Jacek Kmiecik
PZT
Debel Katarzyna Kawa - Sophie Chang odpadł w ćwierćfinale Tokio WTA 500, przegrywając z rozstawioną z „dwójką” kanadyjsko-meksykańską Gabriela Dabrowski - Giuliana Olmos 2:6, 4:6.

Mecz polsko-amerykańskiego tandemu z faworytkami tokijksiego turnieju praktycznie odbył się bez historii, pod dyktando Dabrowski-Olmos. Trwał godzinę i 7 minut.

W pierwszym secie Kanadyjka z Meksykanką szybko wypracowały prowadzenie 4:0, potem nie broniły break-pointów. W drugiej partii Kawa z Chang nie wykorzystały prowadzenia 2:0, a kluczowe przełamanie miało miejsce w siódmym gemie.

Debel Dabrowski-Olmos o finał zagra z amerykańsko-holenderską parą Desirae Krawczyk - Demi Schuurs, która w ćwierćfinale odprawiła Amerykankę Sofię Kenin z Rosjanką Ludmiłą Samsonową 6:3, 7:5.

W pierwszej rundzie Kawa z Chang pokonały Japonkę Nao Hibino i Kanadyjkę Carol Zhao 7:5, 6:3. W turnieju deblowym w stolicy Japonii wystąpiła równiez Alicja Rosolska wespół z Erin Routliffe. Polsko-nowozelandzki duet przegrał już na wstępię z rozstawionymi z „trójką” Amerykanką Desirae Krawczyk i Holenderką Demi Schuurs 5:7, 3:6.