Porażka z pierwszoligowcem. Arka Gdynia - Gwardia Koszalin 2:0

Piłkarze Gwardii Koszalin (niebieskie stroje) mają za sobą pierwszy mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. Dawid Jaśkiewicz
W pierwszym meczu sparingowym podczas letnich przygotowań, trzecioligowa Gwardia Koszalin uległa w Gdyni pierwszoligowej Arce 0:2.

Spotkanie było rozgrywane w potężnym upale, co z pewnością nie ułatwiało gry żadnej ze stron. Gospodarze byli stroną przeważającą, a na bramkę strzeżoną przez Andrzeja Budnika (w poprzednim sezonie Błękitni Stargard Szczeciński) groźnie strzelali Grzegorz Tomasiewicz, Paweł Piceluk oraz Michał Renusz. Po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów, gwardziści zdecydowali się na nieco odważniejszą grę, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Swoje szanse mieli Fabian Słowiński i Błażej Solarski (poprzednio Warta Poznań).

Po zmianie stron gdynianie dość szybko strzelili dwa gole. Najpierw bramkę dającą miejscowym prowadzenie zdobył Sebastian Szerszeń. Kilka chwil później rezultat podwyższył Rafał Siemaszko. W kolejnych minutach obaj zawodnicy ponownie zagrażali bramce koszalińskiej drużyny, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Arka Gdynia - Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)