Połczyn Zdrój: Szkołę czeka rozbudowa

Inga Domurat inga.domurat@gk24.pl
Udostępnij:
Jedyny Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie Zdroju, w ubiegłym roku zyskał pracownię. Jeszcze poważniejsze inwestycje czekają szkołę w obecnym i następnym roku.

Zaplanowano, że w 2012 roku szkoła zyska salę gimnastyczną i nowe skrzydło. Projekty już się tworzą. W pierwszej połowie minionego roku świdwińskie starostwo rozstrzygnęło przetargi na wykonanie projektów technicznych.

Pierwszy za ponad 58 tys. złotych wykonało Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane "EKOBUD" z Dmosina drugi za ponad 71 tys. złotych zrobiło poznańskie Biuro Projektów Inżynierskich. Ten ostatni został jednak trochę zmodyfikowany. - Poszło o planowany, zaokrąglony dach. Po konsultacjach z samorządami, które mają już u siebie budynki z takimi właśnie dachami, uznaliśmy, że bezpieczniej jest zastąpić go prostą konstrukcją. Jest mniejsze ryzyko naprężeń, rozszczelnienia konstrukcji i tym samym przecieków. Nie chcemy kłopotów - wyjaśnia Stefan Myca, dyrektor ZSP w Połczynie Zdroju.

Jeszcze w ubiegłym roku z marszałkiem województwa podpisana została umowa na dofinansowanie projektu pod nazwą "Budowa i wyposażenie budynku ZSP w Połczynie Zdroju z przeznaczeniem na zajęcia praktyczne szkolnictwa zawodowego". Zakłada on właśnie dobudowę skrzydła szkoły. Kwota dofinansowania to prawie 2 mln złotych (z potrzebnych do zrealizowania inwestycji 3 mln). W budżecie już przyjętym przez radnych powiatowych zarezerwowane zostały brakujące pieniądze.

Jeszcze w styczniu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania. Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok. W nowym skrzydle szkoły mieścić się będą pracownie do praktycznej nauki zawodu z nowoczesną bazą dydaktyczną, która umożliwi wprowadzenie ciekawszych i nowocześniejszych sposobów kształcenia. Do nowego skrzydła przeniesione będą zajęcia odbywające się obecnie w budynku przy ul. Świerczewskiego, w którym zawodu uczą się kucharze i w budynku przy ul. Piwnej, gdzie zawodu uczy się pozostała młodzież. Tym samym szkoła będzie miała wreszcie jedną, nowoczesną siedzibę.

Natomiast ogłoszenie przetargu na budowę sali gimnastycznej ma nastąpić najprawdopodobniej w marcu. W tym przypadku koszt inwestycji szacuje się na 5 mln złotych. Sala ma mieć zaplecze socjalne i dydaktyczne z siłownią oraz salą fitness. Budowa ma się zakończyć dopiero w przyszłym roku.

Już teraz uczniowie chętnie korzystają z powstałej w minionym roku pracowni architektury krajobrazu. Sala wyposażona została w profesjonalne stoły kreślarskie, ekran i projektor. Młodzież ma możliwość pracy z komputerami, wyposażonymi w programy "Wymarzony ogród" czy "Auto cad", ułatwiające projektowanie krajobrazu.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie