Ponad 120 osób rywalizowało w eXtremalnym Biegu Godzinnym [ZDJĘCIA]

Po raz ósmy w Koszalinie odbył się eXtremalny Bieg Godzinny. Rywalizacja na wymagającej leśnej trasie, z dużymi przewyższeniami, wycisnęła siódme poty z uczestników.

Rywalizacja toczyła się na 1-kilometrowej pętli z trudnymi podbiegami i zmiennym podłożem. Zadaniem uczestników było pokonanie jak największej ilości pętli w czasie 1 godziny. Ostatnie okrążenie musiało rozpocząć się przed upływem 1 godziny od momentu startu.

Najlepiej spisał się Wojciech Osiński ze Słupska, który zaliczył aż 10 pętli w czasie 1 godz., 2 minuty i 41 sekund. Dystans 10 km przebiegł także Waldemar Hibner z Koszalin, ale w gorszym czasie 1:05.25. Trzeci Piotr Szymański z Połczyna-Zdroju przebiegł 9 okrążeń w czasie 1:00.28.

Dystans 9 km pokonało jeszcze 14 osób. O jedną pętlę mniej zaliczył trzy najlepsze biegaczki. Wygrała Agata Kamińska (Kamiński Team Szczecin) przed Barbarą Wojciechowską (Mrzeżyno) oraz Anną Zagórską (Poznań). Sklasyfikowanych zostało łącznie 126 osób, z czego aż 105 przebiegło co najmniej 5 km.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani