MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podróże z psem. Które rasy psów są najbardziej narażone na chorobę lokomocyjną? Jak pomóc czworonogowi podczas wyjazdu?

Eliza Ciepielewska
Eliza Ciepielewska
Wideo
od 16 lat
Planujesz urlop z czworonogiem? Jeśli tak, warto zastanowić się, czy twojemu psu może zagrażać choroba lokomocyjna. Niektóre rasy psów są bardziej podatne na ten problem niż inne. Poznaj rasy, które najczęściej cierpią na chorobę lokomocyjną i dowiedz się, jak zapewnić swojemu pupilkowi bezpieczną i przyjemną podróż.

Spis treści

Podróże z psem

Wyjazd z psem może być radosnym doświadczeniem, ale dla niektórych ras podróżowanie może być wyzwaniem ze względu na chorobę lokomocyjną. Nowe badanie przeprowadzone przez Auto Trader ujawnia, które rasy psów najczęściej cierpią na to schorzenie. Oto kilka kluczowych informacji i porad dotyczących podróżowania z pupilem.

Pies siedzący obok człowieka w samochodzie
Wyjazd z psem może być radosnym doświadczeniem, ale dla niektórych ras podróżowanie może być wyzwaniem ze względu na chorobę lokomocyjną. oneinchpunch/123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

Podróże z psem mogą być przyjemne, a z odpowiednią wiedzą i przygotowaniami można zminimalizować problemy związane z chorobą lokomocyjną. Zanim ruszysz w podróż ze swoim psem, zapoznaj się z charakterystyką rasy i zastosuj się do wskazówek ekspertów, aby sprawić, że podróż stanie się przyjemnością.

Rasy najbardziej podatne na chorobę lokomocyjną

Według badań Auto Trader, boksery zajmują pierwsze miejsce na liście ras najbardziej podatnych na chorobę lokomocyjną, z 50% właścicieli zgłaszających problemy. Border terriery i border collie zajmują kolejne miejsca, a lista obejmuje także buldogi, jamniki, beagle, mopsy i golden retrievery.

Wyjazd z psem może być radosnym doświadczeniem, ale dla niektórych ras podróżowanie może być wyzwaniem ze względu na chorobę lokomocyjną. Badanie Auto Trader wykazało, że aż 37% kierowców zgłosiło swoje psy jako „nerwowych podróżników”, a 25% przyznało, że ich psy cierpią na chorobę lokomocyjną. Dodatkowo 18% kierowców z psami zdecydowało się przestać podróżować ze swoimi pupilami z powodu ich niepokoju związanego z podróżą.

Ponad 55% właścicieli psów stara się unikać długich podróży samochodem, a 34% nie jest pewnych, jak leczyć chorobę lokomocyjną u swoich czworonogów.

Choroba lokomocyjna u psów

Dr Ian Stroud, dyrektor Pet People Vets, wyjaśnia, że psy zapadają na chorobę lokomocyjną z różnych powodów, takich jak wrażliwość na ruch, niepokój, słaba wentylacja, brak widoczności drogi i nieprawidłowe jedzenie przed podróżą. Dr Stroud udzielił również kilku wskazówek, jak unikać choroby lokomocyjnej u psa podczas długich podróży:

  • Stopniowa ekspozycja: zacznij od krótkich podróży i stopniowo zwiększaj czas, aby pies przyzwyczaił się do ruchu samochodu.
  • Wentylacja: zapewnij dobry przepływ powietrza w samochodzie, aby uniknąć przegrzania zwierzęcia.
  • Widoczność: upewnij się, że pies może patrzeć przez okno samochodu, jednocześnie będąc bezpiecznie przypiętym.
  • Jedzenie: makarm psa lekkim posiłkiem przed podróżą.

Podróże z psem mogą być przyjemne, a z odpowiednią wiedzą i przygotowaniami można zminimalizować problemy związane z chorobą lokomocyjną. Zanim ruszysz w podróż ze swoim psem, zapoznaj się z charakterystyką rasy i zastosuj się do wskazówek ekspertów, aby sprawić, że podróż stanie się przyjemnością zarówno dla ciebie, jak i twojego czworonoga.

Wyjazd z psem może być radosnym doświadczeniem, ale dla niektórych ras podróżowanie może być wyzwaniem ze względu na chorobę lokomocyjną.

Podróże z psem. Które rasy psów są najbardziej narażone na c...

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Źródło: autotrader.co.uk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podróże z psem. Które rasy psów są najbardziej narażone na chorobę lokomocyjną? Jak pomóc czworonogowi podczas wyjazdu? - Strona Podróży