Prasówka 3.02.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.02. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Fotoradary w województwie zachodniopomorskim. Oto aktualne miejsca ustawienia kontroli prędkości [LISTA] 2.02.2023”?

Prasówka 3.02: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Fotoradary w województwie zachodniopomorskim. Oto aktualne miejsca ustawienia kontroli prędkości [LISTA] 2.02.2023

Fotoradary w województwie zachodniopomorskim w 2023 roku. Stawki mandatów za przekroczenie prędkości stają się coraz wyższe. Kiedy przyjdzie nam dostać zdjęcie z udokumentowanym wykroczeniem od razu mamy nietęgą minę. Zawsze trzeba się mieć na baczności i stosować się do ograniczeń prędkości oraz obowiązujących przepisów drogowych. Oto aktualna lista miejsc gdzie znajdują się fotoradary. Informacje pochodzą z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Sprawdź listę i dowiedz się na których drogach i miejscowościach się znajdują kontrole prędkości.

Nie przegap promocji!

📢 Kobiety o tych imionach mają dobry charakter i piękną osobowość. Sprawdź znaczenie imion 2.02.2023

Czy imię nadane przy narodzinach może zdefiniować życie człowieka? Czy może wpłynąć na jego rozwój, na jego osobowość, charakter? Są osoby, które imionom nadają duże znaczenie.

📢 Tak ubierały się kobiety w XX w. Ich stroje są zaskakujące! Sprawdź, jak wyglądała moda lat 50. i 70. [ZDJĘCIA]

Oto jak wyglądały kobiety w XX wieku. Sprawdź, jakie nosiły ubrania i fryzury. To były największe trendy lat 40. i 50. Panie chciały być modne od święta i na co dzień. Czy wraca moda lat 60. i 70? Sprawdź archiwalne zdjęcia, na których widnieją piękne kobiety i ich niesamowite stroje. Można zauważyć wielki powrót trendów z XX wieku? Sprawdź!

Prasówka 3.02: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kryształy i szkło z PRL-u warte fortunę. Wazony za kilka tysięcy złotych. Gotowi są zapłacić nie tylko kolekcjonerzy

Kryształy i szkło z PRL-u są warte majątek. Kolekcjonerzy kupują szkło i kryształy z czasów PRL-u. Zastanawiasz się ile teraz mogą kosztować? Sprawdź galerię! Kupujący są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. To są prawdziwe skarby. Szkło i wazony mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Niepowtarzalne kryształy, szkło, wazony i talerze z czasów PRL-u. Sprawdź ile kosztują.

📢 Oto zasady wypłat dodatku pielęgnacyjnego dla emerytów i rencistów. Ile wynosi i kto może go dostać?

Dodatek pielęgnacyjny to pomoc ze strony państwa w pokryciu kosztów, które wynikają z niezdolności seniora lub ograniczonej niezdolności do samodzielnego funkcjonowania. Komu przysługuje świadczenie? Jakie warunki trzeba spełnić? ZUS wprowadził zmiany. Dodatek wypłacany jest razem z emeryturą lub rentą. Ile wynosi dodatek pielęgnacyjny? Sprawdź szczegóły!

📢 Te domy kupisz od komornika. Nieruchomości w okazyjnej cenie. Sprawdź licytacje komornicze domów z całej Polski [ZDJĘCIA]

Planujesz kupno domu? Pomysłem może być licytacja komornicza. Wybraliśmy kilkanaście licytacji, które odbędą się w najbliższym czasie w różnych częściach naszego kraju.

📢 Tak mieszka i żyje Magda Linette. Oto piękna tenisistka prywatnie. Co robi w wolnym czasie Magda Linette? Mamy prywatne zdjęcia

Magda Linette w ostatnich tygodniach znajdowała się na ustach całej Polski. 30-letnia tenisistka znakomicie spisywała się podczas Australian Open, sprawiając wiele radości nie tylko sobie, ale i wszystkim kibicom. Jaka jest na co dzień Magda Linette? Jak mieszka i żyje? Sukcesy to ciężka praca, wyczerpujące treningi, ale nie może również zabraknąć czasu na odpoczynek. Magda Linette kocha podróżować, chętnie dzieląc się swoimi przeżyciami w mediach społecznościowych. Jak mieszka i żyje na co dzień Magda Linette? Zobaczcie prywatne zdjęcia polskiej tenisistki.

📢 Taka będzie twoja emerytura w 2023 roku. Oto kalkulator emerytalny ZUS, sprawdź w którym miesiącu przejść na emeryturę

Przedstawiamy kalkulator emerytalny 2023 udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Sprawdź jak łatwo wyliczyć jaka będzie twoja emerytura w 2023 roku. Czy miesiąc w którym przejdziemy na emeryturę ma znaczenie. Wyliczenie przykładowej emerytury jeszcze nigdy nie było tak proste. Przypominamy, że kalkulator pozwala wyliczyć jedynie orientacyjną emeryturę, dokładną stawkę emerytury można ustalić z doradcą emerytalnym w oddziale ZUS.

📢 500 plus. Od kiedy można składać wnioski? Nie przegap terminu! Szczegóły programu Rodzina 500 plus

Rodzina 500 plus. Od kiedy można składać wnioski? To jeden z najpopularniejszych programów prorodzinnych, jaki obowiązuje w naszym kraju. Nie ma żadnych progów dochodowych. Rządowy program „Rodzina 500+” to comiesięczna pomoc finansowa dla rodziców. Aby otrzymać świadczenie, trzeba złożyć odpowiedni wniosek w wyznaczonym terminie. Sprawdź do kiedy masz czas, aby nie przegapić terminu! Zobacz szczegóły!

📢 Te auta kupisz od wojska w korzystnych cenach! Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje samochody, autobusy, ciężarówki i inne pojazdy

Te auta kupisz od wojska! Sprawdź, jakie samochody z demobilu można kupić od Agencji Mienia Wojskowego. Przetargi organizowane przez AMW to nie tylko okazja dla pasjonatów, by nabyć sprzęt wojskowy, ale także okazja do zakupu pojazdów, jak samochody osobowe, ciężarowe, ruchome warsztaty, przyczepy transportowe. Jesteście ciekawi, jakie auta można kupić od wojska? Zobaczcie przykładowe oferty z przetargów, które odbędą się w najbliższym czasie.

📢 Kierowcy poszukiwani przez zachodniopomorską policję. Jechali po alkoholu, bądź narkotykach. LISTA

Policja w województwie zachodniopomorskim poszukuje ponad stu osób, które prowadziły samochód pod wpływem alkoholu, bądź innych środków odurzających. Sprawdź tę listę. Rozpoznajesz kogoś?

📢 13. emerytura w 2023 roku. Wiemy, ile wyniesie. Kiedy będzie wypłacana? Sprawdź!

Trzynastka dla emerytów, czyli 13. emerytura to świadczenie, które wypłacane jest w ostatnich latach osobom, które przeszły na to świadczenie. Wiadomo już, że będzie wypłacone również w 2023 roku. Kiedy to się stanie? Ile wyniesie 13. emerytura? Komu będzie przysługiwać? O tym wszystkim piszemy poniżej.

📢 Te nieruchomości kupisz od wojska. Mieszkania, lokale użytkowe, miejsca postojowe z całej Polski [ZDJĘCIA]

Agencja Mienia Wojskowego organizuje w całej Polsce przetargi na nieruchomości. Jesteście ciekawi, jakie nieruchomości można kupić, bądź wynająć? Sprawdźcie oferty z przetargów, które odbędą się w najbliższym czasie.

📢 Ogródki działkowe w Koszalinie i okolicach. Ile kosztują działki rekreacyjne? Sprawdź!

Ogródki działkowe w Koszalinie od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. I choć do wiosny i sezonu letniego zostało jeszcze sporo czasu, to warto sprawdzić, jakie oferty pojawiają się na rynku wtórnym. Ile kosztuje działka rekreacyjna? W jakich częściach Koszalina można taką kupić? Sprawdź!

📢 Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. To zmieniło się w 2023 roku. Sprawdź, czy musisz opłacać abonament

Te osoby nie muszą już płacić abonamentu RTV. Według ustawy o abonamencie RTV, abonament musi opłacać każda osoba posiadająca zarówno odbiornik telewizyjny, jak i radiowy. Wedle przepisów, każdy kto nie opłaca abonamentu podlega karze. Czy posiadamy odbiornik telewizyjny bądź radiowy w domu sprawdzić mogą pracownicy Poczty Polskiej. Czy każdy musi opłacać abonament RTV? Ustawa przewiduje wyjątki. Kto jest zwolniony z płacenia abonamentu RTV?

📢 Kultowe rzeczy z czasów PRL-u. Tyle mogą teraz kosztować. Będziesz zaskoczony ile są warte! Pamiętasz je jeszcze?

Stare przedmioty z czasów PRL-u. Niepowtarzalne talerze, zabawki, wazony czy lampy. Dorastałeś w czasach PRL-u? Zobacz zdjęcia w galerii i powspominaj stare czasy. Ile mogą być warte teraz? Unikatowe rzeczy z czasów PRL-u i lat 90. Niektóre z nich stale zyskują na wartości, ponieważ stają się one coraz rzadsze. Sprawdź ich ceny. Pamiętasz je jeszcze? Sprawdź!

📢 Osoby o tych imionach są najwierniejsze i kochają najmocniej. Takie jest znaczenie Twojego imienia TOP 10

To jak mamy na imię nie jest bez znaczenia. Okazuje się, że to jakie nadano nam imię może mieć też wpływ na nasz charakter. Imię nadane po naszych narodzinach według ezoteryków w pewnym stopniu wpływa na nasze zachowanie, także na to czy jesteśmy wierni w związku oraz jak bardzo potrafimy pokochać drugą osobę. Należy pamiętać, że imię nie determinuje naszego charakteru w pełni. To jacy jesteśmy i jak wierni jesteśmy w związku zależy od naszego wychowania, czynników społecznych oraz nas samych.

📢 Będą rekordowe podwyżki! Waloryzacja emerytur według nowego wskaźnika GUS. Sprawdź, jaka będzie twoja nowa emerytura. Ile zyskasz?

Waloryzacja emerytur i rent 2023 – ile brutto i netto otrzymają seniorzy oraz renciści? Zmiany w waloryzacji emerytur i rent w 2023 roku. Waloryzacja emerytur według nowego wskaźnika GUS. Sprawdź, jak będzie wyglądała Twoja emerytura po zmianach. Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. Podwyżka będzie rekordowa! To już pewne. Zobacz wyliczenia z nowym przelicznikiem z GUS. Kto dostanie podwyżkę emerytury? Tabela wyliczeń jest już znana.

📢 Te samochody z PRL są dzisiaj warte fortunę! Zdziwisz się ile trzeba zapłacić za Fiata 126p lub "Syrenę". Tych aut szukają kolekcjonerzy

Okazuje się, że samochody z okresu PRL mogą być dzisiaj warte fortunę. Kiedyś te modele były obiektem marzeń wielu Polaków, później popadły w niepamięć i ruinę. Dzisiaj auta z okresu PRL takie jak "mały fiat", "syrena", "polonez" są gratką dla kolekcjonerów zabytkowych samochodów. Auta z okresu PRL w dobrym stanie mogą kosztować majątek. Warunkiem tego, że ktoś zapłaci małą fortunę za Fiata 126p jest to, że będzie on zachowany w oryginalnym stanie i będzie miał mały przebieg. Sprawdzamy, które auta z okresu PRL-u dzisiaj są poszukiwane przez kolekcjonerów z całego świata.

📢 Koszty pobytu w sanatorium w 2023 roku. Oto ile trzeba zapłacić za nocleg i jedzenie. Kto może pojechać za darmo?

Wyjazd do sanatorium w 2023 roku - ile kosztuje pobyt? Takie są zmiany. Podczas leczenia uzdrowiskowego NFZ nie ponosi wszystkich kosztów. Zobacz, za co będziesz musiał zapłacić. Kto może pojechać za darmo? Oto lista i stawki w 2023 roku. Do sanatorium można pojechać poprzez skierowanie od lekarza lub komercyjnie, na własną kieszeń. Jak uzyskać skierowanie od lekarza? Kto może pojechać do uzdrowiska? Sprawdź szczegóły!

📢 14. emerytura w 2023 roku. Kiedy będą wypłaty? Ile seniorzy dostaną na konta? Sprawdź, zapowiadane zmiany

Kiedy seniorzy mogą się spodziewać dodatkowych pieniędzy? Szczegóły wypłat 14. emerytury nie są jeszcze znane. Wiceminister rodziny poinformował o trwających pracach nad projektem czternastki. Kto może otrzymać dodatkowe świadczenie? Sprawdź! Nie wszyscy dostaną pełne świadczenie. Trzeba spełnić pewne warunki. Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Seniorzy mogą spodziewać się 15. emerytury 2023? Zobacz szczegóły!

📢 Dodatki 500 plus. Będą nowe świadczenia dla osób zatrudnionych? Sprawdź, kto może się starać o dodatkowe pieniądze

Nowe świadczenie dla osób pracujących. 500 plus prawdopodobnie nie wzrośnie. Pojawił się pomysł nowych świadczeń, mają one pomóc rodzinom i osobom zatrudnionym. Kto będzie mógł skorzystać z dodatkowych pieniędzy? Nowe świadczenie zasili portfele rodziców? Należy się jednak wstrzymać, razie brak takich postulatów. Sprawdź szczegóły!

📢 Takie zmiany będą w kodeksie pracy. Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu pracy. Oto co się zmieni w pracy zdalnej i okazjonalnej

Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu pracy. Oznacza to duże zmiany w prawach i obowiązkach pracowników w całej Polsce. Sprawdzamy co tak dokładnie oznacza nowelizacja kodeksu pracy. Dużo się mówi o zmianach w zapisach dotyczących pracy zdalnej i okazjonalnej. Sprawdzamy co to tak naprawdę oznacza i od kiedy nowelizacja kodeksu pracy wchodzi w życie. Zmiany w kodeksie pracy oznaczają wiele zmian, sprawdź jakich!

📢 To są najważniejsze zniżki i ulgi dla seniorów w 2023 roku. Emeryci mogą dużo zaoszczędzić na lekach, wizytach u lekarza i nie tylko

Jak emeryci mogą zaoszczędzić trochę pieniędzy? Sprawdź listę zniżek i ulg. Emeryci są grupą społeczną, której w szczególności bardzo zależy na możliwie najniższych opłatach za artykuły spożywcze i domowe oraz usługi. Oto lista zniżek i ulg, z których mogą korzystać seniorzy. Na jakie obniżki cen mogą liczyć najstarsi obywatele i jakie warunki muszą spełnić, aby z nich skorzystać? Sprawdź szczegóły.

📢 Takie są zaskakujące skutki uboczne picia kawy rano. To się dzieje kiedy wypijesz kawę na pusty żołądek. Tak reaguje twój organizm

Picie kawy na czczo to częsty nawyk wielu z nas. Dotyczy on szczególnie osób, które rano nie mają apetytu, ale również osób spieszących się rano do pracy czy szkoły. Wtedy kawa ma za zadanie dodać energii, szybko postawić na nogi i zwiększyć koncentrację. Okazuje się jednak, że kawa nie zawsze działa dobrze na organizm. Może powodować pewne niechciane dolegliwości. Czy kawa jest zdrowa? Jakie są skutki picia kawy na czczo? Zobacz, jakie są skutki uboczne picia kawy na pusty żołądek.

📢 Oto lista osób, z którymi ciężko się dogadać. Te imiona uchodzą za wredne i mają trudny charakter. Sprawdź listę!

Z nimi ciężko się dogadać. Osoby o tych imionach, są posiadaczami trudnego charakteru. Zobacz komu zdarza się być wrednym, niemiłym i sarkastycznym. Ciężko zaakceptować ich pewne zachowania i sposób bycia. To, jakie imię nosimy, determinuje nasz charakter. Kiedyś wierzono, że imiona mają funkcje magiczne i mogą determinować osobowość i charakter człowieka. Oto lista osób, z którymi ciężko się dogadać. Zobacz listę!

📢 Oni zarobią najwięcej. Najlepiej płatne oferty pracy w Polsce. Pensje powyżej 16 tysięcy złotych. Sprawdź!

W jakich branżach można zarobić najwięcej? Jacy fachowcy są szczególnie poszukiwani, a co za tym idzie mogą liczyć na wysokie zarobki? W jakich miastach i firmach można znaleźć taką pracę? Jesteś ciekawy? Sprawdź! Oto najlepiej płatne oferty pracy w Polsce.

📢 Najnowsze seriale na Netflix, HBO Max, Disney+, AmazonPrime. Premiery na platformach streamingowych

"The Last Of Us" to na pewno jeden z seriali, którego premiera jest najszerzej dyskutowana. Obraz, który powstał na podstawie gry komputerowej o tym samym tytule można obejrzeć na platformie Netflix. Ale to nie jedyna ciekawa premiera serialowa w ostatnich tygodniach. Co nowego ciekawego można obejrzeć nie tylko na Netflixie, ale też innych platformach, jak choćby Amazon Prime Video, Disney Plus, czy HBO Max? Sprawdź!

📢 Takie są oferty pracy w Niemczech dla Polaków. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani? Sprawdź szczegóły, zarobki, warunki

Szukasz pracy w Niemczech? Sprawdź ogłoszenia, jakie w ostatnich dniach pojawiły się na oficjalnym portalu oferty.praca.gov.pl. Znajdziesz tu najważniejsze informacje, jak stanowisko, warunki, zarobki. Jacy pracownicy są w Niemczech najbardziej poszukiwani?

📢 Te nazwiska nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze nazwiska żeńskie w Polsce. Zobacz TOP 50 nazwisk wśród kobiet!

Te nazwiska nosi najwięcej kobiet w Polsce! Zastanawialiście się kiedyś, jakie nazwiska są w naszym kraju najpopularniejsze? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 50 najpopularniejszych żeńskich nazwisk w naszym kraju. Właśnie te nazwiska nosi najwięcej kobiet. Może Twoje jest na liście? Sprawdź!

📢 Tak wyglądał Koszalin 20 lat temu. Niektórych miejsc już nie ma, inne zmieniły się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Publikujemy kolejne zdjęcia naszego fotoreportera Radosława Brzostka. Zobaczcie jak wyglądał Koszalin na początku XXI wieku. Rozpoznajecie te miejsca? Jak zmieniło się miasto?

📢 Mammobus rusza w trasę. Gdzie będzie można się darmowo przebadać w lutym?

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Tymczasem tylko 4 Polski na 10 korzystają z darmowych badań profilaktycznych! Podpowiadamy gdzie można je zrobić.

📢 Targi Edu Day w Koszalinie. Uczniowie myślą praktycznie [ZDJĘCIA]

W koszalińskim Ekonomie, odbyły się targi Edu Day. Uczniowie koszalińskich szkół ponadpodstawowych, głownie maturzyści, mogli skonkretyzować swoje plany na przyszłość, między innymi poznając ofertę uczelni wyższych.

📢 Byliśmy 39 metrów pod lustrem wody, najniżej jak się dało. Zobacz zdjęcia z tunelu w Świnoujściu!

Te 39 metrów pod lustrem wody – to najniżej położone miejsce w tunelu, który pod cieśniną Świny łączy wyspy Uznam i Wolin. Cały tunel ma 1780 długości, a przejazd nim zajmie 2 minuty. Budowa jest już na finiszu, a prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zapowiedział, że już w tym letnim sezonie, aby się dostać do miasta, nie trzeba będzie korzystać z przeprawy promowej. Ale pod pewnymi warunkami.

📢 Cztery hektary ziemi przy trasie S6 w Koszalinie ostatecznie sprzedane gigantowi handlowemu Leroy Merlin

Spółka branży budowlanej SGI poinformowała właśnie, że dokonała sprzedaży czterohektarowej działki w Koszalinie, przy trasie S6. Ma tam powstać centrum handlowe Koszalin Power Center ze sklepami Leroy Merlin i Agata Meble.

📢 W Słupsku jakiś dureń odpalił na klatce schodowej baterię petard

Ogromny huk obudził mieszkańców domu przy ulicy Rybackiej w Słupsku. W środę około godziny 2.30 w nocy nieznany sprawca odpalił baterię petard. Interweniowały straż pożarna i policja.

📢 Udana studniówka Zespołu Szkół nr 2 im. księcia Warcisława IV w Szczecinku [ZDJĘCIA]

Studniówka Zespołu Szkół nr 2 im. księcia Warcisława IV w Szczecinku rozpoczęła tegoroczny sezon balów studniówkowych szczecineckich szkół.

📢 Oto odważna sesja Ilony Ostrowskiej, serialowa Lucy po prostu zachwyciła. Zobacz ZDJĘCIA 2.02.2023

Zobacz zdjęcia serialowej Lucy. Ilona Ostrowska zamieściła w sieci bardzo kuszące fotki... Jak Wam się podoba w takim odważnym wydaniu?

📢 Tak mieszka Piotr Żyła. Zaglądamy do nowej posiadłości skoczka i Marceliny Ziętek. Luksusowy dom Piotra Żyły w polskich górach

Piotr Żyła to popularny sportowiec, który ma rzeszę fanów i lubi brylować w mediach społecznościowych. Kibice na bieżąco śledzą jego sukcesy w Pucharze Świata 2022/2023 w skokach narciarskich. Na co dzień Piotr Żyła mieszka w Ustroniu, gdzie niedawno wybudował piękny dom z basenem. Zobacz, jak się urządził wraz z partnerką, Marceliną Ziętek. Koniecznie zajrzyj do domu Piotra Żyły.

📢 Koszalin wczoraj i dziś. Zobacz, jak wygląda miasto na starych zdjęciach zestawionych ze współczesnymi

Jak wyglądał Koszalin 30-40 lat temu? Czy miasto mocno zmieniło się od tego czasu? Postanowiliśmy to sprawdzić i połączyć ze sobą stare zdjęcia Krzysztofa Sokołowa, koszalińskiego fotografa z aktualnymi zdjęciami tych samych miejsc. Sprawdźcie, jaki uzyskaliśmy efekt.

📢 Osoby o tych imionach mają pecha. Sprawdź, czy ty lub twoje dzieci jesteście na liście. To właśnie oni zawsze wpadają w kłopoty 17.01.2023

Nasze imiona zostały nam nadane nieprzypadkowo. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Znaczy ono wiele dla osobowości człowieka. Różnym imionom przypisuje się rozmaite cechy. Zaczynając od charakteru, temperamentu, zainteresowania, zamiłowania, ideału, postawy po przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności czy sprawności. Analizuje się pochodzenie imienia, dosłowne znaczenie oraz jego długość. Sprawdź, które imiona mają pecha.

📢 Tyle wyniesie emerytura po waloryzacji w marcu 2023. Oto jakie przelewy dostaną emeryci po rekordowej waloryzacji. Wyliczenia 2.02.2023

Waloryzacja emerytur w 2023 roku będzie rekordowa. Wszystko wskazuję na to, że emeryci w 2023 roku doczekają się dużej waloryzacji emerytury. Ile tak naprawdę wyniesie ta waloryzacja? Mamy pierwsze wyliczenia emerytur seniorów po waloryzacji styczniowej. Emerycie sprawdź ile brutto i netto może wpłynąć na Twoje konto po waloryzacji emerytur 2023. Eksperci twierdzą, że wzrost emerytur może wynieść nawet 15 procent. Sprawdź emeryturę po waloryzacji.

📢 Takie emerytury będą od marca 2023 roku. To już pewne! Tabela wypłat brutto i netto po zmianach. Waloryzacja emerytur 2023 2.02.2023

Waloryzacja emerytur 2023. Do jakiej kwoty wzrośnie najniższa emerytura w 2023 roku? Sprawdź, ile pieniędzy wpłynie na Twoje konto. Rząd zatwierdził ustawę budżetową na 2023 rok. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Ostateczny wynik będzie uzależniony od wskaźnika inflacji, jednak minimalne podwyżki mają wynieść 250 zł. Sprawdź najnowsze wyliczenia brutto i netto!

📢 Wypadek w Karwicach. Kierowca ciężarówki uderzył w drzewo [ZDJĘCIA]

W środę, 1 lutego, w Karwicach w powiecie sławieńskim doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący autem dostawczym zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

📢 Najpiękniejsze dziewczyny z "Prywatki" w styczniu. Tak bawili się koszalinianie [zdjęcia]

Tak bawili się koszalinianie w styczniu w "Prywatce". Zobaczcie zdjęcia pięknych dziewczyny z tego popularnego klubu w Koszalinie.

📢 Nowe świadczenia dla osób pracujących. Dodatki do 500 plus. Kto może się ubiegać o świadczenie? 500 plus wzrośnie w 2023 roku? 2.02.2023

Nowe świadczenia dla osób pracujących? Pojawił się pomysł dodatków do 500 plus dla pracujących. Sprawdź szczegóły! Należy się jednak wstrzymać, razie brak takich postulatów. Według informacji płynących z rządu, 500 plus nie wzrośnie w 2023 roku, możliwe jest jednak, że skorzystają na tym osoby pracujące. W jaki sposób? Zobacz szczegóły w galerii.

📢 Świadczenie 500 plus dla seniorów. Dodatkowe pieniądze dla osób powyżej 65. i 75. roku życia. Dla kogo dodatkowe świadczenie? 2.02.2023

Osoby, które ukończyły 65. oraz 75. rok życia dostaną wyższe świadczenie emerytalne. Zobacz szczegóły. Aby otrzymać pieniądze należy spełnić kilka warunków. 500 plus dla seniora to świadczenie wypłacane co miesiąc. Nie wszyscy emeryci je dostaną. Jakie jest kryterium dochodowe? Dodatkowe pieniądze dla osób powyżej 65. i 75. roku życia. Komu przysługuje świadczenie 500 plus dla seniora? Sprawdź!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 2.02.2023

Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Każde imię ma znaczenie. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź listę!

📢 Bp Edward Dajczak zrezygnował. Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko - kołobrzeskim

Dziś w samo południe Stolica Apostolska poinformowała, że Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego. Na czele diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej stanął biskup Zbigniew Zieliński.

📢 Janusze tatuażu. Takiej "ozdoby" nie chciałbyś mieć na ciele [zdjęcia]

Tatuowanie to niełatwa sztuka ozdabiania ciała. Zły "fachowiec" zamiast zrobić małe dzieło sztuki, może je oszpecić. Oto tatuaże, które niestety kwalifikują się do tej drugiej kategorii. Zdjęcia zostały opublikowane na grupie facebookowej Janusze Tatuażu.

📢 Inspekcja pracy: więcej kontroli w firmach, więcej skarg na pracodawców

Inspektorzy pracy w 2022 roku przeprowadzili w zachodniopomorskim 3101 kontroli. Skarg od pracowników wpłynęło ponad 2,6 tysiąca.

📢 „Znachor” obsada po latach. Tak zmienili się Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Piotr Fronczewski, Artur Barciś i inni

„Znachor” to niekwestionowany hit filmowy, który cieszy się wśród widzów szczególną popularnością zwłaszcza w dniu Wszystkich Świętych. W dziele Jerzego Hoffmana wystąpiła cała plejada gwiazd, które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Jak bardzo zmienili się bohaterowie „Znachora” od 1982 roku? Sprawdźcie!

📢 Leonard Pietraszak dla Wandy Majerówny zostawił matkę swojego dziecka! Syn nigdy mu tego nie wybaczył

Śmierć Leonarda Pietraszaka była szokiem dla wszystkich. Słynny aktor zmarł 1 lutego 2023 roku w wieku 86 lat. Jego filmowe i serialowe role znali wszyscy, ale nie wszyscy wiedzieli, jak wygląda rodzinna sytuacja aktora. Przez ponad 50 lat był mężem Wandy Majerówny, ale to małżeństwo zrujnowało jego relację z synem!

📢 Pieniądze dla emerytów z Polskiego Ładu. Ile wyniesie zwrot podatku? Seniorzy dostaną nowe przelewy ze skarbówki 2.02.2023

Zmiany w prawie podatkowym to jedna z kluczowych reform zapowiadanych w Polskim Ładzie. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wynikające z dwóch zmian. Jest to spowodowane przez Polski Ład i poprawkę do reformy podatkowej. Część seniorów może liczyć w 2023 roku na duży zwrot podatku. Progi podatkowe zostały zmienione dwa razy w 2022. Kiedy emeryci dostaną pieniędzy ze skarbówki? Wypłata ma mieć miejsce w 2023 r. Sprawdź szczegóły!

📢 Dodatkowe pieniądze dla seniorów. Skąd emeryci mogą pobierać wsparcie finansowe? Sprawdź! Emerytura to nie wszystko 2.02.2023

Seniorzy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze, które zasilą ich budżet domowy. To nie tylko trzynasta i czternasta emerytura. Sprawdź, jakie wsparcie finansowe mogą otrzymać seniorzy. Wysokość emerytury zależy od tego, jakie składki były płacone w czasie pracy zarobkowej. Emeryci są grupą społeczną, której w szczególności bardzo zależy na możliwie najniższych opłatach, ponieważ nie każdy może liczyć na wysoką emeryturę. Oto lista dodatków, ulg i zniżek z których mogą skorzystać seniorzy. Sprawdź!

📢 500+ dla małżeństw. Od kiedy będzie obowiązywać? Kto może się ubiegać o dodatkowe pieniądze? Sprawdź szczegóły! 2.02.2023

Dodatkowe pieniądze dla małżeństw z długim stażem. Petycja na biurko Prezydenta RP trafiła w 2020 roku, jednak wtedy nie dostała poparcia. W obecnej petycji pieniądze miałyby dostawać osoby, które są po ślubie i ich straż wynosi 40 lat. Jakie są szanse na wprowadzenie obywatelskiej petycji w życie? Czy będzie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź szczegóły i zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Dodatkowe 250 zł do emerytury. Takie pieniądze dla seniorów w 2023 roku. Nie wszyscy emeryci je dostaną 2.02.2023

Emeryci i renciści dostaną większą emeryturę nawet o 250 złotych. Seniorzy w szczególności odczuwają skutki wysokiej inflacji, dlatego taka pomoc jest dla nich bardzo cenna. Niestety, nie każdy dostanie dodatkowe pieniądze. Sprawdź, dla kogo przewidziana jest większa emerytura w 2023 roku. Wypłacane 250 złotych miesięcznie przewidziane jest dla wybranej grupy. Sprawdź szczegóły!

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur w 2023 roku. Wyliczenia brutto i netto. Takie emerytury będą od marca 2023 roku 2.02.2023

Rekordowe podwyżki emerytur. Waloryzacja świadczeń emerytalnych już w marcu 2023 roku. Seniorzy dostaną wyższe emerytury. Rząd zatwierdził ustawę budżetową na 2023 rok. O ile wzrośnie minimalne świadczenie? Ustawa zakłada m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń 13. emerytury. Sprawdź najnowsze prognozy. Ile wyniesie wskaźnik waloryzacji?

📢 Oto największe fuszerki budowlane w Polsce. Niebezpieczne i kosztowne błędy budowlańców, które mogą mieć tragiczne skutki 2.02.2023

Fuszerki budowlane to problem z którym spotykamy się wszyscy. Bardzo ciężko znaleźć fachowca, który wyremontuje nam mieszkanie dokładnie tak jak tego chcemy. Prezentujemy najbardziej drastyczne wpadki i fuszerki budowlane, które nie tylko wyglądają mało estetycznie ale mogą mieć też tragiczne skutki dla zdrowia i życia. Wystrzegaj się fachowców, którzy w ten sposób podchodzą do swojej pracy i robią takie fuszerki budowlane.

📢 Takie będą zmiany dla wędkarzy w 2023 roku. Opłaty i zmiany dla wędkarzy. Wody polskie podają szczegóły 2.02.2023

Zmiany dla wędkarzy. Ile wyniesie opłata za zezwolenie na amatorski połów ryb z brzegu, a ile opłata za łowienie z łodzi? Wody Polskie podają szczegóły. Zobacz, ile trzeba zapłacić, aby móc łowić na swoich ulubionych wodach. Co to Opłata Krajowa i kto będzie musiał ją wnosić? Czy Opłata Krajowa daje więcej możliwości? Sprawdź szczegóły!

📢 Oto monety warte fortunę. Ile kosztują stare i kolekcjonerskie monety? Będziesz zdziwiony. Sprawdź, czy masz je schowane w domu 2.02.2023

Stare i kolekcjonerskie monety cały czas zyskują na wartości. Kolekcjonerzy szukają jak najlepszych okazji, aby zakupić monety warte fortunę. Sprawdź, czy masz te monety w domu. Możesz za nie dostać sporo pieniędzy. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Okazuje się, że na cenę wpływa wiele czynników. Masz je schowane w domu? Sprawdź szczegóły!

📢 Osoby o tych imionach są najmądrzejsze. Wiedza to ich największy atut. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 2.02.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Każde imię według wierzeń ma przypisane cechy charakteru i osobowości. Oto lista imion, które uchodzą za najmądrzejsze. W życiu kierują się spokojem, równowagą i inteligencją. Posiadana wiedza to ich wielki atut. Niektóre imiona mogą wpłynąć na resztę życia człowieka pozytywnie, inne - utrudnić jego relacje z ludźmi. Zobacz, czy jesteś na liście.

📢 Oto chiński horoskop i znaki zodiaku. Sprawdź, jakim zwierzęciem jesteś, jakie cechy im się przypisuje 2.02.2023

Chiński horoskop różni się znacząco od tego, którym my się posługujemy. Znaki zodiaku w Chinach "rządzą" poszczególnymi latami, a nie miesiącami, jak choćby w Polsce. No i przede wszystkim chińskie znaki zodiaku to zwierzęta, m.in. szczur, koń, świnia, małpa. Sprawdź, pod jakim chińskim znakiem zodiaku się urodziłeś i jakie cechy przypisuje się osobom spod konkretnego znaku.

📢 Oto hity ze szkolnych sprawdzianów, klasówek i kartkówek! Wyobraźnia uczniów nie zna granic! Nauczyciel płakał, jak sprawdzał 2.02.2023

Najlepsze hity ze szkolnych sprawdzianów. Zastanawialiście się kiedyś, z jakimi wyzwaniami podczas sprawdzania szkolnych klasówek i kartkówek muszą mierzyć się nauczyciele? Możecie być zaskoczeni! Wyobraźnia uczniów naprawdę nie zna granic! Prośby o pozytywną ocenę to nic w porównaniu do śmiesznych rysunków, odpowiedzi rodem z bajek i filmów, po których niekiedy nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Ale... sami zobaczcie... Nauczyciel płakał, jak sprawdzał!

📢 Takie są negatywne skutki częstego picia coli. Co się dzieje z organizmem, kiedy pijesz colę. Może uzależnić! 2.02.2023

Cola to chyba najpopularniejszy napój. Gazowany, słodki, o charakterystycznym smaku. Fani coli piją ją niemal do wszystkiego, szczególnie mocno schłodzoną, z dodatkiem kostek lodu i cytryny. Stosowana również do drinków. Okazuje się, że cola pita w nadmiarze nie jest dobra dla zdrowia. Jakie są negatywne skutki picia coli? Sprawdź!

📢 Te rzeczy przynoszą szczęście i pieniądze. Warto je mieć w swoim domu! Sprawdź, co to za przedmioty 2.02.2023

W jaki sposób przyciągać szczęście i pieniądze? Dużo osób wierzy, że zakup tych rzeczy i trzymanie ich w domu przyciąga powodzenie i odrzuca zły los. Według przesądów te przedmioty przynoszą same przychylności losu. Zobacz, co warto trzymać w domu a co lepiej wyrzucić. Dom to dla każdego schronienie i azyl, w którym odpoczywamy. Dzięki tym przedmiotom poprawisz atmosferę. Sprawdź listę!

📢 Oto największe kłamczuchy. Te imiona noszą największe kłamczuchy. Na osoby o tych imionach lepiej uważać! Sprawdź o kogo chodzi 2.02.2023

Księga imion mówi jasno, że na osoby o niektórych imionach należy uważać, gdyż może okazać się, że to prawdziwe kłamczuchy. Czy to prawda, że kłamcę można rozpoznać na podstawie jego imienia? Oczywiście zestawienie kłamczuchów według imienia należy traktować z przymrużeniem oka, jednak zachęcamy do zapoznania się z galerią największych kłamczuchów według znaczenia imion. Czy zatem nie potrzebujemy już wykrywacza kłamstw, wystarczy nam jedynie gdy znamy imię. Sprawdźcie naszą galerię i znaczenie imion.

📢 Kobiety o tych imionach znajdą szczęście w miłości w 2023 r. Te imiona mogą wskazywać na panie, które znajdą miłość! TOP 10 2.02.2023

Te imiona mogą wskazywać na szczęście w miłości. Oto lista 10 imion, które według ezoteryków mogą mieć szczęście w miłości w 2023 roku. Sprawdź czy jesteś na liście kobiet, które w tym roku znajdą prawdziwą miłość. Należy pamiętać, że listę kobiet szczęśliwych w miłości należy traktować żartobliwie. Jednak wiele osób uważa, że nie wszystko jest pozostawione przypadkowi i to czy będziemy szczęśliwi uzależnione jest od czynników na które nie mamy wpływu.

📢 Emeryci dostaną podwójne przelewy. Jaka będzie kwota 13. emerytury po waloryzacji? Kiedy seniorzy dostana pieniądze? 2.02.2023

Emeryci i renciści dostaną podwójne przelewy. Trzynastka zostanie wypłacona razem z emeryturą albo rentą już w kwietniu. Jakie kwoty dostaną świadczeniobiorcy? Seniorzy są grupą społeczną, której szczególnie przyda się pomoc. Są to często osoby z problemami zdrowotnymi i samotne. Jakie są zasady otrzymania tego świadczenia w 2023 roku? Kolejną pomocą będzie czternastka. Sprawdź szczegóły!

📢 To możesz odliczyć od podatku. Będziesz zaskoczony! Sprawdź nowe ulgi podatkowe w 2023 roku 2.02.2023

Ulgi podatkowe 2023. Już od 15 lutego wszyscy podatnicy będą składać zeznania podatkowe. Musisz wiedzieć, że podatki to nie tylko obowiązek ich zapłaty, ale również możliwość skorzystania z ulg podatkowych. To możesz odliczyć od podatku w 2023 roku. Weszły nowe ulgi, z których możesz skorzystać. Będziesz zaskoczony! Jakie ulgi PIT za 2022 rok należą Ci się w tym roku rozliczeniowym? Sprawdź szczegóły!

📢 Oto lista wycofanych aplikacji z Google Play z Androidem. Usuń natychmiast te aplikacje z telefonu Samsung, Xiaomi, Huawei. Lista APK 2.02.

Publikujemy najnowszą listę wycofanych aplikacji ze sklepu Google Play w telefonach z systemem Android. Sprawdźcie dlaczego wymienione aplikacje zostały usunięte ze sklepu oficjalnego sklepu Google Play w ostatnich miesiącach. Sprawdźcie czy nie macie zainstalowanej APK z tej listy, i czym grozi używanie wycofanych aplikacji. Zagrożeń jest mnóstwo, od blokady telefonu po utratę danych lub przejęcie naszych danych przez hakerów.

📢 Oto banknoty warte fortunę. Będziesz w szoku. Ile kosztują stare i kolekcjonerskie banknoty? Zobacz, może masz je schowane w domu 2.02.2023

Kolekcjonerzy szukają jak najlepszych okazji, aby zakupić banknoty, które są warte fortunę. Wartość tych starych banknotów cały czas rośnie. Sprawdź, czy masz je w domu. Jaka obecnie jest ich wartość i od czego ona zależy? Będziesz w szoku! Możesz za nie dostać sporo pieniędzy. Na ich cenę wpływa wiele czynników. Sprawdź szczegóły! Możesz na nich dużo zarobić.

📢 Ranking pasujących do siebie znaków Zodiaku. To oni tworzą najseksowniejsze pary! Możecie wierzyć lub nie 2.02.2023

Przedstawiamy listę najbardziej pasujących do siebie znaków zodiaku. Może wierzyć lub nie, ale te pary najbardziej do siebie pasują. Co mówią gwiazdy, które znaki zodiaku są dla siebie stworzone? Sprawdźcie horoskop idealnie dopasowanych par, który gwiazdy sprzyjają. Zdaniem astrologów jednak ludzie urodzeni danym czasie mają szereg podobnych cech charakteru.

📢 Kobiety o tych imionach najczęściej zdradzają. Zanim zwiążesz się z jedną z nich przemyśl to dwa razy. One nie potrafią nikogo kochać 2.02.

Czy kobiety o tych imionach zdradzają najczęściej? Różnym imionom przypisuje się rozmaite cechy. Zaczynając od charakteru, temperamentu, zainteresowania, zamiłowania, ideału, postawy po przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności czy sprawności. Analizuje się pochodzenie imienia, dosłowne znaczenie oraz jego długość. Według tego kobiety, które mają takie imię najczęściej zdradzają. Oczywiście listę taką należy traktować z przymrużeniem oka.

📢 Dwie emerytury dla wdowy lub wdowca. Dodatkowe świadczenie – dwie emerytury. Sprawdź zasady, na jakich ma być przyznawane 2.02.2023

W tej chwili jest tak, że po śmierci małżonka wdowa lub wdowiec nadal dostaje swoje świadczenie albo rentę rodzinną po współmałżonku. Wybór należy do wdowy (wdowca), ale jest taki: albo jedno, albo drugie, zależnie od tego, co korzystniejsze. Jednak niebawem może to się zmienić: wdowom (lub wdowcom) przysługiwałyby obydwa świadczenia. Powstał stosowny projekt – dwie emerytury dla wdów (wdowców).

📢 Osoby o tych imionach mają najlepszy charakter. Sprawdź czy jesteś na liście osób z najlepszymi cechami charakteru 2.02.2023

Te imiona mogą wskazywać na osoby o najlepszych cechach charakteru. Sprawdź czy jesteś na liście imion, które uznawane są za te których charakter uznawany jest za najszlachetniejszy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Od dawna poszczególnym imionom przypisuje się konkretne dyspozycje osobowościowe – inteligencję, charakter, temperament, zainteresowania, zamiłowania, ideały, postawy, przekonania, upodobania, wiedzę, uzdolnienia, umiejętności, sprawności czy nawyki. Sprawdź jedną z najważniejszych cech osobowościowych: charakter – w zestawieniu imiennym powstałym według opinii współczesnych ezoteryków, chętnie jednak opierających się na dawnej tzw. wiedzy tajemnej.

📢 Takie aplikacje zostały wycofane z Google Play. Koniecznie usuń te aplikacje z telefonu Samsung, Xiaomi, Huawei. Czarna lista APK 2.02.2023

Najnowsza lista wycofanych aplikacji z google play w listopadzie 2022 roku. Sprawdź, które aplikacje zostały wycofane i z jakiego powodu z oficjalnego sklepu google play. Bardzo często tego typu aplikacje próbują wyłudzić dane z telefonów z zainstalowanym systemem operacyjnym android. Właśnie dlatego tak ważne jest sprawdzanie alertów bezpieczeństwa i oraz skanowanie telefonu pod kątem niebezpiecznych aplikacji.

📢 Dodatkowe 500 plus dla emerytów. Nowe dodatki do emerytury po 65. i 75. roku życia. Dla kogo? Sprawdź szczegóły 2.02.2023

Nowe dodatki do emerytury dla seniorów po 65. i 75. roku życia. Sprawdź, kto może otrzymać świadczenie 500 plus? Jakie trzeba spełnić warunki? Wypłata dodatkowych pieniędzy jest możliwa za sprawą wprowadzonego przez rząd świadczenia - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dla kogo jest dodatkowe świadczenie? Sprawdź szczegóły w naszej galerii.

📢 Wazony i szkło drogie jak nigdy. Kryształy z PRL-u warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą za nie majątek 2.02.2023

Piękne kryształy z czasów PRL-u. Ile mogą kosztować? Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie kilkanaście tysięcy złotych. Sprawdź, ile kosztują szkła, wazony i talerze z czasów PRL-u. Te rzeczy nigdy nie były takie drogie. Cenne szkła i naczynia z tego okresu można znaleźć na stronie internetowej OLX.pl. Sprawdź, czy masz je w domu, to są prawdziwe skarby.

📢 Bezwarunkowy dochód podstawowy. Kto dostanie 1300 złotych co miesiąc? Eksperymentalny program już w Polsce 2.02.2023

Każdemu gotówka – bezwarunkowy dochód podstawowy w Polsce. Sprawdź eksperymentalny program: kto skorzysta. Bezwarunkowy dochód podstawowy to comiesięczna wypłata gotówki dla każdego – bezwarunkowy, bo bez względu na to, czy ktoś jest bogaty, czy biedny, pracuje czy nie. Ma gwarantować ludziom wolność decyzji, czy chcą pracować lub ubiegać się o wsparcie, czy nie chcą, a jednocześnie ma zapewniać wolność od ubóstwa. Aktualizacja 15.01.2023

📢 W Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie będzie większa pomoc dla potrzebujących. Warunek? 40 tys. zł [ZDJĘCIA]

Łaźnia, toaleta, a nawet interwencyjne miejsce noclegowe - taki jest plan nowej zabudowy na placu przed Domem Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Zostanie on zrealizowany, gdy znajdą się ludzie o wielkich sercach i wesprą projekt.

📢 Wciąż trwają poszukiwania zaginionej Adriany Leszczyńskiej z Kołobrzegu

Policjanci z Kołobrzegu powtarzają komunikat dotyczący zaginionej kołobrzeżanki, Adriany Leszczyńskiej. Szuka jej rodzina, szukają służby. Wyjechała do Holandii, nie ma z nią kontaktu. Ktokolwiek wie, gdzie może przebywać kobieta, proszony jest o przekazanie informacji do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu lub najbliższej jednostki Policji.

📢 Przy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie będą darmowe łaźnie i toalety [ZDJĘCIA]

Łaźnia, toaleta, a nawet interwencyjne miejsce noclegowe - taki jest plan nowej zabudowy na placu przed Domem Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Zostanie on zrealizowany, gdy znajdą się ludzie o wielkich sercach i wesprą projekt.

📢 Niecodzienna interwencja w Białogardzie. Pies rozsiadł się w autobusie i nie chciał wyjść. Zadzwoniono na numer 112

Do niecodziennej interwencji doszło na przystanku autobusowym przy ul. 1 Maja w Białogardzie. Kierowca autobusu, który się tu zatrzymał, poprosił o przyjazd policji. Powodem był duży pies, który wsiadł do autobusu i za nic nie chciał go opuścić.

📢 Lata 90. w szkołach w Koszalinie. Znajdziesz siebie na zdjęciach?

Wspominamy, jak wyglądały kiedyś lekcje w szkołach w Koszalinie. Fotografie pochodzą z lat 90. Poznajecie, z których szkół pochodzą, a może znajdziecie siebie na fotografiach?

📢 Stypendia sportowe w Koszalinie. Wyróżniono szesnastu zawodników oraz trzech trenerów [ZDJĘCIA]

Ponad 69 tysięcy złotych - tyle wynosił budżet na stypendia sportowe przyznawane przez prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego. W ratuszu wyróżniono zawodników i trenerów, łącznie 19 przedstawicieli środowisk sportowych z miasta.

📢 Dwa hektary po koszalińskiej policji w rękach miasta. Wkrótce pójdą pod młotek

To na pewno jedna z atrakcyjniejszych działek w Koszalinie. Mowa o dwóch hektarach ziemi przy ul. Szczecińskiej, terenie po dawnej bazie samochodowo-warsztatowej koszalińskiej policji.

📢 Nie żyje kobieta potrącona na pasach przy tymczasowym targowisku w Kołobrzegu

Zmarła 75-letnia kobieta, która została potrącona na przejściu dla pieszych, przy tymczasowym targowisku w Kołobrzegu. Gdy przechodziła przez "zebrę", uderzył w nią mercedes prowadzony przez 68-latkę z Wielkopolski. Siła uderzenia była tak duża, że 75-latka upadła na jezdnię daleko od samochodu. O konieczności lepszego oznakowania niefortunnego, również tymczasowego przejścia, piszemy od początku stycznia. Po naszej interwencji, jeszcze raz pomalowano pasy. Apelowaliśmy też o tymczasowe, może pulsacyjne światło. Na razie bezskutecznie.

📢 Trwa budowa drogi dojazdowej na Górę Chełmską. Prace są bardzo zaawansowane [ZDJĘCIA]

Firma Strabag od września 2022 roku buduje drogę na Górę Chełmską. Realizacja tej inwestycji, wartej za 5,6 mln złotych, ma zakończyć się jesienią tego roku. Zobaczcie zdjęcia z prowadzonych prac.

📢 Była gwiazdą filmu „Chłopaki nie płaczą”. Jak dziś wygląda Magdalena Mazur? Czas się dla niej zatrzymał

Magdalena Mazur grała dziewczynę Jarosława Psikuty (bez 's') z komedii „Chłopaki nie płaczą”. Piękna aktorka oczarowała publiczność w latach 90., ale kariera filmowej Weroniki nieco przygasła. Jak dziś wygląda i co słychać u Magdaleny Mazur? Zachwytów pod jej najnowszymi zdjęciami nie ma końca!

📢 Bezpieczniej na krajowej „szóstce” w Sianowie. Gmina inwestuje też dla... inwestorów

To dobra wiadomość zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych, których drogi przecinają się na DK6 w Sianowie. Na przejściach dla pieszych będzie lepsza widoczność. Jednocześnie przy ul. Łużyckiej trwają prace związane z realizacją jednego z większych gminnych projektów.

📢 Koszalin 40 lat temu. Niektóre z tych miejsc trudno rozpoznać! [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Koszalin w latach 80-tych? Możecie to sprawdzić na archiwalnych zdjęciach koszalińskiego fotografa Krzysztofa Sokołowa.

📢 Taki był gorący karnawałowy weekend w klubie Prywatka! Zobacz, jak bawili się koszalinianie

Kolejny karnawałowy weekend w koszalińskim klubie Prywatka za nami. Imprezowiczów - zarówno w piątek, jak i w sobotę - nie brakowało. Jak bawili się mieszkańcy? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Młode kobiety poszukiwane przez policję w całej Polsce. Nie mają jeszcze 30 lat! [ZDJĘCIA] 30.01.2023

Te młode kobiety są poszukiwane przez policję w całej Polsce. Nie mają jeszcze ukończonych 30 lat.

📢 Studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Dubois w Koszalinie [ZDJĘCIA]

W Koszalinie i regionie rozpoczął się sezon studniówkowy 2023. W piątkowy wieczór studniówka odbyła się w koszalińskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Dubois.

📢 Estakadę na trasie S6 już widać. To będzie najdłuższy taki obiekt na Pomorzu [ZDJĘCIA]

22 podpory, po 11 na każdą nitkę nowej ekspresowej trasy S6, będą podtrzymywały najdłuższą na Pomorzu, bo liczącą 800 metrów długości, estakadę.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Zachodniego Pomorza. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Kobiety poszukiwane przez zachodniopomorską policję m.in. za oszustwa, kradzieże [ZDJĘCIA] 15.01.2023

Zachodniopomorska policja poszukuje wiele osób za różne wykroczenia i przestępstwa. Wśród nich są także kobiety. Sprawdź listę poszukiwanych.

📢 Koszalinianki na zdjęciach z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Tak zmieniła się moda

Tym razem prezentujemy archiwalne zdjęcia z Koszalina, ale z... koszaliniankami w roli głównej. Zdjęcia pochodzą z bogatego zbioru archiwów Krzysztofa Sokołowa, fotografa z Koszalina.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie