Pożar w Tychowie w gminie Sławno. Rodziny straciły cały dobytek. Potrzebna pomoc dla pogorzelców [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
W nocy z 3 na 4 października doszło do groźnego pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Tychowie (gmina Sławno). Co najmniej 11 osób straciło dach nad głową. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie organizuje pomoc. - Zgłoszenie o wybuchu pożaru otrzymaliśmy po północy. Z budynku wielorodzinnego ewakuowało się 11 osób. Spaleniu uległa górna część kondygnacji - informuje nas kpt. Damian Tomczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia policja. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów strażackich. Wiadomo, że ogień objął piętro, gdzie znajdują się trzy mieszkania. Na miejscu zdarzenia był m.in. wójt gminy Sławno oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławnie. - Mieszkańcy stracili wszystko. Potrzebna jest każda pomoc. Rozmiar strat jest bardzo duży. Trzy rodziny będą potrzebowały natychmiastowego wsparcia. Na tę chwilę robimy wszystko, żeby mieli dach nad głową, czy jakiekolwiek pieniądze. Budynek będzie zabezpieczony i wyłączony z użytkowania najprawdopodobniej na dłuższy okres czasu. W związku z tym będziemy organizować akcję zbiórki rzeczy. Wszystkie działania są w toku - mówi nam Paweł Kamiński, kierownik GOPS-u w Sławnie. O godz. 12 planowane jest spotkanie z mieszkańcami, którzy utracili swój dobytek. Wkrótce będzie też utworzone specjalne konto bankowe, na które będzie można wpłacać pieniądze. Jak się dowiedzieliśmy, pogorzelcy minioną tragiczną noc spędzili m.in. w domach u sąsiadów. Obecnie pracownicy GOPS organizują świetlicę wiejską, żeby mieszkańcy mogli skorzystać z ciepłych napojów, czy po prostu się ogrzać. Jak podają urzędnicy dach nad głową straciło od 11 do 13 osób. Wśród nich są mieszkańcy, którzy nie byli w budynku formalnie zameldowani. W domu mieszkały także dzieci w wieku szkolnym. Kierownik GOPS-u w Sławnie informuje, że po godz. 12 będzie miał więcej informacji na temat pomocy potrzebnej pogorzelcom. Zobacz także Nowa przystań kajakowa w Sławnie
W nocy z 3 na 4 października doszło do groźnego pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Tychowie (gmina Sławno). Co najmniej 11 osób straciło dach nad głową. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie organizuje pomoc. - Zgłoszenie o wybuchu pożaru otrzymaliśmy po północy. Z budynku wielorodzinnego ewakuowało się 11 osób. Spaleniu uległa górna część kondygnacji - informuje nas kpt. Damian Tomczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia policja. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów strażackich. Wiadomo, że ogień objął piętro, gdzie znajdują się trzy mieszkania. Na miejscu zdarzenia był m.in. wójt gminy Sławno oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławnie. - Mieszkańcy stracili wszystko. Potrzebna jest każda pomoc. Rozmiar strat jest bardzo duży. Trzy rodziny będą potrzebowały natychmiastowego wsparcia. Na tę chwilę robimy wszystko, żeby mieli dach nad głową, czy jakiekolwiek pieniądze. Budynek będzie zabezpieczony i wyłączony z użytkowania najprawdopodobniej na dłuższy okres czasu. W związku z tym będziemy organizować akcję zbiórki rzeczy. Wszystkie działania są w toku - mówi nam Paweł Kamiński, kierownik GOPS-u w Sławnie. O godz. 12 planowane jest spotkanie z mieszkańcami, którzy utracili swój dobytek. Wkrótce będzie też utworzone specjalne konto bankowe, na które będzie można wpłacać pieniądze. Jak się dowiedzieliśmy, pogorzelcy minioną tragiczną noc spędzili m.in. w domach u sąsiadów. Obecnie pracownicy GOPS organizują świetlicę wiejską, żeby mieszkańcy mogli skorzystać z ciepłych napojów, czy po prostu się ogrzać. Jak podają urzędnicy dach nad głową straciło od 11 do 13 osób. Wśród nich są mieszkańcy, którzy nie byli w budynku formalnie zameldowani. W domu mieszkały także dzieci w wieku szkolnym. Kierownik GOPS-u w Sławnie informuje, że po godz. 12 będzie miał więcej informacji na temat pomocy potrzebnej pogorzelcom. Zobacz także Nowa przystań kajakowa w Sławnie PSP Sławno
Udostępnij:
W nocy z 3 na 4 października doszło do groźnego pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Tychowie (gmina Sławno). Co najmniej 11 osób straciło dach nad głową. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie organizuje pomoc.

- Zgłoszenie o wybuchu pożaru otrzymaliśmy po północy. Z budynku wielorodzinnego ewakuowało się 11 osób. Spaleniu uległa górna część kondygnacji - informuje nas kpt. Damian Tomczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.

Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia policja. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów strażackich. Wiadomo, że ogień objął piętro, gdzie znajdują się trzy mieszkania. Na miejscu zdarzenia był m.in. wójt gminy Sławno oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławnie.

- Mieszkańcy stracili wszystko. Potrzebna jest każda pomoc. Rozmiar strat jest bardzo duży. Trzy rodziny będą potrzebowały natychmiastowego wsparcia. Na tę chwilę robimy wszystko, żeby mieli dach nad głową, czy jakiekolwiek pieniądze. Budynek będzie zabezpieczony i wyłączony z użytkowania najprawdopodobniej na dłuższy okres czasu. W związku z tym będziemy organizować akcję zbiórki rzeczy. Wszystkie działania są w toku - mówi nam Paweł Kamiński, kierownik GOPS-u w Sławnie.

O godz. 12 planowane jest spotkanie z mieszkańcami, którzy utracili swój dobytek. Wkrótce będzie też utworzone specjalne konto bankowe, na które będzie można wpłacać pieniądze.

Jak się dowiedzieliśmy, pogorzelcy minioną tragiczną noc spędzili m.in. w domach u sąsiadów. Obecnie pracownicy GOPS organizują świetlicę wiejską, żeby mieszkańcy mogli skorzystać z ciepłych napojów, czy po prostu się ogrzać.

Jak podają urzędnicy dach nad głową straciło od 11 do 13 osób. Wśród nich są mieszkańcy, którzy nie byli w budynku formalnie zameldowani. W domu mieszkały także dzieci w wieku szkolnym.

Kierownik GOPS-u w Sławnie informuje, że po godz. 12 będzie miał więcej informacji na temat pomocy potrzebnej pogorzelcom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie