Polska - Węgry 1:0 w Kołobrzegu [zdjęcia, wideo]

W swoim pierwszym meczu w turnieju o Puchar Syrenki, reprezentacja Polski do lat 17 pokonała rówieśników z Węgier.

Zwycięstwo na kołobrzeskim stadionie zapewnił biało-czerwonym gol Maika Nawrockiego już w 4. minucie spotkania. Później, pomimo wielu sytuacji z obydwu stron, gole już nie padły. W drugiej połowie polski zespół nie wykorzystał nawet rzutu karnego. Strzał Olafa Kobackiego obronił Balázs Ásványi.

W czwartkowym półfinale (godz. 17.00 w Kołobrzegu) Polska zmierzy się z Belgią, która pokonała w Płotach Uzbekistan 4:1. W drugim półfinale zagrają Portugalia z Rumunią (czwartek, godz. 17.00 w Trzebiatowie). Portugalczycy pokonali 3:2 Norwegię, a Rumunia 2:1 Ukrainę. Pokonani zagrają w czwartek o 12.00 w Płotach półfinał o miejsca 5-8. Równolegle w Ustroniu Morskim grać będą Węgry z Uzbekistanem.

Polska - Węgry 1:0 (1:0)
1:0 Nawrocki (4.).

żółta kartka: Smajdor.

Polska: Lotka - Smajdor, Pleśnierowicz, Nawrocki, Maćkowiak, Kobacki (61. Żuk), Karbownik, Bogusz (76. Eizenchart), Czyż (66. Białczyk), Richert (66. Karbownik), Zjawiński (61. Żukowski).

Węgry: Ásványi - Lakatos, Benedek, Körmendi (55. Sipos), Papp, Cipf (76. Tóth), Nyári, Nyíri, Irimiás (55. Burai), Bukta (46. Kapronczai), Beke (55. Tóth-Gábor).