Porażka Sensation Kotwicy Kołobrzeg w pierwszym meczu sezonu

Hala Milenium pękała w sobotę w szwach, ale kołobrzeskim kibicom nie dane było cieszyć się z wygranej kołobrzeskiej drużyny na inaugurację sezonu 2022/23.

Pierwszy w sezonie mecz w Kołobrzegu zgromadził na trybunach komplet 1400 widzów! Obejrzeli oni zacięte spotkanie drużyn, które w poprzednim sezonie stoczyły pięciomeczowy bój w ćwierćfinale play-off. Wówczas góra była Kotwica. W sobotę z wygranej cieszyli się wrocławianie. Dodajmy, że Kotwica nie może wygrać w meczu inaugurującym sezon od... 14 lat.

W pierwszych trzech kwartach przeważali goście, a ich prowadzenie dochodziło do 12 punktów. W końcówce trzeciej kwarty Kotwica zdobyła 11 pkt z rzędu (z czego aż 8 Paweł Dzierżak) o objęła pierwsze prowadzenie w meczu 54:53.

Po takiej końcówce kołobrzescy kibice mogli mieć nadzieję na wygraną. Początek ostatniej kwarty zdawał się to potwierdzać. Do 13:0 serię punktową powiększył nieskuteczny w sobotę Damian Pieloch (2/12 z gry, 1/8 za 3), a później włączył się James Washington i w 34. min zespół trenera Rafała Franka uciekł rywalom na 63:57.

Niestety, końcówka była zupełnie nieudana dla gospodarzy. Kotwica nie trafiła już żadnego rzutu z gry (na 11 prób) i popełniła aż 5 strat. Ostatni punkt, na 64:60, zdobył z wolnego Washington. Bohaterem końcówki spotkania został Michał Gabiński z WKK, który trafił za 3 pkt na remis i ustalił wynik z wolnego.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 64:66 (10:17, 15:13, 29:23, 10:13))
Kotwica: Washington 15 (2x3, 9 as., 4 str.), Śmigielski 6 (1x3), Długosz 4 (6 zb., 2 bl.), Kurpisz 3 (1x3), Pułkotycki 0 - Kowalenko 12 (2x3, 7 zb.), Dzierżak 8 (1x3, 5 zb.), Klawa 7 (2x3, 5 zb.), Pieloch 5 (1x3), Walkowiak 4.
WKK: Kiwilsza 19 (6 zb.), Gabiński 11 (7 zb., 4 as.), Wilczek 9 (1x3, 9 zb., 6 str.), Zywert 4, Koelner 3 (1x3, 4 as.) - Rutkowski 13 (2x3), Ochońko 5 (5 zb.), Nowakowski 2, Kowalczyk 0, Matusiak 0 (4 zb.).