MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policja, Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa na ulicach Koszalina w walce z SARS-COV-2

gk24
W celu opanowania rozprzestrzeniania się SARS-COV-2, koszalińska policja wspólnie ze Strażą Miejską w Koszalinie oraz Żandarmerią Wojskową podejmuje kolejne kroki.

Większość mieszkańców miasta oraz powiatu stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają wszystkich na ryzyko zarażenia. Od 1 kwietnia parki, bulwary, czy plaże są zamknięte. Wszystkim osobom nieprzestrzegającym zakazu gromadzenia się i przemieszczania grozi m.in. wysoka grzywna.

Koszalińscy funkcjonariusze wraz ze Strażnikami Miejskimi oraz żołnierzami Żandarmerii Wojskowej rozpoczęli kontrole rejonów parków, terenów rekreacyjnych, „Wodnej Doliny”, „Sportowej Doliny”, parkingów leśnych, okolic podnóża Góry Chełmskiej, terenu pasa nadmorskiego oraz samych plaż.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej będą prowadzić działania blokadowe na terenie miasta Mielna oraz na drogach prowadzących nad morze. Rozległe tereny zielone monitorowane będą za pomocą policyjnego drona, a samo miasto przez funkcjonariuszy pełniących służbę w centrum monitoringu wizyjnego Miasta Koszalina.

- Osoby poddane kwarantannie będziemy kontrolować bez zapowiedzi i nawet kilka razy dziennie te same lokalizacje. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami i wysokimi grzywnami. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad! - stwierdza koszalińska policja.

Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Dane dzień po dniu: l...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Koszalin w trudnym czasie zagrożenia koronawirusem [zdjęcia]

Zobacz także: Piotr Jedliński o najnowszych restrykcjach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński