Polscy siatkarze gromią przeciwników

FotorzepaZaktualizowano
Polscy siatkarze rozpoczęli swój udział w drugiej fazie MŚ w Japonii.<br><br>
Polscy siatkarze rozpoczęli swój udział w drugiej fazie MŚ w Japonii. fotorzepa
Znakomita passa polskich siatkarzy podczas mistrzostw świata w Japonii trwa nadal. Podopieczni Raula Lozano pokonali Tunezję 3:0 (25:22, 25:18, 25:23) w meczu grupy E.

Polska - Tunezja 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

Polska: Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Pliński, Winiarski, Gacek (libero) oraz Szymański.

To szóste z rzędu zwycięstwo biało-czerwonych i szósta wygrana bez straty seta!
Meczem z Tunezją Polacy rozpoczynają walkę w drugiej fazie światowego czempionatu. W dwóch meczach "polskiej" grupy, które już się zakończyły Rosja bez trudu pokonała Argentynę 3:0 (25:18, 25:20, 25:14), a Serbia i Czarnogóra wygrała z Portoryko 3:1 (25:18, 25:23, 20:25, 25:23).
Spotkanie rozpoczęło się od dobrego ataku Łukasza Kadziewicza, jednak w późniejszej fazie meczu polscy środkowi zostali kilka razy zablokowani przez rywali. Po skutecznym zbiciu Mariusza Wlazłego polski zespół prowadził 15:13 i do końca pierwszej partii kontrolowali sytuację, a zawodnik BOT Skry Bełchatów przy stanie 24:22 mocnym atakiem zakończył seta.
Druga odsłona to popisowa postawa Polaków w bloku, dzięki czemu ich przewaga nad Tunezyjczykami szybko rosła. Było 8:6, 16:9, 20:13, a zwycięstwo w secie przypieczętował Daniel Pliński stopując atak rywali ze środka.
Trzeci set rozpoczął się od udanych ataków Sebastiana Świderskiego oraz Grzegorza Szymańskiego, który zastąpił Mariusza Wlazłego i zdobył dziewięć punktów. W środkowej części tej partii podopieczni Raula Lozano mieli kłopoty ze skończeniem ataków i rywale odskoczyli na kilka punktów. Zespół z Afryki prowadził 16:14 i 19:16.
Po raz kolejny w tym turnieju Polacy potrafili jednak skoncentrować się w decydujących fragmentach spotkania i odrobili straty. 21. punkt i remis osiągnęli dzięki błędnemu ustawieniu rywali, a chwilę później po bloku Michała Winiarskiego wyszli na prowadzenie 23:22. Ostatecznie tego seta wygrali 25:23 i cały mecz 3:0.
W niedzielę rywalami Polaków będzie Kanada, a po dniu przerwy na ich drodze stanie ekipa rosyjska i ten mecz może zadecydować o awansie do półfinału.