MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaliśmy Wolontariuszy Roku 2022 w Szczecinku. Tytuły wręczone [zdjęcia]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon wręcza tytuł Wolontariusza Roku Rafałowi Romanowskiemu
Wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon wręcza tytuł Wolontariusza Roku Rafałowi Romanowskiemu Rajmund Wełnic
Wolontariuszami roku 2022 w Szczecinku zostali Rafał Romanowski i Emilia Świątek-Dawlewicz.

W szczecineckim ratuszu odbyła się miła uroczystość uhonorowania wolontariuszy, którzy w mijającym roku wyróżnili się pracą społeczną na rzecz potrzebujących. Od lat są oni honorowani tytułem Wolontariusza Roku przez burmistrza Szczecinka. Za rok 2022 kapituła konkursu tytuł Wolontariusza Roku przyznała Rafałowi Romanowskiemy w kategorii osób dorosłych oraz Emilii Świątek-Dawlewicz w kategorii młodzieżowej.

Rafała Romanowskiego mieszkańcy Szczecinka kojarzą jako anglistę i właściciela szkoły językowej Old School of English, ale okazuje się, że znajduje także czas na pracę charytatywną. Od chwili rosyjskiej agresji na Ukrainę mocno zaangażował się w wsparcie dla uchodźców w Szczecinku, ale i dla Ukraińców pozostających w swoim kraj. Ostatnio m.in. razem ze społecznością oldschoolową zakupił agregat prądotwórczy dla mieszkańców Czernihowa. Organizował i organizuje zbiórki pomocy, osobiście woził ją na granicę i do organizacji charytatywnych.

- Remontowałem drzwi w domu, gdy w telewizji zobaczyłem wojnę i dramat uchodźców z Ukrainy –

mówi laureat.

- Bez specjalnego namysłu i planu postanowiłem ruszyć do Przemyśla, na granicę z pomocą, dopiero po drodze znajoma wykierowała mnie do odpowiednich ludzi i w odpowiednie miejsce.

Emilia Świątek-Dawlewicz jest uczennicą Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica ze Szczecinka zaangażowana w wiele działań wolontaryjnych. W tym roku organizowała m.in. zbiórkę kasztanów na rzecz maleńkiej Nadii chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

W sumie do konkursu zgłoszono 21 osób i instytucji. Oprócz Wolontariuszy Roku 2022 uhonorowano także wyróżnieniami Tymona Pieńkosa (harcerz, za uruchomienie Kawiarenki Prawnej), Jakuba Lebieckiego ze Szczecineckiej Akademii Ratownictwa (działalność wolontaryjna i ratownicza – m.in. organizacja akcji krwiodawstwa - połączona z pasją, jaka jest gra w tenisa stołowego), Patrycję Sielską z 13. Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku (za zaangażowanie w działalność harcerską), Justynę Dolat (utworzyła PoDzielnię, czyli miejsce oddawania różnych rzeczy dla potrzebujących) i Joannę Szczepańską nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr (za wsparcie w nauce matematyki i organizację wydarzeń charyatywnych), a także 13. Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego, SP 6 i Zespół Szkół nr 6.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto