Polferries Kotwica 2013 Kołobrzeg - Żyrardowianka Żyrardów 76:80 (zdjęcia)

Koszykarki Polferries Kotwicy 2013 uległy Żyrardowiance Żyrardów 76:80 po dwóch dogrywkach!

Polferries Kotwica- zacięty mecz

Niezwykle zacięte spotkanie obejrzeli kibice w hali przy ul. Wąskiej w Kołobrzegu.

To pierwsza porażka zespołu trener Anny Grudnik w swojej hali od początku poprzedniego sezonu. Gospodynie meczu fatalnie zagrały w pierwszej połowie.

- Zespół gości grał w obronie na przemian strefą i każdy swego. Nam nie siedział rzut z dystansu i trudno było rozbić tę strefę - powiedziała A. Grudnik.

Po 20 minutach gry jej podopieczne traciły do rywalek aż 17 punktów. Kołobrzeski zespół powrócił do gry w trzeciej kwarcie, odrabiając 7 pkt. Pogoń trwała do ostatnich sekund. Na 4 s przed końcem Matys doprowadziła do remisu 63:63 i dogrywki.

Pierwsza nie przyniosła rozstrzygnięcia, ale bliżej wygranej były rywalki, które na 4 s przed końcem miały piłkę i 3 pkt przewagi. Kotwica przechwyciła piłkę i równo z syreną za 3 pkt trafiła wyróżniająca się w zespole Dobrzyniewicz. Niestety, druga dogrywka rozpoczęła się od 4 pkt dla przyjezdnych i taka różnica utrzymała się do końca meczu.

Polferries Kotwica 2013 Kołobrzeg - Żyrardowianka Żyrardów 76:80 (13:24, 14:20, 16:9, 20:10, 9:9, 4:8)

Kotwica: Motyl 17 (3x3), Dobrzyniewicz 15 (1), Jagodzińska 11 (1), Królik 10, Wróbel 3 - Maksel 10, Matys 6, Palenga 4, Lampart 0, Zasadni 0.