MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pożegnalna sesja Rady Miejskiej w Koszalinie. Wielu z nich radnymi już nie będzie

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
To będzie ostatnia sesja w roli radnego dla większej liczby osób
To będzie ostatnia sesja w roli radnego dla większej liczby osób archiwum
W czwartek o godzinie 9 rozpocznie się już ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miejskiej w Koszalinie. Piotr Jedliński ostatni raz zasiądzie w fotelu prezydenta a Jan Kuriata w fotelu przewodniczącego RM.

Choć to ostatnia, pożegnalna sesja, radni - wielu z nich nie dostało się do nowej Rady Miejskiej - będą jeszcze głosowali nad przyjęciem, bądź też odrzuceniem, aż 11 uchwał. Pracy będzie więc sporo.

Porządek obrad przygotował Jan Kuriata, przewodniczący RM, który z radą się jednak żegna. W swoim okręgu wyborczym zdobył zbyt małą liczbę głosów i nie wszedł do nowej rady.

Radni kończącej się kadencji mają m. in. podjąć kilka uchwał finansowych, związanych ze zmianami w budżecie miasta, zatwierdzić kąpieliska na sezon 2024, przyjąć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Dzierżęcino - Lubiatowo i zmienić uchwałę w sprawie sprzedaży lokali komunalnych. W tej ostatniej chodzi o zobowiązanie wyborcze Piotra Jedlińskiego i zwiększenie bonifikaty przy wykupie mieszkań komunalnych. Wprawdzie Piotr Jedliński nie będzie już prezydentem Koszalina, zdobył tylko mandat radnego, ale swoje zobowiązanie przedwyborcze chce spełnić.

To będzie ostatnia sesja w roli radnego dla większej liczby osób.

Obok Jana Kuriaty z mandatem pożegnają się w czwartek Bożena Kaczmarek, Anna Mętlewicz, Mariusz Nastarowski, Leopold Ostrowski, Marek Reinholz, Łukasz Sendlewski, Andrzej Sokalski, Ryszard Tarnowski, Bogumiła Tiece, Marek Twardowski, Marcin Waszkiewicz, Anetta Urbaniak i Katarzyna Czarkowska.

Co ciekawe, Rada Miasta w Koszalinie będzie teraz liczyła 23 radnych, o czterech mniej niż w kończącej się kadencji. To przez włączenie dwóch sołectw w granice miasta (doszło wtedy do 25-osobowej rady dwóch nowych radnych) oraz nowe wskazania demograficzne, pokazujące, że w Koszalinie mieszka już poniżej 100 tysięcy osób (w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców rada liczy właśnie 23 radnych).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera