Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 99:84

Po serii czterech porażek na starcie sezonu, nie było przełamania AZS Koszalin w meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi.

Koszaliński zespół tylko po pierwszej kwarcie mógł mieć nadzieję, na przerwanie serii porażek. Wygrał ją 24:20, a na początku drugiej Krzysztof Jakóbczyk podwyższył na 26:20. I to było wszystko. Przez kolejnych 7. minut podopieczni Dragana Nikolicia nie potrafili oddać celnego rzutu z gry. Problemów z tym nie mieli gospodarze. Seria 23:1 praktycznie przesądziła o losach spotkania.

Do szatni AZS zszedł ze stratą 19 pkt, którą w pierwszych minutach trzeciej kwarty zniwelował do 14 oczek. Później znów dominowali gospodarze, a ich przewaga dochodziło do prawie 30 pkt.

W 32. min, po rzucie za 3 pkt Filipa Struskiego, Polpharma osiągnęła najwyższą przewagę w meczu 34 punktów (87:53). W końcówce spotkania AZS zmniejszył tę różnicę o ponad połowę, ale wygrana Farmaceutów nie było zagrożona nawet przez chwilę.

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 99:84 (20:24, 30:7, 27:20, 22:33)

Polpharma: Bibbins 20 (3x3, 7 as.), Bussey 13 (2x3), Davis 10 (1x3), Gołębiowski 10 (1x3, 6 zb.), Kemp 10 (9 zb., 4 bl.), Struski 9 (3x3), Młynarski 9 (1x3), Dzierżak 7 (5 as.), Prahl 6, Brenk 5 (1x3), Załucki 0.

AZS: Brandon 15 (6 str.), Radulović 14 (2x3), Papić 12 (2x3), Walters 12 (11 zb.), Surmacz 7 (1x3, 12 zb.), Zywert 7 (3 bl.), Tejić 6, Jakóbczyk 5, Bochno 3 (1x3), Czujkowski 2, Kucharek 1.

Cheerleaders na meczu AZS Koszalin - Spójnia Stargard Więcej o meczu AZS KOSZALIN - SPÓJNIA STARGARD