Polpharma - Kotwica 91:68

Koszykarze Kotwicy polegli w meczu z Polpharmą.
Koszykarze Kotwicy polegli w meczu z Polpharmą. Wojciech Kukliński
Piątej porażki - najwyższej w tym sezonie - doznała w sobotę Kotwica Kołobrzeg w Starogardzie Gdańskim. Miejscowa Polpharma zwyciężyła 91:68.

Przebieg spotkania ustawiła pierwsza kwarta, wysoko wygrana przez gospodarzy 26:11. Kołobrzeska obrona nie potrafiła znaleźć w tym fragmencie recepty na rzuty z dystansu. Zawodnicy Polpharmy trafili aż 5 na 7 oddanych rzutów za 3 punkty. Goście mogli pochwalić się tylko jedną trójką na sześć prób.

W kolejnych kwartach Polpharma kontrolowała przebieg gry. W ostatnich 10 minutach goście próbowali jeszcze powalczyć o zwycięstwo. Po kilku udanych akcjach tracili w 36 minucie 12 punktów (58:70). Od tego momentu popełnili jednak serię błędów oraz kilka fauli. Zespół ze Starogardu zdobył 11 punktów z rzędu i było po meczu. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Erick Barkley z Polpharmy, który zdobył 24 punkty.

Co ciekawe zawodnik ten nie oddał w całym meczu żadnego rzutu za 2 punkty. Trafił za to 5 z 8 prób zza linii 6,25 m i 9 z 10 osobistych. Sekundował mu Mujo Tuljković - 21 pkt (7/11 z gry) i 5 zbiórek. Całością świetnie kierował Courtney Eldridge (11 pkt, 10 asyst). Najwięcej punktów dla Kotwicy uzyskał Tomasz Cielebąk - 14 (i 12 zbiórek).

Szersza relacja z meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego