzięki temu ruch był dużo sprawniejszy. W Bobolicach, gdzie ruch też jest często tamowany przez sygnalizację, w centrum miasta nikogo z policji nie było. Krótkie zielone światło ewidentnie hamowało bardzo wolno poruszające się przez to samochody - dzwonili do naszej redakcji zdenerwowani kierowcy.

Według Magdaleny Marzec, rzeczniczki koszalińskiej policji nasi funkcjonariusze w każdy wakacyjny weekend kierują ruchem w Bobolicach. - W opisywanej sytuacji na chwilę musieli jednak włączyć sygnalizację i pojechać na miejsce kolizji. Stąd nie było ich przez krótki czas na newralgicznym skrzyżowaniu - mówi rzeczniczka.
Nasza rozmówczyni zapewnia, że policjanci na bieżąco monitorują sytuację na naszych drogach, współpracują również z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

- Nieustannie weryfikujemy natężenie ruchu i staramy się pomagać użytkownikom dróg - mówi Magdalena Marzec. - Niestety, policjanci często słyszą pretensje od zdenerwowanych kierowców, a przecież to nie my odpowiadamy za stan dróg, ich jakość i natężenie ruchu - dodaje.

Co więc robić? Policjanci apelują do kierowców o cierpliwość i korzystanie z tras alternatywnych. Mapki z innymi drogami dojazdowymi nad morze znajdują się między innymi na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji:www.szczecin.kwp.gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!