Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policyjna mapa wypadków śmiertelnych. Na tych drogach trzeba uważać

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
W naszym regionie do tragicznego wypadku doszło między Jezierzycami a Wardyniem Górnym.
W naszym regionie do tragicznego wypadku doszło między Jezierzycami a Wardyniem Górnym. OSP Połczyn-Zdrój
Policja stworzyła interaktywną mapę wypadków śmiertelnych. Ma zwrócić uwagę kierowców na najbardziej niebezpieczne miejsca. Niestety, zapełnia się już tragicznymi zdarzeniami.

Mapa ma obowiązywać przez wakacje. Jest dostępna na stronach internetowych policji. Już jest na niej zaznaczonych ponad 40 wypadków śmiertelnych, w tym ponad 30, które miały miejsce od początku wakacji.

- Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym - wyjaśnia podinsp. Alicja Śledziona z zachodniopomorskiej policji.

To II edycja mapy. W tym roku nową funkcjonalnością jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu, tj. rodzaju zdarzenia i liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Tragiczny wypadek

Tragiczny wypadek koło Połczyna. Zginał 44-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

- Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - dodaje Śledziona.

Policja przypomina: sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu. Zwłaszcza: ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych. Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach. Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności.

Tragiczny wypadek między Bytowem i Chojnicami

Śmiertelny wypadek między Bytowem i Chojnicami (ZDJĘCIA)

Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej i skrzyżowaniami. Nie wyprzedzaj ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków i na przejściach. Sygnalizuj manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.

Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

Na których drogach w województwie zachodniopomorskim dochodzi do największej liczby wypadków? Gdzie jest szczególnie niebezpiecznie?Statystyki znajdziecie na kolejnych slajdach

Najbardziej niebezpieczne drogi w Koszalinie i w województwi...

Zobacz także Pożar w wieżowcu przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie - mówi Monika Kosiec, rzecznik KMP Koszalin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo