MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poliklinika w Koszalinie zamyka Oddział Chorób Wewnętrznych

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Na oddziale znajduje się 22 łóżek. Chorzy będą w nim leczeni do końca stycznia
Na oddziale znajduje się 22 łóżek. Chorzy będą w nim leczeni do końca stycznia Radek Koleśnik
Wiemy już, że z końcem stycznia oddział chorób wewnętrznych działający w ramach koszalińskiej Polikliniki przestanie przyjmować pacjentów. Powód? Remont oraz braki kadrowe, które dotykają wszystkie lecznice w Polsce.

- Planowane zawieszenie pracy Oddziału Chorób Wewnętrznych SP ZOZ MSWiA w Koszalinie spowodowane jest koniecznością jego modernizacji. Modernizacja w dużym stopniu wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa leczenia pacjentów. Prace budowlane będą realizowane od 1 lutego do 30 czerwca . Funkcjonowanie oddziału zostanie przywrócone 1 sierpnia - informuje nas biuro prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, któremu poliklinika podlega.

Wiadomo, że ostatnio kilku lekarzy pracujących na oddziale przyjęło inne propozycje. Czy po remoncie uda się skompletować załogę? Rzecznik na ten temat milczy. Z powodu braków kadrowych cierpią praktycznie wszystkie lecznice w regionie. Nie dalej jak kilka dni temu informowaliśmy na naszych łamach o zamknięciu oddziału wewnętrznego w białogardzkim szpitalu.

- Obwiniam za to lekarzy, którzy porzucili pracę na naszym oddziale i z dnia na dzień po prostu odeszli. To niepoważne zachowanie, dlatego planuję podjąć odpowiednie kroki prawne w tej sprawie - komentował sytuację Zygmunt Baś, prezes Regionalnego Centrum Medycznego, spółki samorządowej, należącej do Starostwa Powiatowego w Białogardzie, która od kilku miesięcy znowu zarządza tutejszą lecznicą.

Z powodu braku lekarzy w zeszłym roku koszaliński Szpital Wojewódzki ograniczył pracę oddziału chirurgii dziecięcej i urazowo-ortopedycznej.

Według nieoficjalnych danych w ciągu ostatnich dwóch lat w polskich szpitalach zlikwidowano z różnych powodów ponad 300 oddziałów, a ponad 300 zawiesiło swoją działalność.

Codziennie zupełnie nieświadomie spożywamy produkty, które mogą się okazać szkodliwe dla naszego organizmu. Zgodnie z najnowszymi badaniami, niektóre produkty spożywcze prócz powodowania takich problemów jak otyłość, choroby układu krążenia i cukrzyca, okazały się również rakotwórcze. Wymienione produkty mogą przyczyniać się do rozwoju raka przełyku, jelita grubego, żołądka, mózgu, płuc, białaczkę a nawet raka piersi!15 produktów, które mogą być rakotwórcze, znajdziesz na kolejnych slajdach >>>

Szokujące wyniki badań. 15 produktów spożywczych. Wszystkie ...

Zobacz także: Koszalin: Podpisanie umowy na kolejne ścieżki rowerowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński