Zamknij

Głos Koszaliński

Policja rozbiła grupę związaną z kradzieżami samochodów. Akcja w Białogardzie [ZDJĘCIA]

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/11] Poprzednie Następne

We wtorek w Białogardzie oraz na terenie powiatu białogardzkiego prowadzone były działania wymierzone w przestępczość, które wyglądały jak te z filmu Patryka Vegi. Policjanci z wydziału kryminalnego z Koszalina przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji ze Szczecina weszli do kilku mieszkań. Zatrzymano kilka osób w związku z kradzieżami samochodów.

Jak powiedział nam rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Koszalinie, prokurator Ryszard Gąsiorowski: faktycznie zatrzymano cztery osoby w wieku 31, 32, 37 i 43 lata w związku ze sprawą dotyczącą kradzieży pojazdów o znacznej wartości na terenie krajów Uni Eropejskiej.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni. W stosunku do jednego z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i policyjnego dozoru. W stosunku do pozostałych trzech mężczyzn, którzy już usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków na wniosek prokuratury zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest bardzo rozwojowa, ponieważ podczas prowadzonych czynności w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania i pomieszczeń zajmowanych przez jednego z mężczyzn policjanci ujawnili 3254 paczek papierosów oraz części pojazdów, które zostaną dokładnie zbadane. Może to skutkować postawieniem kolejnych zarzutów.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy