POKAŻ TALENT! Eliminacje ogólnopolskie w kategorii w kategorii Talent Fotograficzny Roku zakończone.

Akcja specjalna Pokaż Talent!
Niedawno poznaliśmy laureatów wojewódzkiego etapu konkursu Fotograficzny Talent Roku. Teraz pora na ogólnopolskie eliminacje, które wyłonią trzech finalistów. Awansują oni do wielkiego finału, zaprezentują swoje zdjęcia 27 września na gali POKAŻ TALENT! w Teatrze Capitol w Warszawie i będą mieć szanse na zdobycie głównej nagrody 10 000 złotych.
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w eliminacjach
ogólnopolskich

____________________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w etapie powiatowym

____________________

RANKING WOJEWÓDZKI

Sprawdź wojewódzki ranking naszej akcji prezentujący osoby, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Laureaci, którzy zdobędą najwięcej głosów w tym rankingu, otrzymają nagrody, awansują do kolejnego etapu konkursu, a zdjęcia ich autorstwa trafią na strony albumu "Fotograficzny Talent Roku 2023".

KLIKNIJ i zobacz
ranking wojewódzki

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią powraca wielka ogólnopolska akcja POKAŻ TALENT!, która w naszym województwie jest prowadzona na stronach naszego serwisu, na łamach gazety oraz w serwisie www.naszemiasto.pl. W ramach akcji po raz kolejny głosami Internautów i Czytelników zostaną przyznane nagrody dla osób, których pasją jest fotografia.

- W dzisiejszych czasach każdy ma na koncie kilka wspaniałych ujęć - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji POKAŻ TALENT! - W wielu momentach chwytamy za smartfon, aby uwiecznić wyjątkowe chwile. Rozwój technologii pozwala nam robić coraz lepszej jakości zdjęcia. Dla bardzo wielu osób fotografowanie jest dziś pasją i hobby, które czasem pozwala nawet zarobić dodatkowe pieniądze. Dziś wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia, zarówno amatorów, jak i bardziej profesjonalnych pasjonatów fotografii, zapraszamy do konkursu i do wspólnego stworzenia wyjątkowego albumu.

Album
Fotograficzne Talenty Roku

Podsumowaniem tegorocznej edycji naszego konkursu fotograficznego będzie wydanie pięknego albumu ze zdjęciami autorstwa laureatów.

- Wspaniały album zaprezentuje 160 fotografii wykonanych przez laureatów konkursu. A zdjęcie autorstwa uczestnika konkursu, który zdobędzie najwięcej głosów w Polsce podczas powiatowego i wojewódzkiego etapu głosowania, trafi oczywiście na okładkę albumu - dodaje Bogusław Kaczmarek. - To będzie to wydawnictwo wysokiej jakości, w twardej oprawie, wydrukowane na kredowym, błyszczącym papierze.

Album będzie miał swoją premierę podczas ogólnopolskiej gali akcji Pokaż Talent! w Teatrze Capitol w Warszawie. Oczywiście laureaci, których zdjęcia trafią na strony albumu, otrzymają także pulę egzemplarzy.

Akcja POKAŻ TALENT!
to szansa dla każdego
 • GDZIEKOLWIEK MIESZKASZ - poszukiwania fotograficznych talentów rozpoczną się w każdym powiecie naszego regionu. Później laureaci zostaną wybrani na szczeblu wojewódzkim, a następnie awansują do ogólnopolskich eliminacji i wielkiego finału.
 • JAKIEKOLWIEK MASZ DOŚWIADCZENIE - do udziału w konkursie zapraszamy zarówno tych, którzy na co dzień często zajmują się fotografowaniem, jak i tych, którzy tylko okazjonalnie robią zdjęcia, ale są dumni ze swoich kadrów.
 • NIEZALEŻNIE, ILE MASZ LAT - w konkursie mogą wziąć udział nie tylko dorośli. Rodzice mogą przesłać zdjęcia zrobione przez swoje utalentowane fotograficznie dzieci pod warunkiem ukończenia przez dziecko 10 lat. Jeśli młodsze dziecko interesuje się fotografowaniem i robi dobre zdjęcia, można je zgłosić do akcji Pokaż Talent! w kategorii Małe Talenty.
KLIKNIJ i CZYTAJ
o wszystkich kategoriach akcji
Z powiatu
do ogólnopolskiego finału

Akcja będzie prowadzona w kilku etapach:

 • ZGŁOSZENIA (maj - lipiec) - najpierw będziemy szukać fotograficznych talentów w każdym mieście i powiecie, zachęcając do przesłania zdjęć do konkursu.
 • GŁOSOWANIE W POWIATACH I W WOJEWÓDZTWIE (lipiec - sierpień) - w pierwszym etapie głosowania nagrody Fotograficzny Talent Roku zostaną przyznane osobno w każdym mieście i powiecie. Jednocześnie zwycięzcy z miast i powiatów, którzy otrzymają najwięcej głosów w skali województwa, zdobędą nagrody finansowe i awansują do ogólnopolskiego etapu akcji.
 • ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIE (sierpień - wrzesień) - laureaci z każdego województwa zmierzą się w ogólnopolskim półfinale, który wyłoni uczestników wiekiej gali i finałowego głosowania.
 • WIELKA GALA FINAŁOWA (wrzesień) - kulminacyjnym momentem akcji będzie wielka gala w Teatrze Capitol w Warszawie, która będzie retransmitowana w internecie w serwisach internetowych 20 dzienników regionalnych w calej Polsce. Trzy osoby, które zdobędą najwięcej głosów w eliminacjach ogólnopolskich, będą mogły zaprezentować swoje zdjęcia podczas tej gali.
 • FINAŁOWE GŁOSOWANIE - podczas wielkiej gali rozpocznie się ostatni etap głosowania, w którym zostanie wybrany zwycięzca akcji i laureat głównej nagrody 10 000 złotych.
Czekają
nagrody finansowe

Nagrody w powiatach

Osoby, które w każdym z miast i powiatów otrzymają najwięcej głosów, zdobędą:

 • dyplom potwierdzający zdobycie tytułu Fotograficzny Talent Roku w mieście lub powiecie,
 • publikację wybranego zdjęcia w specjalnym dodatku do gazety, w którym zostaną zaprezentowani laureaci naszej akcji.

Nagrody na szczeblu wojewódzkim

Osoba, która w pierwszym etapie głosowania otrzyma najwięcej głosów wśród wszystkich zwycięzców z miast i powiatów, zdobędzie:

 • tytuł Fotograficzny Talent Roku w naszym województwie,
 • publikację wybranego zdjęcia w albumie „Fotograficzny Talent Roku 2023”,
 • publikację wybranego zdjęcia na okładce specjalnego dodatku do gazety, w którym zostaną zaprezentowani laureaci konkursu,
 • prezentację w specjalnym dodatku,
 • awans do ogólnopolskich eliminacji konkursu,
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych.

Osoby, które w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów zajmą miejsca od 2 do 5, zdobędą:

 • publikację wybranego zdjęcia w albumie „Fotograficzny Talent Roku 2023”,
 • publikację wybranego zdjęcia w dodatku do gazety, w którym zostaną zaprezentowani laureaci konkursu,
 • prezentację w specjalnym dodatku,
 • awans do ogólnopolskich eliminacji konkursu,
 • nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych za drugie miejsce, 1000 złotych za trzecie miejsce oraz 500 złotych za za miejsca czwarte lub piąte.

Osoby, które w wojewódzkim rankingu zwycięzców z miast i powiatów zajmą miejsca od 6 do 10, zdobędą:

 • publikację wybranego zdjęcia w albumie „Fotograficzny Talent Roku 2023”,
 • publikację wybranego zdjęcia w dodatku do gazety, w którym zostaną zaprezentowani laureaci konkursu,
 • awans do ogólnopolskich eliminacji konkursu.

Nagrody w eliminacjach ogólnopolskich

Trzech autorów zdjęć, którzy w drugim etapie głosowania - w eliminacjach ogólnopolskich - otrzymają najwięcej głosów, zdobędzie:

 • prezentację swoich zdjęć podczas wielkiej finałowej gali akcji POKAŻ TALENT! w Teatrze Capitol w Warszawie,
 • dwuosobowe zaproszenie dla bliskich na ogólnopolską galę,
 • statuetkę POKAŻ TALENT! wręczaną podczas gali.

Nagrody w wielkim finale

Autor zdjęć, który w finałowym głosowaniu otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie:

 • tytuł Fotograficzny Talent Polski 2023,
 • nagrodę główną w wysokości 10 000 złotych.

_______________

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!