MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Szczecinku. Postaw na doświadczenie i profesjonalizm

opr. redakcja
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku uczniowie powiatu szczecineckiego mają możliwość poznania swoich predyspozycji zawodowych między innymi zdolności intelektualnych, zainteresowań, osobowości na podstawie zajęć grupowych jak i indywidualnej diagnozy i poradnictwa.

PRACA GRUPOWA TO MOŻLIWOŚĆ POZNANIA I PREZENTACJI SIEBIE
Pomoc z zakresu orientacji zawodowej udzielana uczniom przez doradcę zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku ma bardzo często charakter grupowy. Adresatami grupowego poradnictwa są w szczególności uczniowie klas kończących poszczególne etapy edukacyjne.
- Naszym zadaniem jest towarzyszenie młodemu człowiekowi w ważnych momentach procesu wyboru zawodu jak pomoc w uzyskaniu wiedzy o nim samym, o otoczeniu i uwarunkowaniach rynku pracy, które w każdym momencie życia mają istotne znaczenie dla decyzji zawodowych” – podkreśla Dorota Patkowska, dyrektor Poradni.
W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej realizowane są programy z doradztwa zawodowego opracowane i wdrożone przez doradcę zawodowego placówki, dostępne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
- Młodzi ludzie często nie potrafią ocenić własnych możliwości lub błędnie podejmują decyzje związane z własną ścieżką kariery - informuje nas Kamila Straszkiewicz, doradca zawodowy.
Realizacja programów w zakresie doradztwa zawodowego w dużym stopniu pomaga młodzieży wybrać odpowiednią ścieżkę kształcenia zawodowego, która w przyszłości pozwoli osiągnąć sukces zawodowy, a co za tym idzie również osobisty.

Uczniowie szkół powiatu szczecineckiego zapraszamy do udziału w ciekawych programach:
„ABC doradztwa zawodowego – warsztaty wyjazdowe”– warsztaty skierowane dla młodzieży ze środowisk wiejskich mające na celu wybór szkoły ponadpodstawowej w oparciu o analizę własnych możliwości, predyspozycji i zainteresowań.
„Dobry wybór drogą do sukcesu zawodowego” program dla klas VII i VIII szkoły podstawowej przygotowujący młodzież do planowania własnej ścieżki kariery zawodowej w szkolnictwa zawodowego.
„Programowanie przyszłości zawodowej” wparciem uczniów w zakresie świadomego i samodzielnego planowania kariery zawodowej na poziomie szkoły ponadpodstawowej. „Autor kariery”– wsparcie młodzieży będącej w pieczy zastępczej w zakresie realizacji ścieżki rozwoju zawodowego

INDYWIDUALNE DORADZTWO TO WGLĄD W SWOJE WEWNETRZNE ZASOBY I POTENCJAŁ
- Konsultacje z doradcą zawodowym umożliwiają szeroko pojęte samopoznanie, które jest decyzyjne przy dalszym losie zawodowym – dodaje doradca zawodowy.
Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym umożliwiają również uzyskanie informacji na temat aktualnych możliwości i trendów na rynku pracy, oraz zdobycie wiedzy w zakresie zawodów przyszłości.

Cytując Konfucjusza _Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu._– wybierz świadomie, a Twoja praca będzie Twoją pasją.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera