Powtórzyć 1. rundę. Kotwica Kołobrzeg gra na wyjeździe z Legionovią Legionowo

Po nieudanej inauguracji wiosennej części rozgrywek - porażka 1:3 z Gryfem Wejherowo na własnym stadionie - piłkarze Kotwicy Kołobrzeg rozpoczynają serię trzech spotkań wyjazdowych.

Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka w sobotę o godz. 15.30 zaprezentują się na boisku siódmej w tabeli Legionovii Legionowo. W przeciwieństwie do biało-niebieskich, ich najbliższy rywal rozpoczął tegoroczne występy w znakomitym stylu. Legionovia rozbiła na wyjeździe plasującą się w środku tabeli Olimpię Zambrów 5:1 (4:0).

Goście znokautowali miejscowych już w pierwszej połowie, w której strzelili 4 gole bez odpowiedzi Olimpii. Kanonadę rozpoczął Arkadiusz Madeński w 16. min, a kolejne gole strzelali Mateusz Żebrowski w 24 i Daniel Kraska w 32. i 39. W 79 min. było już 5:0 za sprawą Krystiana Wójcika. Olimpię stać było tylko na honorowe trafienie.

Żebrowski i Kraska to zawodnicy, którzy dołączyli do kadry w zimowej przerwie. W sumie trener Mirosław Jabłoński, który przejął Legionovię po... R. Wieczorku, wystawił w pierwszym meczu aż 6 nowych zawodników.

Po stronie ubytków jest m.in. najlepszy jesienią strzelec Marcin Wodecki, który przeszedł do Odry Opole.

W 1. rundzie Kotwica pokonała Legionovię 2:0 i była to jedna z jej dwóch wygranych u siebie.Bramki zdobyli nie grający już w Kotwicy Jakub Poznański i Karol Żmijewski. W rewanżu faworytem będą gospodarze, którzy dotąd zdobyli o 8 pkt więcej od Kotwicy.

Goście nie stoją jednak na przegranej pozycji. Do poprawy jest jednak sporo m.in. gra w defensywie, szczególnie przy stałych fragmentach. W ten sposób Kotwica straciła wszystkie gole z Gryfem.