POKAŻ TALENT! Masz plastyczne uzdolnienia? Zajmujesz się rękodziełem? Zgłoś się do akcji odkrywania talentów. Główna nagroda: 10 000 złotych

Akcja specjalna Pokaż Talent!
Głosowanie w konkursie Pokaż Talent! rozpoczęte. Zobacz kandydatów do nagród w kategorii Talent Plastyczny i Rękodzieło Roku. Wciąż możesz też przesłać swoje zgłoszenie konkursowe. Na laureatów czekają występy lub prezentacje podczas wielkiej ogólnopolskiej gali w Teatrze Capitol w Warszawie i nagroda główna finansowa - 10 000 złotych.
KLIKNIJ i GŁOSUJ
lub prześlij
swoje zgłoszenie

____________________

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią powraca wielka ogólnopolska akcja POKAŻ TALENT!, która w naszym województwie jest prowadzona przez nasz serwis, na łamach gazety oraz w serwisie www.naszemiasto.pl. W ramach akcji po raz pierwszy głosami naszych Internautów i Czytelników zostaną przyznane nagrody w kategorii Talent Plastyczny i Rękodzieło.

- Ta kategoria akcji powstała w odpowiedzi na oczekiwania naszych Czytelników - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji POKAŻ TALENT! - W poprzedniej edycji plebiscytu zabrakło miejsca dla twórców prac plastycznych oraz przede wszystkim dla osób, które zajmują się rękodziełem. A tymczasem jego popularność rośnie z roku na rok. Coraz więcej osób zajmuje się wytwarzaniem ręcznie robionej biżuterii, ubrań, a nawet zabawek. Co więcej, wielu zarabia, sprzedając swoje dzieła w internecie. Nasza akcja będzie dla nich doskonałą okazją do promocji ich sztuki.

Akcja POKAŻ TALENT!
to szansa dla każdego
 • KAŻDA DZIEDZINA SZTUK PLASTYCZNYCH - do udziału w naszej akcji zapraszamy twórców z różnych dziedzin: od malarstwa przez rysunek i grafikę, przez rzeźbę i ceramikę, po wszelkie sztuki z zakresu rzemiosła artystycznego.
 • GDZIEKOLWIEK MIESZKASZ - poszukiwania talentów rozpoczną się w każdym powiecie naszego województwa. Później laureaci zostaną wybrani najpierw na szczeblu regionalnym łączącym województwa, a następnie awansują do ogólnopolskich eliminacji i wielkiego finału.
 • JAKIEKOLWIEK MASZ DOŚWIADCZENIE - do zgłoszenia do naszej akcji zapraszamy zarówno tych, którzy sztukami plastycznym zajmują się już od dawna i robią to zarobkowo, jak i tych, którzy jeszcze nie chwalą się swoją twórczością przed światem. Zarówno tych, którzy kształcili się w artystycznym kierunku, jak i samouków, dla których twórczość jest hobby.
 • NIEZALEŻNIE, ILE MASZ LAT - w kategorii Talent Plastyczny i Rękodzieło mogą wziąć udział nie tylko dorośli, lecz także młodzież i dzieci, które skończyły 10 lat. Jeśli rodzice będą chcieli pochwalić się plastycznym talentem młodszych dzieci, mogą zgłosić dziecko do kategorii Małe Talenty.
KLIKNIJ i CZYTAJ
o wszystkich kategoriach akcji
Z powiatu
na ogólnopolską scenę

Akcja będzie prowadzona w kilku etapach:

 • ZGŁOSZENIA (czerwiec - lipiec) - najpierw będziemy szukać talentów w każdym województwie, zapraszając Czytelników i Internautów do przesyłania zgłoszeń do akcji.
 • ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE (lipiec - sierpień) - w pierwszym etapie w głosowaniu publiczności zostaną wybrane osoby, które awansują do ogólnopolskich eliminacji.
 • ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIE (sierpień - wrzesień) - laureaci z każdego województwa zmierzą się w ogólnopolskim półfinale, który wyłoni uczestników wielkiej gali i finałowego głosowania.
 • WIELKA GALA FINAŁOWA (wrzesień) - akcję zakończy wielka gala w Teatrze Capitol w Warszawie. Gala będzie retransmitowana w internecie w serwisach internetowych 20 dzienników regionalnych w całej Polsce.
 • FINAŁOWE GŁOSOWANIE - podczas wielkiej gali rozpocznie się ostatni etap głosowania, w którym zostaną wybrany zwycięzca akcji i laureat głównej nagrody 10 000 złotych.
Czekają
nagrody finansowe

Nagrody w eliminacjach wojewódzkich

Pięciu twórców, którzy w pierwszym etapie głosowania - w eliminacjach wojewódzkich - otrzymają najwięcej głosów, zdobędzie:

 • awans do drugiego etapu akcji - eliminacji ogólnopolskich,
 • dyplom potwierdzający wyróżnienie zdobyte w pierwszym etapie akcji,
 • prezentację w specjalnym dodatku „POKAŻ TALENT!”, który zostanie dołączony do całego nakładu gazety,
 • nagrodę finansową w wysokości 2000 złotych za pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich, 1500 złotych za miejsce drugie, 1000 złotych za miejsce trzecie oraz 500 złotych za miejsca czwarte lub piąte.

Nagrody w eliminacjach ogólnopolskich

Trzech twórców, którzy w drugim etapie głosowania - w eliminacjach ogólnopolskich - otrzymają najwięcej głosów, zdobędą:

 • zaproszenie do prezentacji swoich prac podczas wielkiej finałowej gali akcji POKAŻ TALENT! w Teatrze Capitol w Warszawie,
 • dwuosobowe zaproszenie dla bliskich na ogólnopolską galę,
 • statuetkę POKAŻ TALENT! wręczaną podczas gali.

Nagrody w wielkim finale

Osoba, która w finałowym głosowaniu otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie:

 • tytuł Talent Plastyczny Polski 2023,
 • nagrodę główną w wysokości 10 000 złotych.

_______________

Informacji o akcji udziela:
Katarzyna Wojtecka
tel. 695 119 848
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: POKAŻ TALENT! Masz plastyczne uzdolnienia? Zajmujesz się rękodziełem? Zgłoś się do akcji odkrywania talentów. Główna nagroda: 10 000 złotych - Dziennik Bałtycki