PP: MKP Szczecinek kontra Błękitni Stargard. Pogrom (zdjęcia)

Rajmund Wełnic
Pada pierwszy gol dla Błękitnych
Pada pierwszy gol dla Błękitnych Rajmund Wełnic
Srogą lekcję futbolu dali zawodnikom MKP Szczecinek piłkarze II-ligowych Błękitnych Stargard, którzy w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski rozgromili aż 0:7 rywali z IV ligi.

O samym meczu trudno napisać coś pozytywnego, dość powiedzieć, że kibice jeszcze dobrze nie usiedli na swoich miejscach, a ich zespół już przegrywał. Rzut rożny z lewej strony, bramkarz MKP stoi jak wmurowany na linii, a rywal klatką piersiową wpycha piłkę do siatki. Nie minęło 20 minut, a na tablicy było już 0:3 i - uwaga - wszystkie gole padły niemal tak samo jak pierwszy: po rzucie rożnym z tego samego narożnika.

Do przerwy padły jeszcze dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego. MKP odgryzło się tylko dwoma strzałami z daleka. Widać było różnicę dwóch klas rozgrywkowych i inny etap przygotowań do sezonu. Na domiar złego pół zespołu gospodarzy pauzowało z powodu kartek lub kontuzji - na dzień przed meczem kontuzji doznał jeszcze Mateusz Malczyk, a na meczu Maciej Góra. Stąd na boisko zameldowało się kilku juniorów i debiutujący w zespole Japończyk.

Po przewie goście trochę zwolnili, mecz się wyrównał, ba MKP po ładnej akcji mogło nawet strzelić honorowego gola (strzał Daniela Szymańskiego po rykoszecie minimalnie minął słupek). Co z tego, skoro w końcówce Błękitni strzelili jeszcze dwie bramki, a mogło się skończyć dwucyfrówką, bo dwa razy słupek i raz poprzeczka wyręczały bramkarza. Do tego doliczmy ewidentny rzut karny po popchnięciu zawodnika, którego sędzia nie gwizdnął przeciwko gospodarzom.

Nie ma się jednak co pastwić nad MKP Szczecinek, osłabiony, amatorski zespół w środku wakacji po prostu zagrał na miarę swoich możliwości.