Prasówka 27.06.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Teraz wyższa emerytura na rękę od lipca. Świadczenia brutto i netto po obniżce PIT do 12% - wyliczenia [27.06.2022]”?

Prasówka 27.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Teraz wyższa emerytura na rękę od lipca. Świadczenia brutto i netto po obniżce PIT do 12% - wyliczenia [27.06.2022]

To już pewne bo właśnie 14 czerwca prezydent podpisał sprawie ustawę z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Między innymi jej mocą stawka stosowania w pierwszym przedziale skali progresywnej zostaje obniżona z 17% do 12%.

Nie przegap promocji!

📢 Osoby o tych imionach to najgorsze żony. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które powstały na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Zobaczcie, kobiety o jakim imieniu i znaku zodiaku uznawane są za najgorsze żony. Pamiętajcie jednak, aby horoskopy czytać z przymrużeniem oka. Szczegóły w powyższej galerii.

📢 Zakrzówek, czyli "mała Chorwacja" w Polsce. Zobacz, gdzie się znajduje! [ZDJĘCIA]

Wapienne skały, turkusowa woda.... Krakowski Zakrzówek przypomina chorwackie wybrzeże w skali mikro, dlatego też bywa nazywany polską "małą Chorwacją". Malowniczy zakątek to chętnie odwiedzane przez krakowian miejsce. Sztuczny zbiornik powstał w 1992 roku po zalaniu wodą dawnego kamieniołomu wapienia, a na jego dnie znajduje się m.in. samochód fiat 125p, autobus, furgonetka. Miejsce to przez lata nie cieszyło się dobrą sławą. Dochodziło tu do wielu wypadków. Władze Krakowa zdecydowały się przeprowadzić rewitalizację, w efekcie której niebawem zostanie oddany do użytku park za 40 mln zł. Powstają tu ścianki wspinaczkowe, kąpieliska strzeżone, trasy rowerowe, ścieżka zdrowia, wybieg dla psów i miejsca na piknik. Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie, jak wyjątkowo piękne jest to miejsce.

Prasówka 27.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wiekowianka Wiekowo przegrała baraż z Regą Trzebiatów [ZDJĘCIA]

W niedzielne, skwarne popołudnie, na boisku w Wiekowicach spotkali się zwycięzcy pierwszej rundy baraży o wejście do piłkarskiej IV ligi, Wiekowianka Wiekowo i Rega Trzebiatów. Starcie wicemistrzów grup 3. i 1. okręgówki, zakończyło się sukcesem gości z Trzebiatowa.

📢 Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje sprzęt. Co można kupić? Najnowszy przetarg CZERWIEC 2022

Agencja Mienia Wojskowego w Szczecinie organizuje przetarg na sprzedaż sprzętu wojskowego. Co można kupić? Sprawdźcie!

📢 Meble z PRL-u warte więcej niż myślisz. Zaskakujące ceny starych mebli. Sprawdź czy dalej masz je w domu

Krzesła, fotele i stoły warte dużo pieniędzy. Sprawdź, czy masz je jeszcze u siebie w domu. Możesz je sprzedać i zarobić jak nigdy. Wśród tych najbardziej wartościowych warto wymienić fotele 366 Chierowskiego czy krzesła typu Lisek. Dlaczego meble z czasów PRL-u są tak popularne? Co wpływa na ich cenę i wartość? Sprawdź czy dalej masz je w domu.

📢 Banknoty warte fortunę! Sprawdź, czy masz je w swoim domu. Mogą być warte majątek

Takie banknoty są warte fortunę. Ich wartość cały czas rośnie. Sprawdź, za które banknoty dostaniesz fortunę. Te monety i banknoty cechuje coraz większa wartość kolekcjonerska. Sprawdź, czy masz te banknoty w domu. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Zobacz i dowiedz się więcej o kolekcjonerskich banknotach i monetach. Masz je schowane w domu? Te banknoty cechuje coraz większa wartość kolekcjonerska.

📢 Monety warte fortunę! Masz je schowane w domu? Sprawdź, ile mogą być warte

Te monety i banknoty cechuje coraz większa wartość kolekcjonerska. Stare monety zyskują na wartości i można za nie dostać sporo pieniędzy. Sprawdź, czy masz te banknoty w domu. Dzięki nim możesz się wzbogacić. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Zobacz i dowiedz się więcej o kolekcjonerskich banknotach i monetach. Masz je schowane w domu?

📢 Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić kilkanaście tysięcy zł. Wazony i szkło drogie jak nigdy

Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Pierwszy weekend wakacji w Międzyzdrojach. Turyści chętnie odpoczywali na plaży [ZDJĘCIA]

Upał był niesamowity. Nikogo wiec nie powinno zaskoczyć liczba kąpiących się w Bałtyku turystów. Plażowiczów tez było sporo. Za to ulice Międzyzdrojów nie były zatłoczone. Wszyscy szukali schronienia nad woda. Spore kolejki odnotowali tez sprzedawcy lodów i napojów chłodzących.

📢 Powitanie lata w Zagrodzie Jamneńskiej. Warsztaty, rękodzieło i przysmaki [ZDJĘCIA]

W Zagrodzie Jamneńskiej odbył się tradycyjny jarmark, którym powitano kalendarzowe lato oraz akcentując bujnie rozwijającą się w tym okresie przyrodę. Mimo, że żar lał się z nieba, odwiedzających nie brakowało.

📢 Jarmark Jamneński na powitanie lata [ZDJĘCIA]

W Zagrodzie Jamneńskiej odbył się tradycyjny jarmark, którym powitano kalendarzowe lato oraz akcentując bujnie rozwijającą się w tym okresie przyrodę. Mimo, że żar lał się z nieba, odwiedzających nie brakowało.

📢 Ulica Smaków w Koszalinie. Nie tylko grill i barszcz [ZDJĘCIA]

Na deptaku przy koszalińskim amfiteatrze zorganizowano kolejną edycję Ulicy Smaków.

📢 Złote Gody w Koszalinie. 16 par świętowało jubileusz [ZDJĘCIA, WIDEO]

W sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

📢 Japonia. Mężczyzna zgubił pendrive z danymi 460 tysięcy osób. Wypił kilka drinków i zasnął na ulicy

Pendrive zawierający dane osobowe ponad 460 tys. zgubił pracownik firmy zajmującej się m.in. gromadzeniem takich informacji na potrzeby wypłaty świadczeń socjalnych. Stało się to po tym, jak mężczyzna udał się do baru po pracy, wypił kilka drinków i zasnął na ulicy - informuje japońska telewizja NHK.

📢 GIF znowu wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć szybko! Oto nowe leki wycofane z aptek w Polsce. Pełna lista lekarstw [26.06.2022]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Pożar przy ulicy Reymonta w Koszalinie. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej

W niedzielę w godzinach popołudniowych koszalińscy strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w budynku wielorodzinnym przy ulicy Reymonta.

📢 Obchody bitwy pod Cedynią. Premier: Rosja odgrzebała to, co było najgorsze w XX wieku

  • Tak jak woje Mieszka I w bitwie pod Cedynią, tak potem żołnierze 1 Armii WP, z których wielu jest tu pochowanych, walczyli o naszą wolność - mówił dziś w Cedyni premier Mateusz Morawiecki.

📢 Tragedia nad jeziorem Bukowiec koło Świdwina. Nie żyje 17-latek

Tragiczny finał poszukiwań na jeziorze Bukowiec koło Świdwina.

📢 Koszmarny wypadek w Stalowej Woli! Zginął rowerzysta, bo kierowcy ścigali się samochodami? [ZDJĘCIA]

Tragedia wydarzyła się w niedzielę przed godziną 9.30 na przejściu dla pieszych przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej, w ciągu drogi wojewódzkiej numer 871, pomiędzy wiaduktem a skrzyżowaniem z Alejami Jana Pawła II. Zginął 92-letni mężczyzna.

📢 Koszalin: Nuncjusz apostolski w Polsce spotkał się z uchodźcami z Ukrainy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio, przyjechał do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie, gdzie spotkał się z uchodźcami z Ukrainy, którzy mieszkają od czterech miesięcy w CEF oraz w seminarium.

📢 Kolejny poślizg przy remontach dróg w Koszalinie [ZDJĘCIA]

W październiku ubiegłego roku rozpoczęły się prace na ulicy Prostej w Koszalinie. Choć zakończenie robót planowano na czerwiec tego roku, to wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Dlaczego?

📢 Niedzielna giełda w Koszalinie. Zobacz, co na stoiskach! [ZDJĘCIA]

Słoneczna pogoda sprawiła, że na koszalińskiej giełdzie pojawiły się tłumy. Sprawdziliśmy, co można znaleźć na stoiskach.

📢 Pożar lasu w okolicach miejscowości Stawno. W akcji brały udział 2 śmigłowce gaśnicze [ZDJĘCIA]

Do pożaru lasu doszło w sobotnie popołudnie w okolicach miejscowości Stawno w powiecie drawskim.

📢 Tak wyglądało Mielno 20 lat temu. Rozpoznajesz siebie na zdjęciach?

Jak Mielno wyglądało w 2002 roku? Sprawdź to na archiwalnych zdjęciach Krzysztofa Sokołowa, znanego koszalińskiego fotografa, który od kilkudziesięciu lat zajmuje się uwiecznianiem naszego regionu na fotografiach.

📢 Tropikalne upały w Polsce. Nad morzem temperatura wzrośnie nawet do 34 stopni!

Przed nami kolejny upalny dzień. W niedzielę nasz region będzie należał do najcieplejszych w całym kraju. Nad morzem temperatura wzrośnie nawet do 34 stopni Celsjusza!

📢 Brutalne zabójstwo na Rakowie w Częstochowie. Mężczyzna zmarł od uderzenia ciężkim przedmiotem w głowę. Zatrzymano 3 osoby

Zabójstwo w Częstochowie. Policja zatrzymała 3 osoby podejrzane o brutalną napaść na 49-latka, do której doszło w piątek, 24 czerwca, około godziny 18:00 w częstochowskiej dzielnicy Raków. Niestety napadniętego mężczyzny nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu po kilku godzinach. Nieoficjalnie motywem napastników miała być zazdrość jednego z nich o byłą partnerkę.

📢 Budowa hotelu Gołębiewski w Pobierowie: Te wnętrza robią wrażenie! Zobaczcie na ZDJĘCIACH

Aby obejść wszystkie pomieszczenia hotelu trzeba zarezerwować sobie kilka godzin. Nam spacer po inwestycji zabrał ponad 4 godziny. Przeszliśmy ponad 3,5 kilometra, ale nie wszędzie zajrzeliśmy (w wielu miejscach trwają przecież prace budowlane czy wykończeniowe i nie odwiedzaliśmy wszystkich pięter). Na kolejną wizytę umówiliśmy się na wiosnę.

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze żeńskie imiona w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 26.06.2022

Zastanawialiście się kiedyś, jakie imiona nosi najwięcej kobiet w Polsce? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najpopularniejszych imion żeńskich w naszym kraju.

📢 Te osoby mogą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę. Takie zasady będą obowiązywać w 2022. Te osoby dostaną emeryturę stażową 26.06.2022

Wcześniejsza emerytura według najnowszych przepisów emerytalnych. Sprawdzamy, kto może się ubiegać o wcześniejszą emeryturę, emeryturę stażową oraz jakie widełki wiekowe obowiązują. Emerytura stażowa to dla wielu nadzieja na wcześniejsze przejście na emeryturę. Projekty zmian budzi spore zainteresowanie, dlatego sporo osób czeka na ich wejście w życie. Sprawdź, kto może ubiegać się o emeryturę stażową.

📢 Wcześniejsza emerytura. Kto może ubiegać się o emeryturę stażową? Kobiety od 50 czy 55 lat, mężczyźni od 55 czy 60 26.06.2022

Kto będzie mógł się ubiegać o wcześniejszą emeryturę w 2022 roku. Na jakich zasadach będą przyznawane emerytury stażowe, oraz jaka będzie ich wysokość. Emerytura w wieku 50 lat, a w przypadku mężczyzn 55 lat? Kiedy zmiany wejdą w życie? Prezydent Andrzej Duda zakończył konsultacje z prezes ZUS na temat nowych wcześniejszych emerytur, tzw. stażowych.

📢 Takie emerytury od maja 2022. Tyle dostaną emeryci po majowej waloryzacji. Zobacz, jak wzrosną świadczenia dla emerytów 26.06.2022

Takie będą emerytury już od maja 2022. Sprawdź stawki brutto i netto. Zmiana wypłacanych pieniędzy wzrosła po marcowej waloryzacji, wiele emerytów zyskało dodatkowe fundusze na życie. Jak będą wyglądały emerytury w maju? Sprawdź najnowsze wyliczenia.

📢 Tyle pieniędzy dostaniesz w lipcu. O ile wzrośnie twoja pensja? Sprawdź, jak będzie wyglądało twoje wynagrodzenie 26.06.2022

Kalkulator wynagrodzeń. Z dniem 1.07.2022 roku w życie wchodzą nowe zmiany podatkowe. Wynagrodzenia dzięki temu mają być korzystniejsze dla Polaków. Jak będzie wyglądała twoja pensja? Co się zmieni? Ministerstwo Finansów wprowadza obniżenie stawki PIT z 17 proc. do 12 proc. Kto zyska na tym najwięcej? Jak zmienią się wynagrodzenia od 1 lipca 2022?

📢 Te rośliny przynoszą szczęście. Zobacz, jakie rośliny musisz mieć w swoim domu! Czy rośliny przynoszą pecha? 26.06.2022

Rośliny są ważnym elementem każdego domu. Pięknie wyglądają, poprawiają powietrze i umilają wnętrze. Zobacz, jakie rośliny musisz mieć w swoim domu! Niektóre z roślin mają magiczne funkcje. Dzięki tym zielonym pięknie natury od razu poczujesz się lepiej. Trzeba jednak uważać. Nie wszystkie kwiaty wpływają pozytywnie. Sprawdź, które z nim przynoszą pecha i niepowodzenie.

📢 Uważajcie na nich! To oszuści poszukiwani przez zachodniopomorską policję [ZDJĘCIA] 26.06.2022

Policja w województwie zachodniopomorskim poszukuje kilkadziesiąt osób w związku z dokonanymi oszustwami. Sprawdźcie listę poszukiwanych.

📢 Nowe oferty pracy w Koszalinie. Kogo poszukują pracodawcy? Ile płacą? Sprawdź! 26.06.2022

Magazynier, ochroniarz, księgowy, sprzątaczka, kucharz - osoby o tych profesjach mogą liczyć na zatrudnienie w Koszalinie. To oczywiście tylko wybrane oferty pracy. Sprawdź najnowsze ogłoszenia, które w ostatnich dniach trafiły do Powiatowego Oferty Pracy w Koszalinie.

📢 Takie są nowe zasady wniosków i przyznawania 500 plus. Nie przegap terminów wypłaty 500 plus. Zobacz, kiedy złożyć wniosek 26.06.2022

Już 1 czerwca zacznie się nowy okres świadczeniowy 500 plus. Od 1 lutego 2022 trwa nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 500 plus: od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023. Nie przegap zbliżającego się ważnego terminu i zobacz, kiedy dostaniesz pierwsze pieniądze zależnie od momentu złożenia wniosku o 500 plus.

📢 Ikoniczne przedmioty z PRL-u. Najbardziej popularne rzeczy z lat 90. i PRL-u. Pamiętasz je? [ZDJĘCIA] 26.06.2022

Dla dzisiejszych czterdziestolatków okres PRL-u i lat 90. to okres dzieciństwa, młodości i dorastania. Pamiętasz te rzeczy ze zdjęć? Czy są Ci całkowicie obce? Wiele osób ogląda je z nostalgią i tęsknotą. Czasy, kiedy było niewiele w sklepach dużo osób wspomina dobrze. Sprawdź galerię zdjęć i przypomnij sobie te lata.

📢 Takie będą emerytury od lipca 2022 po zmianie podatku z 17% na 12%. Tabela wyliczeń stawek brutto netto 26.06.2022

Z dniem 1.07.2022 roku w życie wchodzą nowe zmiany podatkowe. Reforma PIT 12 proc. Po zmianie podatku z 17% na 12% zmienią się również emerytury. Powinna ona przynieść poprawę sytuacji seniorów. Sprawdź tabelę wyliczeń brutto i netto. Jak zmieni się wypłacana emerytura? Takie będą emerytury od lipca 2022 roku.

📢 14. emerytura. Zasady i termin. Kiedy nastąpi wypłata "czternastki" w 2022 roku? 26.06.2022

Do seniorów po raz kolejny trafią dodatkowe pieniądze. 14. emerytura zostanie wypłacona w 2022 roku. Znamy termin wypłaty. Ile wyniesie po waloryzacji? Takie są zasady i termin wypłaty świadczenia. Zobacz kalkulator wyliczeń. Okazuje się, że nie każdy dostanie pełną kwotę "czternastki". Ile wyniesie 14. emerytura na rękę? Zobacz kto dostanie dodatkowe pieniądze.

📢 Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc? Eksperymentalny program już w Polsce 26.06.2022

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa.

📢 Emerytury od lipca 2022. Taki jest efekt obniżenia PIT z 17 do 12 proc. Wyliczenia brutto/netto. Ile zyskają emeryci? 26.06.2022

Po zwiększeniu 1 stycznia 2022 kwoty wolnej od podatku do 30.000 zł brutto (2.500 miesięcznie) oraz po waloryzacji świadczeń 1 marca według wskaźnika 7 proc., 1 lipca przyjdzie pora na kolejny wzrost emerytur i rent, dzięki obniżeniu przez Sejm stawki podatku dochodowego z 17 do 12 proc. Przypomnijmy, że na razie są stawki 17 i 32 proc. Obniżka będzie dotyczyć tylko niższej ze stawek PIT – z 17 do 12 proc.; obejmie osoby uzyskujące dochody do 120.000 zł rocznie.

📢 Uważaj na te numery telefonów! One mogą doprowadzić Cię do bankructwa. Możesz zapłacić sporo pieniędzy 26.06.2022

Oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby na zdobycie twoich pieniędzy. Przed każdym kliknięciem zielonej słuchawki warto się chwilkę zastanowić. Przez bezmyślne odbieranie każdego połączenia możesz stracić dużo pieniędzy. Zobacz listę niebezpiecznych połączeń. Jeden odebrany telefon może doprowadzić do utraty całego majątku. Sprawdź nową listę. Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 26.06.2022

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Poszukiwani za rozboje w woj. zachodniopomorskim. Ich poszukuje policja [ZDJĘCIA] 26.06.2022

Policja zachodniopomorska poszukuje kilkudziesięciu osób za rozboje. Sprawdź aktualną listę!

📢 Tabela wyliczeń emerytur od lipca 2022. Nowe stawki- brutto i netto. Jak będą wyglądały emerytury? 26.06.2022

Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca. Po zmianie podatku z 17% na 12% zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Sprawdź, ile pieniędzy od lipca 2022 otrzymają seniorzy. Sprawdź o ile wzrośnie Twoja emerytura po wprowadzeniu nowych zasad rozliczenia PIT. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto.

📢 Wakacyjny rozkład imprez w Koszalinie i regionie. Każdy znajdzie coś dla siebie

W czasie wakacji w naszym regionie wiele się dzieje. Specjalnie dla was zebraliśmy najciekawsze kulturalne wydarzenia lipca i sierpnia.

📢 Otwarcie niemieckiej strony mostu Siekierki – Neurüdnitz. Zobacz ZDJĘCIA z otwarcia

Most Siekierki – Neurüdnitz jest już cały dostępny. To wielka atrakcja turystyczna regionu, a premier Brandenburgii mówił w sobotę o „cudzie normalności”.

📢 Kolejna Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie za nami [ZDJĘCIA]

W sobotę w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej zorganizowana została 26. Płytowa Giełda GraMuzyka.

📢 Pomorska Zajawka X. Taneczne walki break dance w Koszalinie [ZDJĘCIA]

Na 10. edycję Pomorskiej Zajawki, czyli turnieju break dance zjechało dokładnie 101 tancerek i tancerzy oraz siedem ekip dwójkowych z całego Pomorza, m.in. ze Szczecina, Goleniowa, Słupska, Miastka, Barwic, Sławna, Polanowa, Ustronia Morskiego oraz oczywiście z Koszalina.

📢 Wypadek autokaru w Ścinawce Górnej niedaleko Kłodzka, 11 osób zostało rannych [FILM, ZDJĘCIA]

W sobotę (25 czerwca) tuż po godzinie 17 autokar przewożący ponad 30 osób wpadł w poślizg i wypadł z jezdni.

📢 Upalna sobota na plaży w Mielnie. Słoneczny początek wakacji [ZDJĘCIA]

Pierwszy weekend wakacji przebiega nam pod znakiem słonecznej i upalnej pogody. W sobotnie południe na plaży w Mielnie wczasowiczów nie brakowało.

📢 Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego w Radziszewie. Ofiarą jest 20-latek

Do tragedii doszło dziś przed godz. 7

📢 Święto diecezji, święto ludzi. Wielki jubileusz w Koszalinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

W koszalińskim amfiteatrze odbyły się uroczystości jubileuszu 50. rocznicy powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Program wydarzenia pod hasłem "Mój Kościół, Moja Diecezja" był bardzo bogaty.

📢 50-lecie diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. Msza św. w amfiteatrze [ZDJĘCIA]

W koszalińskim amfiteatrze odbyły się uroczystości jubileuszu 50. rocznicy powstania diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uroczystej mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

📢 Zabójstwo w Szczecinie. Ciało z ranami kłutymi znalezione w parku na Majowym

Zdarzenie miało miejsce w nocy na osiedlu Majowym.

📢 Noc Kupały nad jeziorem Obłęże. Taniec z pochodniami i teatr ognia [zdjęcia]

W piątkowy wieczór nad jeziorem Obłęże w gminie Kępice zorganizowano Noc Kupały. Przygotowano inscenizację sobótkową oraz prezentację teatru ognia.

📢 Tragiczny wypadek regionie. Nie żyje motocyklista

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem (piątek) między miejscowościami Laska i Przymuszewo w gm. Brusy w powiecie chojnickim.

📢 Tanie domki letniskowe do kupienia w województwie pomorskim. Sprawdź, ile kosztują i jak wyglądają

Drewniane, murowane, w stylu skandynawskim, w lesie, nad jeziorem, albo nad morzem. Domki letniskowe są do kupienia niemal w każdym zakątku województwa pomorskiego. Zebraliśmy najciekawsze oferty. Sprawdźcie, gdzie są, które są najtańsze i jak wyglądają.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie po śmierci Tadeusza Gołębiewskiego. Co dalej z inwestycją?

Zmarł Tadeusz Gołębiewski, znany biznesmen branży cukierniczej i właściciel sieci hoteli, między innymi budowanego w Pobierowie ogromnego kompleksu hotelowo-wypoczynkowego. Co dalej z inwestycją?

📢 Zlecenie zabójstwa policjanta z Białogardu. Prokuratura: To bardzo wyjątkowa sprawa

Dwóch mężczyzn, członków rozpracowywanego przez agentów Centralnego Biura Śledczego gangu narkotykowego, zleciło zabójstwo policjanta z Białogardu. Płatnemu zabójcy mieli przekazać broń. Są już zatrzymani.

📢 Pamiętasz PRL i lata 90.? Te rzeczy kojarzą nam się z młodością i dzieciństwem (zdjęcia) 25.06.2022

To były czasy. Dla dzisiejszych czterdziestolatków okres przełomu PRL i lat 90. ubiegłego stulecia to okres dzieciństwa, młodości i dorastania. Każdy kto miał wówczas kilka lat wspomina ten okres z nostalgią i tęsknotą. Wówczas w sklepach brakowało wielu rzeczy do których dziś dostęp mamy w zasadzie nieograniczony to jednak samo wspomnienie tamtego okresu budzi w nas tęsknotę.

📢 Groźny wypadek na ul. Zwycięstwa w Koszalinie. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]

Do groźnego wypadku doszło dziś, 24 czerwca 2022 roku, w godzinach popołudniowych na ulicy Zwycięstwa w Koszalinie.

📢 Mieleńskie Lato Artystyczne: oj będzie się działo!

Sprawdzamy jakie atrakcje dla swoich gości przygotowało Mielno. W programie znalazły się sprawdzone punkty takie jak plażowe rozrywki czy regaty po Jamnie. 

📢 W Koszalinie tną równo z trawą, ale nie wszędzie

Czytelnicy co jakiś czas sygnalizują nam, że trawa w pobliżu miejsc ich zamieszkania jest nieskoszona. Że zarosło, że wygląda to nieestetycznie, albo że stwarza zagrożenie dla użytkowników ruchu drogowego, zasłaniając widoczność.

📢 W Ustce ponad 30 stopni Celsjusza i idealny błękit nieba. Zaczyna się tu sezon

W piątkowe popołudnie w Ustce korzystanie z kąpieli słonecznych i morskich wymagało nie lada poświęcenia. Z piasku przeganiał plażowiczów ponad 30-stopniowy upał, z wody – temperatura 15,2 stopnia Celsjusza.

📢 Moda plażowa w PRL-u. Czy pamiętasz, co zakładało się na plażę za dawnych lat?

W czasach PRL-u wakacje nad morzem miały swój niepowtarzalny urok. Tak jak dzisiaj, w ciepłe dni lata ludzie tłumnie ściągali na plażę. Jednak zestaw plażowych akcesoriów, które mieli do swojej dyspozycji, był uboższy niż współcześnie. Plażowicze odpoczywali na zwykłych, często wełnianych kocach, w plażowych koszach lub za niskimi materiałowymi parawanami, zapewniającymi minimum intymności. A tak wyglądała ich garderoba.

📢 Po śmierci małego Szymona w aucie. Wciąż nie można przesłuchać mamy dziecka

W przyszłym tygodniu może się odbyć sekcja zwłok 1,5 rocznego chłopca, który zmarł w rozgrzanym samochodzie. Jego mamy wciąż nie udało się przesłuchać.

📢 Zakończenie roku szkolnego w Koszalinie. Uczniowie rozpoczynają wakacje [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Szkole Podstawowej nr 9 w Koszalinie odbyła się uroczystość miejskiego zakończenia roku szkolnego 2021/2022. W piątek łącznie ponad 17 tysięcy dzieci i młodzieży z koszalińskich szkół i przedszkoli zakończyło naukę i rozpoczęło długo wyczekiwane wakacje.

📢 Wypadek w Koszalinie. Czołowe zderzenie aut na ulicy Wojska Polskiego [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło po godzinie 12 na ulicy Wojska Polskiego w Koszalinie niedaleko szkoły Czaplówka.

📢 Pożegnanie legendy świdwińskiej szkoły. Odchodzi po 45 latach [ZDJĘCIA]

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. W. Broniewskiego w Świdwinie rozpoczęli wakacje.

📢 Orlen rusza z letnią promocją. Zobacz, kto może liczyć na tańsze paliwo

PKN Orlen startuje z letnią promocją, która gwarantuje użytkownikom programu lojalnościowego tańsze paliwa o 30 groszy za litr. Akcja zaplanowana jest na dwa miesiące. "W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze" – podkreśla prezes spółki Daniel Obajtek.

📢 Dwa wypadki przy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Pięć aut uszkodzonych [ZDJĘCIA]

Dwa auta (Ford i Seat) zderzyły się na ulicy Młyńskiej w Koszalinie. Kawałek dalej, tuż przy Domu Miłosierdzia Bożego, doszło do kolejnej stłuczki z udziałem trzech pojazdów.

📢 Rośliny o srebrnych liściach. Są atrakcyjne i odporne na słońce! Polecamy 15 gatunków, które warto mieć w ogrodzie i na balkonie

Rośliny o srebrnych liściach i pędach wyglądają oryginalnie i są przy tym odporne na trudne warunki. Wytrzymują nie tylko suszę, ale też palące słońce. Można sadzić je w ogrodach, a większość – również na balkonach. Pięknie komponują się z kolorowymi kwiatami, ale wyglądają dobrze również we własnym towarzystwie. Polecamy 15 atrakcyjnych roślin o srebrnych liściach, które są łatwe w uprawie.

📢 Pożar auta na drodze wojewódzkiej koło Polanowa [ZDJĘCIA]

Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (23/24 czerwca) na drodze koło Polanowa, gdzie spłonęło auto.

📢 Pobierowo. Ostatni hotel Tadeusza Gołębiewskiego budowany nad Bałtykiem. Inwestycja jest prawie na ukończeniu. Zdjęcia z Pobierowa!

W środę, 22 czerwca całą Polskę obiegła wieść o śmierci Tadeusza Gołębiewskiego. Właściciel sieci luksusowych hoteli oraz biznesmen branży cukierniczej nagle zmarł. Tymczasem cały czas w budowie pozostaje jego ostatni hotel, zlokalizowany w Pobierowie nad Bałtykiem. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace. Inwestycja robi ogromne wrażenie!

📢 Jest dochodzenie w sprawie tragicznej śmierci dziecka w rozgrzanym aucie

Szczecińska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 1,5 rocznego Szymona. Chłopiec zmarł w nagrzanym aucie. Na razie nie jest jasne dlaczego matka zostawiła chłopca w pojeździe na kilka godzin.

📢 Rozbój w sklepie w Drawsku Pomorskim. Policja szuka drugiego sprawcy

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych.

📢 Ogromny pożar złomowiska w Lęborku (23.06.2022) - 40 zastępów straży pożarnej | ZDJĘCIA, WIDEO

Przed godziną 18.00, w Lęborku wybuchł pożar wysypiska śmieci przy ul. Słupskiej. Na miejscu jest ok. 40 zastępów straży pożarnej.

📢 Wiemy więcej w sprawie tragicznego wypadku koło Świerczyny w powiecie drawskim

Wiemy już nieco więcej w sprawie tragicznego wypadku koło Świerczyny niedaleko Drawska Pomorskiego.

📢 Darłowo tuż przed wakacjami. Plaże zapełniają się wczasowiczami [ZDJĘCIA]

Mimo, że wakacje jeszcze przed nami, to już teraz do Darłowa przyjechało sporo turystów.

📢 Na plaży w gminie Mielno pojawił się mors arktyczny

Ten potężny ssak wylegiwał się na piasku pomiędzy kanałem jamneńskim a miejscowością Łazy.

📢 Wojsko sprzedaje samochody, quady, traktory, łodzie, widlaki, narzędzia czy instrumenty muzyczne. Najciekawsze oferty z AMW [23.06.222]

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego prowadzi sprzedaż samochodów ze swoich zasobów. Są m.in. samochody osobowe, terenowe, busy, autobusy i ciężarówki, a także pojazdy specjalistyczne i rolnicze. Wśród ofert znajdziemy także quady, kosiarki samobieżne, instrumenty muzyczne, różne narzędzia czy sprzęt elektroniczny. Sprawdź najlepsze okazje!

📢 Tragiczny wypadek w miejscowości Świerczyna. Nie żyje mężczyzna

W środę około godz. 18, na drodze w pobliżu miejscowości Świerczyna w powiecie drawskim, doszło do tragedii.

📢 Na budowie drugiej części Galerii Emka w Koszalinie wmurowano kamień węgielny. Kiedy koniec prac? [ZDJĘCIA]

W środę na terenie budowy drugiej części Galerii Emka (Retail Park) podpisany został akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny. Nowa Emka ma być gotowa na przełomie 2022 i 2023 roku.

📢 Najlepsi uczniowie z Koszalina wyróżnieni w filharmonii [ZDJĘCIA]

Przed nimi świat stoi otworem. Są zdolni, ambitni, mają wyjątkowe zainteresowania i - co ważne - są też pracowici. W środę najlepsi z najlepszych uczniów koszalińskich szkół zostali nagrodzeni.

📢 Koszalin 20 lat temu. Tak wyglądało miasto na początku XXI wieku [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Koszalin 20 lat temu? Czy bardzo się zmienił? Sprawdźcie, czy poznajecie te miejsca!

📢 Droga S6. Trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA]

W naszym regionie trwają prace przy budowie brakującego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6. Przyjrzeliśmy się, jak przebiegały one w ostatnich tygodniach.

📢 Różowe kwiaty ozdobią ogród i balkon. Co wybrać na słońce, a co do cienia? Polecamy kwiaty, które są łatwe w uprawie

Różowe kwiaty mają wiele uroku. Mogą ozdobić ogrodowe rabaty, ale też balkonowe skrzynki i donice. Istnieją także piękne krzewy, które kwitną na różowo. Wybraliśmy rośliny, które są łatwe w uprawie, a także mają zróżnicowane wymagania. Wśród nich takie, które nie boją się słońca oraz takie, które dobrze rosną w cieniu. Polecamy 21 różowych kwiatów do ogrodu i na balkon.

📢 Tak wyglądały wesela w PRL-u. Czy wiesz, jak bawili się Polacy?

Aby lepiej zrozumieć słynne powiedzenie „Polak potrafi”, warto cofnąć się pamięcią do okresu PRL-u. W czasach, gdy wódka na wesele była wydawana na kartki, a na półkach brakowało podstawowych produktów żywnościowych, urządzenie weselnego przyjęcia stanowiło prawdziwe wyzwanie. Przypominamy, jak Polacy bawili się na weselach w PRL-u.

📢 Kwiaty do ogrodu, które znoszą upał i suszę. Zobacz, co posadzić, by nie musieć ciągle podlewać. Polecamy 12 pięknie kwitnących roślin

Choć słońce lubi wiele kwiatów, to upał i susza są dla większości roślin wyniszczające. Ale nie dla wszystkich. Są i takie, które z prażącym słońcem i niedostatkiem wody radzą sobie doskonale. Wiele z nich z powodzeniem urośnie w naszych ogrodach. Warto je mieć, bo nie dość, że są odporne, to w dodatku piękne. Polecamy 12 kwiatów do ogrodu, które dobrze znoszą upał i suszę.

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [19.06.2022]

Według ezoteryków nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Zestawienie powstało na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Więcej dowiesz się w naszej galerii.

📢 Gorące imprezy i piękne kobiety w klubie Senso w Mielnie. Tak bawiliście się nad morzem 12 lat temu [zdjęcia]

Jak przed laty wyglądały imprezy w regionie? Tym razem sięgnęliśmy do 2010 roku, do fotografii z klubu Senso, gdzie bawiło się mnóstwo turystów oraz mieszkańców Koszalina i okolic. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Kryształy i szkło z PRL-u. Na tym można zbić majątek! Te rzeczy nigdy nie były tak drogie! Płacą nawet kilkanaście tys. zł! | ZDJĘCIA, CENY

Kryształy i szkło z PRL-u nigdy nie były tak drogie! Kolekcjonerzy oraz osoby zajmujące się aranżacją i wystrojem wnętrz są w stanie sporo za nie zapłacić. Ceny za przedmioty, które macie w swoim domu sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych!

📢 Takie uczucie w nogach może oznaczać poważną chorobę. Oto najczęstsze objawy zakrzepicy żył [lista]

Wygląd i uczucia w nogach mogą wskazywać na poważne choroby. Organizm wysyła pewne znaki ostrzegawcze, które są sygnałem, że coś może być nie tak. Okazuje się, że wygląd nóg i stóp może wiele powiedzieć na temat kondycji organizmu. Takie uczucie w nogach może oznaczać poważną chorobę - zakrzepicę żył. Jeśli czujesz to w nogach, powinieneś skonsultować się z lekarzem - sprawdź teraz w naszej galerii.

📢 Znaczki z PRL-u najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów. Macie je w klaserach? Tyle są teraz warte!

Zbieranie znaczków to hobby z długą tradycją. Choć dzisiaj filatelistyka cieszy się wśród ludzi młodych niewielkim zainteresowaniem, kiedyś stanowiła bardzo wyraźne i kosztowne wyzwanie. Obecnie posiadacze starych zestawów znaczków pocztowych mogą pokusić się o ich sprzedaż. To istotne, gdyż mogą dostać za nie całkiem sporą sumę. Może to być nawet kilkaset... tysięcy złotych! Niemałe kwoty dostaniemy również za klasery i kolekcje tańszych znaczków!

📢 Poszukiwane rzadkie monety PRL. Które są najrzadsze? Ile można dostać za obiegowe monety PRL-u? Kolekcjonerzy płacą krocie!

Wartość kolekcjonerska niektórych przedmiotów robi wrażenie zwłaszcza w przypadku pieniędzy, których faktyczne nominały w ogóle by nie sugerowały tak dużej wartości. Dotyczy to w szczególności pieniędzy z PRL-u, które obecnie są warte kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy więcej niż były warte w dniu pojawienia się na rynku. O jakich monetach dokładnie mowa i dlaczego w ogóle są tyle warte? Za jakie monety kolekcjonerzy zapłacą krocie? Zobacz!

📢 Te banknoty PRL-u są warte fortunę! Oto stare banknoty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów

Niezwykła wartość kolekcjonerska cechuje wiele starych przedmiotów. W szczególności wyróżnia się tu zarówno stare monety, jak i stare banknoty z PRL-u. Choć jeszcze niedawno ich wartość mogła nie robić wrażenia, dla kolekcjonerów są wiele warte. Można na nich zarobić ogromne pieniądze. Jaka obecnie jest ich wartości i od czego ona zależy? Które banknoty są obecnie najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Zobacz!

📢 Te imiona noszą inteligentni ludzie! Wiedzieliście?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego rodzice wybrali Wam takie imię, a nie inne? Czy ma to jakiś wpływ na Wasze życie? Czy byłoby inne, gdybyście dostali inne imię? Opublikowano opracowane przez portal MooseRoots zestawienie imion geniuszy. Zestawienie powstało po przeanalizowaniu imion słynnych geniuszy. Zobaczcie, czy jesteście na tej liście!

📢 Sunrise Festival 2019 rozpoczęty! [ZOBACZCIE NOWE ZDJĘCIA]

W piątek rozpoczął się Sunrise Festival 2019. Jak pierwszego dnia imprezy bawili się uczestnicy festiwalu? Zobaczcie nowe zdjęcia!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie