Pogrzeb Bogusławy R., pierwszej z trzech ofiar zabójcy z Kołobrzegu

red
Rodzina, przyjaciele i znajomi, pożegnali dziś w rodzinnym Szczecinku 54 – letnią Bogusławę R. , zamordowaną przez Mariusza G. , seryjnego zabójcę z Kołobrzegu. Jest jedną z trzech kobiet, które 43 – latek miał oczarować, uwieść, a w końcu zabić i zawłaszczyć ich majątek.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty zabójstwa z pobudek zasługujących na szczególne potępienie, a śledczy badają czy lista jego ofiar nie jest jeszcze dłuższa. Jak ustaliła prokuratura, Mariusz G. zabił Bogusławę R. 7 czerwca (najprawdopodobniej przy użyciu siekiery), a jej ciało pogrzebał w lesie pod Kołobrzegiem, między wioskami Obroty i Budzistowo. Przez pięć miesięcy Bogusława R., ta spokojna, lubiana pracownica jednego z pięciogwiazdkowych, kołobrzeskich hoteli, uchodziła oficjalnie za zaginioną. Rodzina od początku podejrzewała, że za jej zniknięciem stoi właśnie Mariusz G., marynarz i biznesmen, wiceszef kołobrzeskiego Klubu Morsów, toksyczny, bliski znajomy 54 – latki. Gdy kobieta zniknęła, myląc tropy poszukiwań miał przekonywać śledczych, że Bogusława R, wyjechała za granicę. 31 października, po długich poszukiwaniach przy użyciu dziesiątków policjantów, dronów, również psów tropiących sprowadzonych z Niemiec brały udział m.in. w poszukiwaniach Ewy Tylman), policja wreszcie odnalazła jej ciało.

To tragiczne odkrycie stało się przełomem w śledztwie – Mariusz G. przyznał się do wcześniejszych zabójstw dwóch innych kobiet: swojej sąsiadki , 34 – letniej Iwony K. , którą zabił wiosną 2016 roku i 37 – letniej Anety D. zamordowanej jesienią 2018r. One również uchodziły dotąd za zaginione. Mariusz G., sam wskazał miejsce, w którym je pogrzebał w Lesie Charzyńskim. - Ciała obu kobiet poddano sekcji zwłok, w tej chwili prokuratura czeka na opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, w przedmiocie tego co było bezpośrednią , ewentualnie pośrednią przyczyną obu pokrzywdzonych. Na te opinie będziemy musieli na pewno chwilę poczekać– mówi Joanna Biranowska - Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Niezależnie od tego, prokurator uzyska także z pewnością w tym postępowaniu opinię z zakresu badań genetycznych.

Mariusz G. wszedł w posiadanie mieszkań swoich pierwszych dwóch ofiar. Po zabójstwie Bogusławy R. opróżnił jej mieszkanie z cennych przedmiotów.

Mężczyzna od lipca jest w areszcie. Grozi mu do 25 lat więzienie lub dożywocie. Zatrzymano także jego ostatnią partnerkę (para przygotowywała się do ślubu) , koszaliniankę Dorotę Ł., która ma zarzut przywłaszczenia mienia. W areszcie przebywa też Sebastian T. , mieszkaniec wioski Obroty, na którego posesji znaleziono samochód zamordowanej Bogusławy R. i drugie auto, w którym zabezpieczono ślady krwi. Sebastian Ł. usłyszał zarzut paserstwa i zniszczenia dokumentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie