Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Koszalińska z wyróżnieniem i nowymi kierunkami

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na PK uruchomiono, prócz wspomnianej Politologii 2.0, także inne kierunki: Geoinformatykę (studia II stopnia), Bioanalitykę Chemiczną oraz Sieci i Instalacje Budowlane
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na PK uruchomiono, prócz wspomnianej Politologii 2.0, także inne kierunki: Geoinformatykę (studia II stopnia), Bioanalitykę Chemiczną oraz Sieci i Instalacje Budowlane archiwum
W Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbyła się gala finałowa 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji "Studia z Przyszłością". Doceniono tam Politechnikę Koszalińską.

Podczas tego wydarzenia wręczono bowiem certyfikat "Studia z przyszłością" Politologii 2.0, kierunkowi prowadzonemu od tego roku na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Przedstawiciele PK otrzymali także Laur Innowacji za" wdrożenie unikalnych rozwiązań w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny". Organizatorami Programu są Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Kreatywna PRC.

Dr hab. Michał Polak, prof. PK, dziekan Wydziału Humanistycznego, prof. dr hab. Jacek Knopek, kierownik Katedry Nauk o Polityce oraz Agnieszka Seweryn, studentka Politologii 2.0 i członkini Rady Programowej tego kierunku zgodnie podkreślali, że to sukces uczelni oraz dowód na to, że decyzja o tworzeniu kierunku dotyczących polityki i administracji była słuszna. Że odpowiada na zapotrzebowanie rynku pracy w naszym regionie. Zaznaczmy, że studenci Politologii 2.0 wybierać mogą spośród dwóch specjalności: ceberbezpieczeństwa i e-administracji lub managementu politycznego 2.0.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na PK uruchomiono, prócz wspomnianej Politologii 2.0, także inne kierunki: Geoinformatykę (studia II stopnia), Bioanalitykę Chemiczną oraz Sieci i Instalacje Budowlane. Do nowych kierunków studiów, które mają zostać uruchomione na Politechnice Koszalińskiej w przyszłym roku akademickim 2022/23 należą za to Ochrona Klimatu oraz Grafika Projektowa i Multimedia.

By uruchomić nowy kierunek nauczania, trzeba spełnić szereg wymogów, które muszą być podsumowane w obszernym, kilkusetstronicowym wniosku. Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polska Komisja Akredytacyjna oceniają wnioski na podstawie konkretnych wytycznych, m.in. zgodności danego kierunku z misją uczelni oraz zapotrzebowaniem społeczno-gospodarczym w regionie. Analizowane jest doświadczenie osób przewidzianych do prowadzenie zajęć na danym kierunku, ich dorobek naukowy oraz zawodowy.

Nim w ogóle Politologia 2.0 powstała przeprowadzano ankiety, zarówno wśród uczniów szkół ponadpodstawowych (czy w ogóle są tym zainteresowane), jak i pracodawców, bo przecież ostatecznie chodzi o to, by rynek pracy wchłonął absolwentów. I, jak się okazało, takie zainteresowanie było. Studenci na praktyki będą mogli udać się m.in. do koszalińskiego Urzędu Miejskiego, czy do straży granicznej. Studenci wymieniają też media i szeroką pojętą politykę, jako dziedziny, z którymi chcą wiązać swoją przyszłość.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera