Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pomoc doraźna przy szpitalu w Koszalinie już działa

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Usługi z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dorosłych pacjentów teraz są świadczone na terenie Szpitala Wojewódzkiego, w budynku, w którym działają Poradnie Specjalistyczne.
Usługi z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dorosłych pacjentów teraz są świadczone na terenie Szpitala Wojewódzkiego, w budynku, w którym działają Poradnie Specjalistyczne. Radek Koleśnik
Po prawie dwutygodniowym zamieszaniu z nocną i świąteczną opieką zdrowotną dla dorosłych pacjentów sytuację można uznać za opanowaną. 

Usługi z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dorosłych pacjentów są teraz świadczone na terenie Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Chałubińskiego 7, w budynku, w którym działają Poradnie Specjalistyczne.

Telefony dostępne po godzinie 18 to:

  • Rejestracja 94/ 34 88 982
  • Gabinet pielęgniarek 94/ 34 88 490
  • Gabinet lekarski 94/ 34 88 270.

Przypominamy, że świadczenia zdrowotne w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej dla dzieci i młodzieży do 19. roku życia Szpital Wojewódzki w Koszalinie również realizuje przy ul. Chałubińskiego 7, w Pawilonie Dziecięcym.

Należy rozróżnić dwie sytuacje — gdy zagrożone jest nasze życie, powinniśmy wezwać pogotowie lub jak najszybciej jechać na SOR.  Czasem jednak stan zdrowia pacjenta pogarsza się na tyle szybko, że konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska. Po godzinach pracy przychodni możemy skorzystać właśnie z pomocy doraźnej. Świadczenia takie udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00-8.00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Wskazaniami do skorzystania z doraźnej pomocy są m.in.: zaostrzenie choroby przewlekłej, na przykład atak astmy oskrzelowej, infekcje dróg oddechowych przebiegające z wysoką gorączką, w szczególności u osób starszych i dzieci, bóle brzucha lub głowy, nieustępujące po podaniu leków, biegunka lub wymioty, w szczególności u osób starszych oraz dzieci, nagłe bóle stawów oraz kończyn. Z takiej pomocy można skorzystać  także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia (iniekcje i zabiegi zlecone przez lekarza rodzinnego).

Lekarz w ramach pomocy nocnej i świątecznej nie wyręcza jednak lekarza rodzinnego — jego zadaniem nie jest na przykład wystawianie recept na stale przyjmowane leki, czy kierowanie na badania.

Warto pamiętać, że w dni wolne od pracy w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent ma prawo udać się po pomoc medyczną do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera