Powiat wspiera strażaków. Jednostki OSP i PSP dostały 150 tys. zł na nowy sprzęt

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
13 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Koszalinie przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie podpisali umowy o dofinansowanie.
13 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Koszalinie przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie podpisali umowy o dofinansowanie. Radek Koleśnik
Udostępnij:
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej przeznaczy dotację na nowy wóz, a jednostki OSP z regionu kupią m.in. kamery termowizyjne i urządzenie do oddymiania pomieszczeń.

- Maj jest wspaniały! Wreszcie, po czasie pandemicznej izolacji, mamy możliwość bezpośredniego spotkania, rozmowy, ale osobistego podziękowania za waszą pracę – zwrócił się do komendantów i przedstawicieli jednostek OSP i PSP Marian Hermanowicz, Starosta Koszaliński. - W tym roku, decyzją Rady Powiatu, przyznaliśmy po 10 tysięcy złotych dofinansowania dla pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej otrzyma od nas wsparcie w wysokości 100 tys. złotych - poinformował.

OSP w Drzewianach przeznaczy pieniądze na zakup pompy szlamowej, która umożliwi bezpieczne usuwania wody z budynków. Strażacy z Warnina i Sieciemina doposażą jednostki w kamery termowizyjne, a OSP Świeszyno zainwestuje w elektryczne urządzenie do oddymiania pomieszczeń. Do Będzina trafi zaś pompa do zanieczyszczonej wody, niezbędna do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.

Koszalińska jednostka PSP przeznaczy dotację na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. - Kosztuje on 1 mln 242 tys. złotych. Zakończyło się już postępowanie przetargowe i do końca roku świetnie wyposażony wóz pojawi się już w jednostce – zapowiedział st. bryg. Mirosław Pender, Komendant Miejski PSP. - W imieniu wszystkich strażaków serdecznie dziękuję za wsparcie. Zakres realizowanych przez nas zadań jest bardzo szeroki. Szczególnie w ostatnim czasie, gdy nasze obowiązki objęły również walkę z pandemią, wsparcie walczącej Ukrainy i kryzys na granicy Polski z Białorusią. Abyśmy mogli działać skuteczniej i wydajniej, potrzebujemy stale unowocześniać nasz sprzęt.

Co ważne, gdy do Koszalina trafi nowy samochód, sprawne auto, z którego strażacy dziś korzystają, zostanie przekazany do jednej z jednostek OSP w powiecie koszalińskim.

- Jednostki rotacyjnie wzmacniają się sprzętem, a dzięki wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego możemy od lat stale unowocześniać i zwiększać nasze wyposażenie. Bardzo dziękujemy! Strażakom życzę, by nowy sprzęt był jak najrzadziej używany! – podsumował Roman Budynek, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie