Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda 6.06.2018. Najnowsza PROGNOZA pogody. Jaka pogoda w weekend? Kiedy wrócą upały [WIDEO, KAMERKI, GDZIE BURZE] DŁUGOTERMINOWA

bor
PROGNOZA NA WEEKEND - JAKA BĘDZIE POGODA
PROGNOZA NA WEEKEND - JAKA BĘDZIE POGODA
Prognoza pogody na weekend. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. Sprawdź przewidywania synoptyka dotyczące pogody w weekend. Prognoza pogody z 6.06.2018. Czy w weekend wrócą do nas upały? Najnowsza prognoza pogody dla Polski i regionu. Sprawdź czy zmieni się pogoda. Prognoza pogody na najbliższe dnia do sprawdzenia już teraz. Zobacz także, gdzie będzie burza.

Prognoza pogody na najbliższe dni już teraz. Jak będzie kształtować się prognoza pogody w najbliższych dniach. Poniżej przedstawiamy najnowsze przewidywania synoptyków dotyczące pogody. Zastanawiacie się co będzie się działo w pogodzie w weekend? Zobaczcie już teraz jak spędzicie weekend. Prognoza długoterminowa poniżej.

PROGNOZA POGODY - JAKA BĘDZIE AURA W WEEKEND - NAJNOWSZA PROGNOZA POGODY 6.06.2018

08/09 - 10.06 (piątek/sobota - niedziela)

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i zachodzie okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura minimalna od 8°C na północnym wschodzie do 18°C miejscami na południu. Temperatura maksymalna od 22°C na wybrzeżu do 31°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

10/11 - 11.06 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek)

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, jedynie na północnym wschodzie przewaga zachmurzenia małego. Miejscami na południu, zachodzie i północy przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Temperatura minimalna od 11°C na północnym wschodzie do 18°C na zachodzie. Temperatura maksymalna od 25°C na północnym wschodzie do 31°C na zachodzie, na wybrzeżu od 23°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający stopniowo na kierunki zachodnie. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND - BĘDZIE UPAŁ

11/12 - 12.06 (poniedziałek/wtorek - wtorek)

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Temperatura minimalna od 13°C na północnym wschodzie do 21°C miejscami na południu. Temperatura maksymalna od 24°C do 29°C, jedynie na wybrzeżu od 20°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni i południowy, skręcający na kierunki zachodnie, na pozostałym obszarze zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

12/13 - 13.06 (wtorek/środa - środa)

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 11°C w obszarach podgórskich i nad morzem do 18°C na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 20°C na wybrzeżu do 26°C na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Źródło: pogodynka.pl

KLIKNIJ>>> Widok z kamery na plażę w Ustroniu Morskim

KLIKNIJ>>> Widok z kamery internetowej na plażę w Darłowie

BURZE- CO ROBIĆ JEŚLI BĘDZIE BURZA - PROGNOZA POGODY:

W DOMU:

1. Podczas burzy najlepiej nie wychodzić z domu

2. Należy zamknąć wszystkie okna w domu, nie tylko gdy zaczyna się burza, ale nawet wtedy gdy wychodzimy z domu (profilaktycznie). W czasie burzy nie wolno podchodzić do okien i drzwi.

3. W domu wyłączmy wszystkie urządzenia, podłączone bezpośrednio do sieci elektrycznych, internetowych czy telewizji kablowej (laptopy, komputery, telewizory itd.). Odłączmy antenę satelitarną od telewizora, kabel internetowy od komputera, antenę, kablówkę.

3. Zabierzmy wszystko z balkonu, np. doniczki i inne przechowywane tam rzeczy, które może porwać silny wiatr.

NA DWORZE:

1. Gdy już jesteśmy na dworze, unikajmy nie tylko otwartych przestrzeni, ale i wysokich obiektów, w które mogą trafiać pioruny.

2. Jeśli znajdujemy się w zasięgu błyskawic, najlepiej kucnijmy i złączmy nogi, tak aby zmniejszyć niebezpieczeństwo bezpośredniego porażenia oraz porażenia w rezultacie napięcia krokowego. Odizolujmy się czymś od ziemi, np. plecakiem.

3. Nie kładźmy się na ziemi ani na niej nie siadajmy, chyba, że odizolujemy się od ziemi materiałem, który nie przewodzi prądu.

4. Nie chowajmy się w czasie burzy pod drzewem, bo może w niej strzelić piorun. Nie stawajmy też słupami i liniami energetycznymi i tak lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.

5. Pioruny trafiają zwykle w obiekty, które są położone najwyżej. Jeśli więc znajdujemy się w szczerym polu wyładowanie może nas dosięgnąć.

6. Ale UWAGA, eksperci ostrzegają, że piorun może być dla nas niebezpieczny także wówczas, gdy stoimy blisko jakiegoś wysokiego obiektu, na przykład słupa lub drzewa. W momencie uderzenia pioruna, w pobliżu takiego obiektu, napięcie elektryczne między punktami na ziemi oddalonymi nawet tylko o kilkadziesiąt cm może osiągnąć tysiące woltów (tzw. napięcie kropkowe). Jeśli akurat robimy krok i nasze nogi nie są złączone, możemy zostać porażeni ze skutkiem śmiertelnym.

7. Na otwartej przestrzeni schowaj się w najniższym punkcie, np. w rowie. Jeśli masz w pobliży głęboką jaskinię wejdź do niej, ale trzymaj się z daleka od jej ścian. Możesz schować się też pod wiaduktem, mostem.

8. Czy komórki ściągają pioruny? Jedni specjaliści są zdania (np. strażacy z Wojewódzkiej Komendy PSP Katowice), że tak, inni, że absolutnie nie, nawet jeśli trwa połączenie telefoniczne. Bowiem fale elektromagnetyczne, które są wytwarzane za pomocą sieci komórkowej, są bardzo słabe i niegroźne podczas burzy. Ale i tak uważajmy i nie rozmawiajmy przez telefon w czasie burzy.

9. Nie zbliżajmy się do wody podczas burzy, bo woda jest dobrym przekaźnikiem prądu. Opuśćmy żaglówkę, łódź, ponton, rower wodny, kajak itp. Jak najszybciej dopłyńmy do brzegu i wysiądźmy z łodzi.

10. Odsuńmy się też od metalowych przedmiotów i urządzeń.

11. Nie wolno stać ciasno w grupie. Należy się rozproszyć.

12. Jeśli musimy się gdzieś przemieścić pieszo, chodźmy małymi kroczkami, nie wolno biegać.

W SAMOCHODZIE:

1. Możemy przeczekać burzę w samochodzie (jego karoseria i koła uziemiają energię pioruna). Ale gdy wieje silny wiatr, lepiej nie jedźmy szybko, zwolnijmy lub zatrzymajmy się (ale nie pod drzewami i bilbordami reklamowymi) bo gwałtowny podmuch wiatru może spowodować utratę panowania nad samochodem i doprowadzić do wypadku.

2. Staraj się parkować samochód w miejscu oddalonym od drzew. Najlepiej na parkingu podziemnym lub w garażu. Jeśli będzie padał grad, może zniszczyć karoserię.

3. Gdy zatrzymasz się na poboczu drogi, włącz światła awaryjne, aby inni kierowcy mogli cię zobaczyć.

4. Pozamykaj wszystkie okna w samochodzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo