Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Potańcówka w Filharmonii 2023. Za nami prawdziwe taneczne szaleństwo przy muzyce na żywo

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Wydarzenie odbyło się w ramach III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki. Motywem przewodnim była bliskość, wsłuchanie się w drugiego człowieka i relacje, które można zbudować poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką.
Wydarzenie odbyło się w ramach III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki. Motywem przewodnim była bliskość, wsłuchanie się w drugiego człowieka i relacje, które można zbudować poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką. Andrzej Szkocki
Za nami “Fajfy”, czyli znane od lat 60. popołudniowe spotkania taneczne. Tegoroczna edycja należy do szczególnie udanych. Hol filharmonii wypełnił się po same brzegi.

Wydarzenie odbyło się w ramach III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki. Motywem przewodnim była bliskość, wsłuchanie się w drugiego człowieka i relacje, które można zbudować poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką.

- Podczas festiwalu postaramy się przybliżyć temat więzi i relacji w kontekście muzyki. Program będzie zawierał edukacyjne spotkania integrujące lokalną społeczność, międzypokoleniowe warsztaty muzyczne, wystawę sensoryczną oraz koncerty z repertuarem skonstruowanym w oparciu o muzykę łączącą pokolenia i zbliżającą ludzi. Wydarzenia artystyczne inspirować będą do wzajemnego wsparcia oraz budowania jeszcze lepszych relacji - zapowiada Katarzyna Plater-Zyberk z Filharmonii. - Podczas poprzednich edycji festiwalu SDD pokazywaliśmy najróżniejsze aspekty pozytywnego wpływu muzyki na życie ludzi. Trzecia edycja po raz kolejny pokaże wartość dobrych dźwięków, a także uświadomi, jak ważną rolę pełni muzyka, która w Filharmonii jest oczywiście najważniejszym narzędziem komunikacji. W końcu eksplorowanie świata na różnych płaszczyznach jest tym, co nas stale pociąga i daje nieskończone możliwości kreowania artystycznych wydarzeń.

A dlaczego “Fajfy”? Spolszczone w wymowie słowo pochodzi od angielskiego określenia godziny 17.00 („five o’clock”). I właśnie o tej godzinie będzie międzypokoleniowe taneczne szaleństwo w holu Filharmonii przy muzyce na żywo.

Warto podkreślić, że festiwal jeszcze się nie kończy. Już w niedzielę 4 czerwca o godz. 12 odbędą się warsztaty Pregnato.

Jak wyjaśniają organizatorzy. - Dziecko w brzuchu mamy słyszy, i to szybciej, niż nam się wydaje! W trosce o małych melomanów, mających dopiero przyjść na świat, i o ich mamy, podczas festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki zaplanowaliśmy warsztaty dla pań oczekujących!

Podczas warsztatów mamy w ciąży lepiej przygotują się do przyjścia dziecka na świat, obudzą w sobie wrażliwość na muzykę, a także dowiedzą się, jak stymulować rozwój dziecka za pomocą muzyki i otaczających nas dźwięków. Aktywne, bezpośrednie i regularne słuchanie muzyki wykonywanej na żywo pobudza aktywność różnych obszarów mózgu dziecka, stymulując rozwój psychospołeczny. Muzyka zbliża i koi, dzięki niej więź między rodzicami jest silniejsza i bardziej intensywna. Zapraszamy na pierwsze takie warsztaty w Filharmonii zarówno przyszłe mamy i ojców, jak i rodziców, którzy mają maluchy od niedawna. Warsztaty poprowadzi Grażyna Szyszko, animatorka kultury, instruktorka kształcenia śpiewu, a prywatnie – mama sześciorga pociech.

Ponadto o godz. 17. obędzie się koncert dla dzieci od 6. roku życia z opiekunami. Równocześnie będzie to wielki finał III edycji Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Potańcówka w Filharmonii 2023. Za nami prawdziwe taneczne szaleństwo przy muzyce na żywo - Głos Szczeciński