Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Koszalińska zakwalifikowała się do programu "Kierunki zamawiane". Studenci mają szansę otrzymać bardzo wysokie stypendia

Alina Konieczna
W punkcie rekrutacyjnym przy ul. Racławickiej Iwona Michalska-Pożoga z Wydziału Mechanicznego udziela informacji o kierunkach studiów i specjalnościach.
W punkcie rekrutacyjnym przy ul. Racławickiej Iwona Michalska-Pożoga z Wydziału Mechanicznego udziela informacji o kierunkach studiów i specjalnościach. Fot. Radosław Brzostek
Politechnika Koszalińska już po raz drugi zakwalifikowała się do programu "Kierunki zamawiane". Minister nauki sypnie groszem dla naszych studentów, którzy mają szanse na comiesięczne stypendium.

Strefa Biznesu

Strefa Biznesu

Jesteś właścicielem małego lub średniego przedsiębiorstwa? A może planujesz uruchomić działalność? Szukasz interesujących informacji dotyczących gospodarki, biznesu, prawa i pracy. Zajrzyj na nasz specjalny serwis Strefa Biznesu - www.strefabiznesu.gk24.pl

Studia zamawiane to takie, które kształcą potrzebnych gospodarce specjalistów. A że w kraju i Europie coraz bardziej brakuje inżynierów, właśnie studia techniczne znajdują się na priorytetowej liście ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Politechnika Koszalińska złożyła wniosek "Inżynier pilnie poszukiwany". Koszaliński wniosek otrzymał pozytywną ocenę i nasza uczelnia znalazła się w gronie 42 szkół wyższych w Polsce, gdzie ten projekt będzie realizowany.

Program obejmie studentów, którzy rozpoczną naukę w PK w październiku br. i potrwa przez trzy lata studiów. Na liście kierunków zamawianych w Politechnice znalazły się: mechatronika, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, budownictwo, wzornictwo oraz informatyka.

- Maturzyści, którzy zdecydują się wybrać jeden z tych kierunków, zyskają szansę na stypendium wynoszące tysiąc złotych miesięcznie - wyjaśnia Agnieszka Kowalska, rzecznik PK.

- Możliwość uzyskania takiego stypendium będzie miało około 150 osób, studiujących na pierwszym roku, w systemie stacjonarnym. O tym, kto dostanie stypendium, zdecyduje miejsce na liście rankingowej podczas rekrutacji, czyli wyniki matury. W kolejnych latach studiów będzie to średnia ocen.

Kierunki zamawiane warto wybierać nie tylko ze względu na wysokie stypendia, które otrzymają najlepsi. Wszyscy studenci tych kierunków będą mogli korzystać z bezpłatnych zajęć wyrównawczych z matematyki, fizyki, chemii, podstaw techniki oraz rysunku. Studia zamawiane to kierunki przyszłościowe, a uczelnia zadba o to, żeby oferować studentom atrakcyjne formy kształcenia - zajęcia fakultatywne, wyjazdy szkoleniowe, praktyki, czy atrakcyjne staże.

Na tych, którzy wybiorą studia na inżynierii materiałowej lub mechatronice, czeka nowość - możliwość studiów międzykierunkowych w dziedzinie technologii biomedycznych.
Rekrutacja w Politechnice trwa od początku czerwca. Nabór jest prowadzony drogą elektroniczną, we wszystkich uczelnianych campusach - przy Śniadeckich, Racławickiej i Kwiatkowskiego działają punkty rekrutacyjne, gdzie można zdobyć informacje. Uczelnia przygotowała 4 tysiące miejsc na studiach I stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych.

Podstawą do przyjęcia na studia są wyniki matury, jedynie na architekturze wnętrz i wzornictwie kandydaci muszą zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną sprawdzającą predyspozycje do projektowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!