Pogrom w Belo Horizonte. Niemcy roznieśli Brazylię 7:1 i zagrają w finale [wideo]

/Foto Olimpik/x-news
Piłkarze Niemiec rozgromili Brazylię w Belo Horizonte 7:1 i awansowali do finału mistrzostw świata. Osłabieni kadrowo "Canarinhos" ponieśli najdotkliwszą porażkę w swojej historii.

Zwycięzca znany był już po 30 minutach gry. Wynik otworzył w 11. minucie Thomas Mueller. Od 23. do 29. minuty Niemcy strzelili cztery gole. Do brazylijskiej bramki trafiali Miroslav Klose, Toni Kross dwukrotnie, i raz Sami Khedira.

W pierwszej połowie Brazylijczycy praktycznie w ogóle nie zagrozili bramce Manuela Neuera. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku. Gole strzelali jednak Niemcy i to dwukrotnie Andre Schuerrle w 69. i 79. minucie meczu. Honorową bramkę dla Brazylii zdobył tuż przed końcem meczu Oscar.
Tylko raz Brazylijczycy przegrali mecz piłkarski różnicą sześciu bramek. W 1920 roku podczas rozgrywanego w Chile turnieju Copa America ulegli Urugwajowi 0:6.
Zdobywając bramkę napastnik reprezentacji Niemiec Miroslav Klose z dorobkiem 16 goli został najskuteczniejszym strzelcem w historii mistrzostw świata. W klasyfikacji wszech czasów wyprzedził Brazylijczyka Ronaldo.

W finale mundialu Niemcy zagrają 13 lipca ze zwycięzcą środowego półfinału Argentyna - Holandia.