Polski Cukier Toruń rozbił AZS Koszalin 111:87

W rozegranym dziś meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi, AZS Koszalin wysoko przegrał z Polskim Cukrem Toruń.

Gospodarze od początku prezentowali wyśmienitą skuteczność. W AZS kroku dotrzymywał im tylko Aleksandra Marelja (17 z 22 pkt zdobył w I połowie, w całym meczu 9/9 z gry). W pierwszej połowie Polski Cukier zdobył aż 64 pkt i do szatni schodził z przewagą 23 oczek.

Po zmianie stron AZS zagrał nieco lepiej i zdołał zniwelować stratę z 25 do 15 pkt. Na więcej podopiecznych Dragana Nikolicia nie było wczoraj stać. Torunianie znów podkręcili tempo i ich przewaga wzrosła do ponad 20 pkt.

Ostatnie 10. minut meczu Polski Cukier rozpoczął od zdobycia 9 pkt (96:70), a w połowie kwarty gospodarze dobili do pułapu 100 pkt po trafieniu Cheikha Mbodji, na najwyższą w meczu przewagę 28 pkt. W końcówce AZS próbował zmniejszyć rozmiary porażki, ale zdołał urwać z tego tylko 4 pkt.

W koszalińskim zespole zadebiutował Nikola Malesević. Serbski skrzydłowy zdobył 16 pkt (4/11 z gry, 7/9 z wolnych), a do tego dołożył 6 asyst i 4 zbiórki. Zaliczył także 5 strat. Słabo po raz kolejny wypadł Qyntel Woods. Amerykanin po raz trzeci w tym sezonie nie trafił do kosza (!?), co jeszcze mu się nie przydarzyło w historii występów w PLK. Na parkiecie przebywał blisko 12 minut.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 111:87 (33:19, 31:22, 23:29, 24:17)

Polski Cukier: Cosey 22 (3x3, 9 as., 5 zb.), Cel 17 (6 zb., 3 prze.), Mbodj 15 (5 zb.), Wiśniewski 13 (2x3, 7 as.), Gruszecki 10 (2x3) - Sulima 16 (1x3, 5 zb.), Śnieg 8 (3 as.), Diduszko 6 (3 as.), Grochowski 2, Krefft 2, Lambarski 0.

AZS: Marelja 22 (6 zb., 3 as., 2 bl.), Młynarski 15 (1x3, 4 zb.), Malesević 16 (1x3, 6 as., 4 zb., 5 str.), Dłoniak 8 (2x3), Kumpys 5 - Baldwin 10 (7 as., 4 zb., 3 str.), Jeszke 9 (1x3, 3 zb.), Kiwilsza 2 (4 zb.), Leńczuk 0, Woods 0.

Występy cheerleaderek podczas meczu AZS Koszalin - Trefl Sopot.