Porażka OPP Kołobrzeg w pierwszym meczu

Siatkarze OPP (czerwone stroje)
Siatkarze OPP (czerwone stroje) Fot. Jacek Wójcik
W piątek w hali sportowej Zespołu Szkół w Rymaniu rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce.

Niestety, powodów do zadowolenia nie mieli jego gospodarze. Mistrzowie województwa zachodniopomorskiego, siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski ulegli Trójce Nakło 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 7:24).

Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych trenera Waldemara Pankiewicza, którzy wygrali pierwszego seta. W drugim od początku lepsi byli goście z Nakła i pewnie wygrali tę partię.

Decydująca była trzecia partia. OPP prowadziło 18:12 by stracić 7 punktów z rzędu. To podłamało zespół gospodarzy, który nie tylko przegrał tę partię, ale również dość gładko czwartą partię i cały mecz.

- Zagraliśmy słabo na bloku. Popełniliśmy mnóstwo błędów. Kluczowy był trzeci set. Prowadząc wysoko oddaliśmy go rywalom - podsumował trener OPP Waldemar Pankiewicz.

Kolejne mecze turnieju w sobotę i niedzielę. W sobotę o godzinie 16 zmierzą się Trefl Gdańsk z Trójką Nakło, a o 18 UKS OPP Powiat Kołobrzeg z Ratajami Poznań. W niedzielę grać będą Rataje z Trójką o godzinie 10, a UKS OPP zmierzy się z Treflem o godzinie 12.