Polka zagrała w finale tenisowego Junior Masters! Rośnie przyszła gwiazda?

Tomasz Dobiecki
Basia Kostecka (UKT Winner Kraków) została wicemistrzynią w kat. U14 w turnieju Tennis Europe Junior Masters w Monte Carlo. Czwarte miejsce w U16 zajął Jan Sadzik (KT Błonia Kraków).

W niedzielnym finale Kostecka uległa 4:6, 1:6 w meczu o tytuł rozstawionej z numerem drugim Czeszce Janie Kovacikovej, również niepokonanej wcześniej w Monte Carlo.

Krakowianka w dwóch pierwszych meczach w grupie A nie straciła seta ogrywając wyżej notowane zawodniczki w rankingu Tennis Europe. Na początek pokonała rozstawioną z numerem czwartym Czeszkę Sarę Oliveriusovą 6:4, 6:1, a potem turniejową jedynkę Rumunkę Giulię Safinę Popę 6:4, 6:2. Najwięcej problemów przysporzyła jej sobotnia rywalka, Niemka Tamina Kochta, ale i z nią wygrała, choć w trzech setach 6:3, 3:6, 7:5.

Kobacikova była najlepsza w grupie B, również z trzema zwycięstwami na koncie, w tym nad Oliwią Sybicką (MKT Stalowa Wola). Młoda Polka w niedzielę przegrała z Oliveriusovą 3:6, 1:6 w meczu o siódme miejsce w turnieju. Tenisistka ze Stalowej Woli w ostatnich tygodniach leczyła dwie kontuzje i dopiero niedawno wznowiła treningi.

Za to w kategorii U16 czwarty był Sadzik, który uległ w rywalizacji o trzecią pozycję 0:6, 6:0, 1:6 Rumunowi Yannickowi Theodorowi Alexandrescou, triumfatorowi tegorocznego turnieju Bohdan Tomaszewski Cup (TE, Grade 1) na kortach Warszawianki. Wcześniej w grupie B zakończył rywalizację z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki.

W Monte Carlo startował jeszcze Jan Urbański (Legia Warszawa), który w meczu o 7. miejsce zmierzył się z Turkiem Samimem Filizem. Przy stanie 6:4, 4:1 jego rywal skreczował w wyniku kontuzji. W fazie Round Robin Polak przegrał trzy mecze.