Polki w półfinale Mistrzostw Świata w piłce ręcznej!

X-news
zprp.pl
Polskie szczypiornistki w półfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej! Biało-czerwone ograły niepokonane jak dotąd Rosjanki 21:20. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem nieskuteczności obu zespołów w ataku.

Jednak bardzo dobrze pracowała polska obrona, a wieloma interwencjami popisała się Anna Wysokińska. Na przerwę zespół Kima Rasmussena schodził, prowadząc 11:9.

Początkowe 10 minut drugiej części spotkania miało niemal identyczny przebieg, jednak potem do głosu doszły Rosjanki. W 42. minucie rywalki wyszły na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Polkom udało się doskoczyć do przeciwniczek, po czym do ostatnich sekund trwała dramatyczna i wyrównana walka.

Dzięki celnemu rzutowi Moniki Kobylińskiej w ostatniej minucie oraz późniejszej skutecznej obronie Weroniki Gawlik Polki mogły cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Holandii.

Materiał oryginalny: Polki w półfinale Mistrzostw Świata w piłce ręcznej! - Głos Szczeciński