Policjanci z Wałcza odzyskali skradzione Porsche warte 370...

  Policjanci z Wałcza odzyskali skradzione Porsche warte 370 tysięcy złotych

  red

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Policjanci z Wałcza odzyskali skradzione Porsche warte 370 tysięcy złotych

  ©Policja Wałcz

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 29- letniego kierowcę, który uciekał przed policyjnym radiowozem, skradzionym pojazdem osobowym marki Porsche Carrera. Ponadto kierujący prowadził samochód będąc pod działaniem amfetaminy i miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sprawca trafił już na 3 miesiące do aresztu, a grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
  Policjanci z Wałcza odzyskali skradzione Porsche warte 370 tysięcy złotych

  ©Policja Wałcz

  Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał telefoniczną informację o tym, że krajową „dziesiątką”, jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego celem skontrolowania samochodu osobowego marki Porsche Carrera.

  W miejscowości Piecnik, funkcjonariusze zauważyli jadący pojazd ale mimo wysyłanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się do kontroli.

  Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym porsche, którego kierowca kontynuował brawurową i niebezpieczną jazdę stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

  W miejscowości Lubno kierujący porsche w trakcie manewru wyprzedzania, doprowadził do kolizji drogowej z prawidłowo jadącym innym pojazdem osobowym. Mimo to nadal kontynuował jazdę . Po chwili zjechał jednak na drogę polną, gdzie zatrzymał auto w rowie melioracyjnym, a sam podjął próbę ucieczki pieszo.

  Mimo wydawanym poleceniom przez policjanta do zatrzymania się mężczyzna nadal uciekał. Kiedy usłyszał strzały ostrzegawcze, padające z broni służbowej policjanta, wtedy zatrzymał się. Podczas wykonywania dalszych czynności okazało się, że porsche, to pojazd skradziony z terenu Niemiec, a 29- letni kierujący prowadził go, będąc pod wpływem działania amfetaminy. Dodatkowo, miał aktywny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  Mieszkaniec Szczecina trafił już na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Zobacz także Wypadek w Gwdzie Małej


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo