Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Praca na telefon

(abu)
Studenci Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie postanowili pomóc osobom niepełnosprawnym w poszukiwaniu pracy. W jaki sposób to zrobią? Otóż przyłączyli się do projektu Inicjatywy Wspólnotowej Equal pn. "Telepraca szansą na zwalczanie nierówności i dyskryminacji rynku pracy".

- To projekt przygotowany z myślą o osobach niepełnosprawnych ruchowo. Osoby upośledzone umysłowo, z głębokimi wadami wzroku i osoby głuchonieme, nie skorzystają z naszej oferty - wyjaśnia Katarzyna Waleńska, kołobrzeski koordynator przedsięwzięcia.
Na czym polega telepraca? Telepraca to rodzaj pracy umysłowej, wykonywanej przez pracownika określonego przedsiębiorstwa poza tradycyjnym miejscem pracy. Wyniki pracy przesyłane są przy wykorzystywaniu technologii informatycznej. Telepracownik ma mnóstwo korzyści; po pierwsze pracuje w domu, po drugie ogranicza koszty dojazdu do pracy i po trzecie może wykorzystywać sprzęt komputerowy, który otrzyma od firmy do własnych potrzeb. Plusy ma również sam pracodawca, który nie musi wynajmować pomieszczeń biurowych dla nowego pracownika. Poza tym zatrudnienie osoby niepełnosprawnej z pewnością wpłynie na poprawę wizerunku jego firmy i postrzeganie jej jako nowoczesnej.
- Zamierzamy dotrzeć do społeczności lokalnej i zmienić ogólnie panujący pogląd, że osoba niepeł-nosprawna nie może być dobrym pracownikiem. Niepełnosprawni to sprawni pracownicy i my chcemy to pokazać - dodaje K. Waleńska.
Osoby niepełnosprawne zainteresowane telepracą o szczegóły mogą pytać po nr tel. 606-532-724 albo wysyłać zapytania na adres internetowy: [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!