MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powrót do treningów grup młodzieżowych Energa Kotwicy Kołobrzeg [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Podopieczne trener Sobczak-Sikory rozpoczęły treningi na boiskach koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych (silny wiatr) udało się przeprowadzić trening, który podzielony był na ćwiczenia motoryczne, bieg oraz rzuty.

Ćwiczenia zostały prowadzone w bezpiecznej odległości z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Również (tym razem w formie biegów w terenie) zajęcia wznowiły grupy U16-18 chłopców, a grupa U14 chłopców rozpocznie treningi - podobnie jak dziewczęta - na boiskach Szkoły Podstawowej nr 7.

Na przyszły tydzień planowany jest powrót do treningów młodych adeptów basketu w hali.

Przypomnijmy, że 4 maja, polski rząd zniósł kolejne obostrzenia. Nastąpiło udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orlików i boisk. W ramach tzw. nowej normalności na orlikach i boiskach może grać nie więcej niż 6 osób. Dopuszczalne będzie granie m.in. w tenisa ziemnego.

Dokładne terminy znoszenia obostrzeń w kolejnych etapach nie zostały jeszcze podane.

Przypomnijmy, że w trzecim etapie mają zostać otwarte sale szkolne, hale sportowe, czyli obiekty zamknięte, ale również jeszcze z maksymalnie 6-osobowym składem osób grających, uprawiających daną dyscyplinę sportową i przy przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa i rygorów sanitarnych.

Zobacz także Aktualne zasady i ograniczenia związane z koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo