Policjant z Koszalina pokonał dystans 100 km ekstremalnego biegu „Setka Komandosa”

Joanna Krężelewska
Impreza zorganizowana była na terenie lasów Lublinieckich. Temperatura oscylowała w nocy w granicach 1 stopnia, momentami wiatr. Podłoże trasy miało różną nawierzchnię: asfalt, szuter, miejscami twarda zmrożona ziemia. KMP Koszalin
St. sierż. Wojciech Staszak, dzielnicowy Komisariatu Policji II w Koszalinie, ukończył bieg „Setka Komandosa”. Przebiegł 100 km, z czego pierwsze 20 km pokonał w w mundurze i z plecakiem taktycznym o wadze 10 kg.

17 marca w Lublińcu 376 zawodników reprezentujących wszystkie możliwe służby mundurowe w naszym kraju wystartowało w siódmej edycji „Setki Komandosa”. Był to trzeci bieg z pięciu części Wielkiego Szlema Komandosa. Jego uczestnicy pokonali trasę o długości 100 km. Hasło zawodów „Zwycięża ten, kto wytrwa” oddaje charakter tego ultrabiegu, w którym kondycja fizyczna jest równie ważna co przygotowanie mentalne.

Pierwsze 20 km trzeba pokonać w pełnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym ponad 10 kg, kolejne 20 km bez plecaka, ale dalej w umundurowaniu i butach o wysokości co najmniej 8 cali. Od 40 km zgodnie z regulaminem biegacze mogą rywalizować w strojach sportowych.

Organizm mundurowych poddawany jest ekstremalnemu obciążeniu, ukończenie go wymaga przede wszystkim świetnej kondycji fizycznej, silnej woli, ale także odpowiedniego rozplanowania sił. Dzielnicowy II koszalińskiego komisariatu st. sierż. Wojciech Staszak pokonał dystans 100 km w czasie 17 godzin 47 minut i 36 sekund. Biegł w pięciu etapach każdy po 20 km z przerwą od 30 do 60 minut.

Organizatorem biegu był Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec, który cyklicznie organizuje ekstremalne imprezy biegowe dla najbardziej zdeterminowanych biegaczy. Najszybszy na mecie wśród mężczyzn był Krzysztof Żebrowski z czasem 8 godzin 45 minut 50 sekund. Wśród kobiet Aleksandra Jakubczak z czasem 10 godzin 7 minut i 3 sekundy. Bieg ukończyło 308 zawodników w tym 31 kobiet.

St. sierż. Wojtkowi Staszakowi gratulujemy ukończenia biegu i życzymy dalszych sukcesów!

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?