Polki wygrały ze Szwajcarkami 3:0. Zobacz zdjęcia i filmy

(kmb)
Mecz Polska - Szwajcaria w Koszalinie.
Mecz Polska - Szwajcaria w Koszalinie. Radek Koleśnik
W oficjalnym debiucie trenera Piotra Makowskiego jego podopieczne wygrywają w meczu towarzyskim w Koszalinie.
Mecz Polska - Szwajcaria 3:0

Mecz Polska - Szwajcaria

Kiedy już mecz się rozpoczął, niepokoić mógł tylko pierwszy set, a i to momentami. Szwajcarki nie pozwalały odskoczyć na bezpieczną odległość punktową. Polki dostawały jednak nieustanne wsparcie od kibiców a gromkie "raz-dwa-trzy" mobilizowało nasze siatkarki. Ostatecznie pierwszego seta wygrały do 23.

Początek drugiego seta zwiastował lepszą grę w wykonaniu naszych zawodniczek. Widać, że dopiero teraz weszły w mecz. Grały pewniej, szybciej i skuteczniej. W połowie seta w szeregi Polek wkradła się jednak ospałość a 6-punktowa przewaga stopniała błyskawicznie. Końcówka tej części meczu należała jednak do polskich siatkarek. Szwajcarki wyraźnie zwolniły a Polki bezwzględnie to wykorzystały. Skończyło się na 25:18.

Ostatni set to już egzekucja i pełna dominacja Polek. I choć wynik 25:16 i 3:0 w całym spotkaniu mógł robić wrażenie, to jest to jednak mylące. Nasz zespół nie ustrzegł się prostych błędów, kłopotów z blokiem i przyjęciem. To na pewno dobry materiał do wyciągnięcia wniosków przed najważniejszymi tegorocznymi turniejami z udziałem polskich siatkarek. Na koniec trenerzy obu zespołów umówili się jeszcze na rozegranie jednego seta pokazowego. I tu górą były nasze (25:22).